necip_jeo kullanıcısının son içeriği

1. necip_jeo

Jeep Grand Cherokee 5.2(zj) Almayı Düşünüyorum

şanzımanı dış kabuğu ve beyni hariç içindeki tüm aksamı orjinal yeni parçalarla komple yeniledim. 2015 aralık ayında bu işlem için 5900 tl ödedim. yani tamir takımı değişimi ile revize etmek yerine sökülmüşken komple değiştirdim.
  2. necip_jeo

buji, buji kabloları, distributör kapağı ve tevzi makarasını aldım kendim değiştirdim. parçalar toplam 500-600 tl civarı tuttu. radyatör alt ve üst hortumları, termostat, devirdaim pompası, fan termiği , radyatör bakımı ve bazı çürüme ihtimali olan ara bağlantı boruları değişti. bide...
  3. necip_jeo

2 senedir hem gündelik hem haftasonları piknikçi işi offroad gezi yapıyorum vakit buldukça. uzun yola çıkıyorum. aracı aldıktan sonra ateşleme sistemi soğutma sistemi şanzıman difransiyel bakımları depo temizliği benzin pompası yeniledim vs aracı yolda bırakma ihtimali olan ne varsa hepsini...
  4. necip_jeo

Titreme problemi

bende o sorunu yaşadım komple ön takım yeniledim şaftların balanslarını yaptırdım. şaft istavrozlarına bakım yapıldı. birde ön difransiyelde mahruti somunu gevşemiş o da sıkıldı. sorunum kalmadı. direksiyon amörtisörüm ve direksiyon kutumda sorun yoktu. kolların burçları falan yeniydi zaten.
  5. necip_jeo

Wj 2.7 Crd Turbo Hk.

evet bi kaçak sesi gelir. ama performansı etkileyecek kadar kaçak varsa yerine sıkı bağlanmamış olabilir. ıslık çaldırcak kadar ince bi kaçak hiisedilir bi performans düşüklüğü yaşatmaz. inşallah böyle basit bir ihmalden kaynaklı sıkıntıdırda masraf açmaz arkadaşa. bazen sanayide ihmaller...
  6. necip_jeo

Wj 2.7 Crd Turbo Hk.

turboyu egsoz manifoldundan ayırdılarsa şayet yerine tam oturmamış olabilir. egsoz kokusu dediğiniz için aklıma ilk bu geldi. motor kulaklarını vs söküp takan işçiliği yapan yere götürüp kontrol etmelerini isteyin.
  7. necip_jeo

Jeep Wj Açik Hava Fİltresİ Ve Yükseltme Takozu

hava filtresi ile hissedilir bir güç etkisi alamayacaksınız. performans artışı istiyorsanız; egsozu komple değiştirin çapını büyütün, turbo çıkışına downpipe yaptırın (turbonun egsoz manifoldunu da yaptırdığınız daha geniş egsoza göre büyütün), dpf yi ve susturucuları iptal edin sadece birtane...
  8. necip_jeo

Jeep Grand Cherokee (ZJ)'ciler Kaç Kişi?

93 5.2 220.000 mil istanbul-pendik
  9. necip_jeo

Zj 5.2 97 Viskoz Coupling Tamiri Yardım

sorununuzun kaynağı kuvvetle muhtemel caplin gibi gözüküyor. fakat diferansiyeldeki istavroz dişlilerinde, taşıyıcısında vs. problem varsa bu kasılmayı yapabilir. bunun için aracı lifte kaldırıp kontrol etmeniz mümkün. keza aynı şekilde ön şaftta istavrozlarda kaydırıcıda sorun varsa yine...
  10. necip_jeo

Cherokee 5.2 4. Vİtese Geçmeme Sorunu

sorunun kaynağını ve çözümünü bizle paylaşırsanız sevirim. umarım problem çözülür.
  11. necip_jeo

şanzıman yapılırken selenoidleride değiştirdinizmi?
  12. necip_jeo

roket teli ayarından olabilir, km sayacından olabilir, fren müşüründen olabilir( fren müşürü deyip geçmeyin, fren lambalarının haricinde cruise kontrol o/d falan bu müşürden komut alıyor) bende de buna benzer bir sorun var; araç sarsılınca cruise control kapanıyordu tekrar aktif edip devam...
  13. necip_jeo

Zj 5.2 97 Viskoz Coupling Tamiri Yardım

viscous coupling sürekli 4 çekere sahip araçlarda sıkça kullanılan başarılı bir parça. grand cherokee de ele alırsak; motor gücü arka dingile direk aktarılır. arka dingile aktarılan torkun belli bir oranda ön dingile aktarılmasını sağlar. bu sayede orta difransiyele gerek duymaz ve başarılı bir...
  14. necip_jeo

97 Model 5.2 Zj Şanssızlıklar Serüveni

bende merak ettim nasıl temizlendiğini
  15. necip_jeo

Od Off Problemi. Böyle Birşey Yaşayan Oldu Mu?

şanzıman filtre, yağ ve yağ soğutucusu sorunsuz ve temiz. zaten şanzımanıda geçen sene komple yeniledim. şanzıman yağının ısınınca od ışığı yaktığını ve 4. vitesi iptal ettiğini biliyorum. ama benim sorunum şanzımanın ısınması değil. araba sarsılınca (gaza sert bastığımda, kasisten hızlı...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,122
Kaydolan Son Üyemiz
yatakli

SON KONULAR

Geri