fatihserdar kullanıcısının son içeriği

1. fatihserdar

Karavanımın Yapımına Başladım Yorum Ve Önerilerinizi Bekliyorum

standart karavanların dış kaplamasına benzer polyesterden imal edilmiş malzeme ben izmir ata sanayiinde bir firmada buldum . ctp levha olarak internette arama yaparsanız bulursunuz .benim buldugum firmanın adını burada yazmak dogru olurmu bilmiyorum onun için isterseniz özelden adresini size...
  2. fatihserdar

müsait bir zamanda yakından görmeni isterim begendigine sevindim
  3. fatihserdar

5.25 Çekme Karavan Ile Gezilir Mi?

alıntılamak bir işe yaramıyor gönderdim ama silmeyide beceremedim , alıntı sayfaya benden hediye kaldı :sweatsmile: Bencede 5 .25 karavan almayın karavan üretcilerinin bldirdigi agırlıgın saglamasını yapmanızı öneririm bildigim kadarıyla sizin aracınız 1100 kg civarında çektiginiz...
  4. fatihserdar

Son yaptıgım degişiklikten sonra . Altına agır olmayan malzemeleri koydugumdan.tek kişilik yatagın karavanın arka tarafında olması için mutfak bankosunun küçültülmesi ve buzdolabının eski yerine göre daha dingile yakın olması agırlık dengesini olumlu yönde etkilediginden yolculuk sürecinde...
  5. fatihserdar

Tekerlekten Elektrik Uretimi

Bence karavanda elektirik konusunu bu kadar büyütmeyin derim Türkiyede hangi karavan kam yerine giderseniz gidin elektirik alırsınız Resmi orman bakanlıgına baglı kamp yerlerinden bahsediyorum Ayrıca tekerlege baglananacak bir dinamo elektirk üretmeye başlayınca ilave yük oluşturacaktır...
  6. fatihserdar

Çekme Karavan Tasarımı

karavan kapmlarında genellikle karavanlar bir sıra halinde kapıları birbirini görmeyecek şekilde sıralanıyor dolayısı ile senin kapı arkada olursa herkesin yol olarak kullanacagı yönde kalabilir bu konuyuda düşünmeni tavsiye ederim
  7. fatihserdar

Çekme Karavan Tasarımı

kolay gelsin bence mutfagın dışarıda olması daha mantıklı benim karavanımda içeride ama hiç bir kamp yerinde kimse karavanın içinde yemek yapmıyor dışarıda seyyar mutfak yapıyoruz . ancak giriş kapısını mutlaka yandan yapmanı öneririm hem yapacagı gölgeligin altında giriş çıkış yapabilmek...
  8. fatihserdar

şu an karavanım 800 kg benim bildigim kadarıyla boş agırlıgı 750 kg altındakiler plakadan muaf tatilden döndükten sonra mutfak bankosunun en ve boydan kısaltıp kilo dan biraz kazandım birde temiz su tankını plastik , camlarıda fiberglas yaparsam 50 kg dan fazla hafifleyecegini düşünüyorum...
  9. fatihserdar

Şimdi karavanımda gördügüm eksikleri den dolayı biraz degişiklik yapmaya karar verdim . Öncelikle karavanımda elbiseleri koyacak dolap yapmadıgımı ve mutfak bankosunu gereginden fazla büyük oldugunu farkettim . birde lavobada çeşmenin altına tencere girmiyor . Pilanım buzdolabını yerinden...
  10. fatihserdar

karavanım çok geniş olmadıgı için yoda fazla sıkıntı olmadı . ama kamera fikri çok güzel akıllıca bir fikir teşekkür ederim bunu düşünecegim..:yum:
  11. fatihserdar

camların 4 tanasini 480 tl ye aldım . hız konusuna gelince 80 -- 90 km en stabil ve rahat gidilebilen hız daha fazla sürat yapmaya kalkarsan karavan yolun sagınamı girelim solunamı diye soruyor .şaka etmiyorum karavanla hız yapmayı düşünmeyin. ben düz yolda kısa bir süre 110 kadar çıktım ama...
  12. fatihserdar

şu anki agırlıgı 820 kg yolda sorun olmadı ama hem kiloyu biraz daha düşürebilmek hemde tatildeyken buldugum yanlışlarımı düzeltmek için yakında bazı degişiklikler yaparak forumda paylaşmayı düşünüyorum bu karavan yolculugumda trafik polislerinin yol konturolerinde ( sanırım radara...
  13. fatihserdar

ilginize teşekür ederim karavanımın torsuyon dingilni çayırova firmasından 420 tl ye aldım ( firensiz dingil standart genişliginden daha geniş sipariş verdim 1.80cm ) Araç firene basınca durmam demiyor ama siz firenli yaparsanız firen mesafesi açısından daha iyi olur . Camları çerçevesii...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri