focus kullanıcısının son içeriği

1. F

Discovery 2 Anahtar Bilgi Ricası

Bir de merak ettiğim boş anahtar aracı çalıştırıyor ama kapıyı açmıyor demişsiniz. Bende tam tersi oluyor. Benim kendi yaptırdığım anahtar kapıları açıyor ama kontağa taktığım anda alarm çalmaya başlıyor. Ancak orijinal anahtarı takınca susuyor. Ha bi de şöyle bi durum var. Orijinal anahtar...
  2. F

Discovery 2 Anahtar Bilgi Ricası

İtiraf ediyorum tekrar yazmak zoruma gittiği için başka bi başlıktaki cevabımı kopyalıyorum. Bu aralar tembelliğim üstümde :) Yedek anahtar bende de yok. Yaptırmak için dışarıda bir sürü yer dolaştım. Yan sanayi anahtar için 350-450 lira arasında fiyat veriyorlar. Ama iş sadece anahtar...
  3. F

Td5 Vites Hareket Sensörü/müşirinin Temizlenmesi

Teşekkür ederim. Buradaki başka bi' başlıktan görmüştüm. İlk yaptığım iş oldu zaten. Bi' şeyin temiz olduğuna ilk defa üzüldüm. Hatta sensör arızası denince inşallah ecu'dendir de masraf çıkmaz diye söylendiydim. :(
  4. F

Teşekkür ederim. Söküp takarken egzostan dolayı zorlandım ama yavaş da olsa hallettim. Şimdilik bende de bir sorun yok. Viteslerin geçişleri bile daha seri hale geldi. Parçanın bu kadar pahalı olmasını bir türlü anlamıyorum. Yabancı forumlarda da isyan ediyor herkes.
  5. F

Tüm bu işlemlerden sonra geçen pazar sensörü yerine monte ettim. Peki sonuç ne oldu derseniz. Motoru çalıştırdım ve önce iki yeşil lambanın hala göz kırptığını görünce önce dünyam başıma yıkıldı. :( Ancak motoru kapatıp tekrar çalıştırınca -umarım bir daha geri dönmemek üzere- gitti. :) Arabayı...
  6. F

Son olarak contanın girdiği kanala silikon conta sıktım, üzerine lastik contayı yerleştirip metal kapağa da biraz conta sıktım. Ardından fotoğraftaki gibi 7 tane küçük civata ve somun ile kapağı kapattım. Ve yerine monte ettim.
  7. F

Sensörün içi çok da kirli görünmüyordu: Nem ve kir girmemesini bu lastik conta sağlıyor. Bu da fena durmuyordu: Üzerinde yazılar olan plastik kapakları ve ortadaki dişliyi çıkarınca devreler ortaya çıkıyor. Buraları kontak spreyle bir güzel temizledim ve kuruladım. Ardından dışını ve tüm...
  8. F

Sensörü yedi tane perçin tutuyor. Matkapla kolayca çıkıyor. Sensörün soketini kirli bekliyordum ama gayet temiz çıktı.
  9. F

Üç ay kadar önce bir sabah canım ciğerim, kıymetlim 2001 discomun M ve S lambaları bana göz kırpmaya başladı. Motoru kapatıp tekrar çalıştırınca kayboldu ve uzun bir süre bir daha görünmedi. Ancak son birkaç haftada bu göz kırpmalar birden sıklaşınca servise götürdüm ve cihaza bağladık. Tahmin...
  10. F

Ilanda Ki 2003 Td5 Için Öneri

Evet bu araç uzun zamandır satılık. Araç ararken ben de denk gelmiştim. Benim kafama takılan bu araçta neden 99-02 model stop lambası var? Acaba 2003'ün ilk serileri böyle mi çıktı? Yoksa arkadan kaza yaptı da farklı stop mu takıldı?
  11. F

Bilgi Ricası;

Teşekkür ederim. Genelde kapıdaki kaplamalar koltukla uyumlu oluyor. Sütlü kahve bana da çok uygun gelmedi. En çok kullanılan yerler olduğu için çabuk kirlenecektir.
  12. F

Bilgi Ricası;

Teşekkür ederim. Evet. % 100 Oto'ydu galiba programın adı.
  13. F

Bilgi Ricası;

Ha araçla uğraşma konusuysa ayrı bir zevk. Arabama gözüm gibi bakıyorum. Sağolsun o da beni taşıyo. :) Aldığım ilk günler akşam 7'de eve gelir, gece 1'e kadar orasını burasını kurcalar uğraşırdım. Hanım çağırırdı, artık eve gel diye :) Döşemeleri yaptıralı 6 ay filan oldu. İki ayda bir özel...
  14. F

Bilgi Ricası;

Herkese selamlar. Uzun zamandır foruma girmiyordum bayağı konu birikmiş. Mesajların tamamını okumaya çalıştım bir iki de ben yardımcı olmaya çalışayım. 1. Yedek anahtar bende de yok. Yaptırmak için dışarıda bir sürü yer dolaştım. Yan sanayi anahtar için 350-450 lira arasında fiyat veriyorlar...
  15. F

Discovery 2 İle Yaz Tatilimiz:))

Tebessümle okudum. Anlatım çok güzel. Ama forumun yenilenmesinden midir nedir fotoğrafların hiçbirini göremiyorum.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

SON KONULAR

Geri