Rainman32 kullanıcısının son içeriği

1. R

Karavanda Yaşadığım 10 Olumsuz Şey

Gündüz yeterince havalandırma olsa bilr akşam demlenen çay vb. Kaynayan birşey hemen nem olarak geri dönüyor malesef. İç taraf olayını hiç düşünmemiştim.
  2. R

4 Adet Güneş Paneli Bağlantı Şekli

Teşekkürler. Tahmin ettiğiniz gibi akıllı inverteri sadece 220v elektrik için kullanacağım. Güneş panellerini harici mppt cihazına bağlayacağım. Söylediğiniz ışığında peak değer de pek olası olmadığından 40a mppt almak arıza çıkartmaz sanırım.
  3. R

4 Adet Güneş Paneli Bağlantı Şekli

Karavanımı ikinci el aldığım için net fikir sahibi olamadım. Alırken 200w x 3 şeklinde belirtilmişti ama boyutlar farklı panellerde. 165cmx65cm bir tanesi diğer ikisi 150cmx65cm. Fotodan watt ve tipi konusunda fikir yürüyebilir misiniz. Sorma sebebim akıllı inverter 1000w ile kullanılıyor ama...
  4. R

Gezi Araçlarında Webasto Isıtıcı

Teşekkürler 🙏
  5. R

Güneş Paneli Sisteminde Ne Tip Ve Kaç Amper Sigorta Kullanmalıyım?

Teşekkürler detaylı anlatım için. Güvenlikten zarar gelmez diyorsunuz 👍
  6. R

Çok teşekkürler, + ve - çekmek gerekir değil mi? Mevcut - yi bırakıp tek + çeksem sorun olur mu?
  7. R

Teşekkürler, mevcut sistem devamında başka cihazlara elektrik iletiyor mu emin olamadığımdan mevcudu koparmadan sigorta yanından bağlantı yapmak sorun olur mu sizce? Ek olarak sigorta girişine sadece + çeksem ve diğer herşeyi aynı bıraksam nasılsa elektrik var aküden şuan - mevcut bağlantı ile...
  8. R

Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

Motokaravan sahibiyim, 40'lı yaşlarda ve mühendisim. Öğrenme merakım ve bu keyifsiz zamanlarda kendimi meşkul etme isteğiyle üye oldum. Aracı aldığımda keyifle forumu okuyup bilgi alıyordum. Patlaşımlarınız için teşekkürler
  9. R

Satildi - Havensis

Hayırlı olsun
  10. R

Merhaba, bende de Dai Shava mevcut fakat çalışırken düşük voltaj hatası veriyor. Tesisat çekilirken ince ve uzun olduğundan kızdırma bujisine amper yetmiyor. Sorum şu; aküden 6mm kablo ile direk cihaz girişine ek bağlantı yapsam mevcut elektrik akışı negatif etkilenir mi? Denemek için dışarıdan...
  11. R

Güneş Paneli Sisteminde Ne Tip Ve Kaç Amper Sigorta Kullanmalıyım?

Aklıma bir soru takıldı arkadaşlar, akü ile mppt arasına sigorta konduğuda ve attığında mptt ilk önce akü bağlantısı olmalı yoksa güneş enerjisi kaynaklı sorun oluşur durumunu tetiklemez mi? 40a mppt ve 600w panelde fazla değere nasıl ulaşabilir kafamda oturmadı. Yardımcı olabilir misiniz?
  12. R

Satildi - Havensis

Fiyat ne düşünüyorsunuz?

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence