semavibuğra kullanıcısının son içeriği

1. semavibuğra

Ml 55 Amg

Gec oldu ama yine de yazayim... Bende hala w164 kasa ML550 var... 382hp 5.5... Biraz daha guncel bir motor... w163 olarak ise ML320 kullandim... 1 sene oldu alali. arac 200 bin mile civari. yani yaklasik 330bin km ve masallahi var... Turkiye de parca fiyatlarinin cok olmasi, 4 silindir ustu...
  2. semavibuğra

Mercedes W163 Ml 320- Made In Usa

Ve ikincisi geldi :)
  3. semavibuğra

Arabayi ani bir kararla offer up a koydum... Ilk cektigim kirli fotolari vardi hatta... Aninda iyi bir teklif geldi ve sattim :) Simdi ML55 falan bakayim istiyorum... 1 tane ML 430 AMG buldum uyguna. Sahibi ml55 e terfi etmis. Benimkinin ayni rengi ama 2001 modeli... Ona gidip bir...
  4. semavibuğra

Tesekkurler bilgiler icin... Ben ilk etapta sigortaya bakmistim aslinda... Yanliz aku bitip duruyordu ve aktarma yaptigim akude bitince sigorta denedighimde, arabayi oylece birakmistim kizip. O sirada aku bitmese belki roleyi pazar gunu bulacaktim :) Gec oldu guc olmadi :D
  5. semavibuğra

Kesinlikle deneyecegim... Olmadi sokup wd40 :) Saka maka tamir edilebilmesi lazim cunku eskisini talep ediyorlar ve yeni diye satilanlar sifir degil yenlienmis olarak satiliyor zaten... Henuz arastirmadim ama nasil tamir edildigini falan... En gicik oldugum sey ne idugu belirsiz usta...
  6. semavibuğra

Gecen arabayi baya bir actim dagittim malum sensor icin... Her yer tertemiz cikmisti... Sensorler beyinler vs... Tabi elektronik seylerin distan temiz olmasi bir anlam ifade etmez ama arabanin mekanik olarak sorunsuz olmasi beni suphelendiriyordu hep... Bugun biraz kafa patlattim... Blacklotus...
  7. semavibuğra

Az once gidip yeni bir aku almak zorunda kaldim arabanin 8de bir fiyatina neredeyse... Cok zoruma gitti :) 2 gundur her aktarma ile calistirdigimda takilan vites simdi hic bir sekilde takilmiyor. Belkide akimin dusuklugu nedeniyle bu sorun yasaniyordu, bilemiyorum. Insallah sorun ortadan...
  8. semavibuğra

Yaw rate sensoru degistirdim ama sorun devam etti... Yani 20km hiza gelince abs isiklari yaniyor, oncesinde yanmiyor. Pedaldaki sensorude degistirmistim. Geriye yaw rate sensor ile ayni yerde olan accelerate sensor kaliyor... Oradanda degilse muhtemelen abs ile ilgili mekanik boir sorun...
  9. semavibuğra

Bendeki tislamada baya fazla :) Allahtan genellikle muzik hep acik oluyor :)
  10. semavibuğra

Cekmeye calisacagim resim. Her ihtimale karsi fren musuru de siparis ettim. Acceleration sensor siparis etmedim, umarim ondan cikmaz :) Duruma gore, onumuzde ki hafta icinde 4 cekerle ilgileneyim diyorum... Yavas yavas :)
  11. semavibuğra

Hizlanmasi kotu degil zaten... Benim soyledigim arac dururken ilk gaza bastiginiz tepki... Yani 10kmye kadar falan. Sonrasinda gayet kararinda gidiyor, problem yok. 40 shifting dedigi 40 adet vites degistirme olsa gerek. Eve gidene kadar bitirir sanirim hafiza islemini. Sensor yetisirse...
  12. semavibuğra

Sanziman resetlemeyi yaptim bugun, ardindan bir kac kere kontagi ac kapat yapinca vites normale dondu :) Ilk etapta takili kaldi. Sonra anahtari cikarip kapilari acip 20 saniye sonra tekrar calistirdim, normale dondu. Bir kac kere bunu yapmisti ama acup kapatinca hemen duzeliyordu. Neyse...
  13. semavibuğra

Meslek alakasiz :) Idarecilik diyelim... Hobi ya da terapi diyelim biz buna :)
  14. semavibuğra

BUrda asiri yagmur yagiyor bazen... Turkiye'de gormedigim sekilde... Ama her yer agac ve yesillik. Toz olmuyor arabalar. Uyarini dikkate alacagim, bir kontrol edeyim orayi. Belki tikalidir. Ben arabayi gercekten uygun bir fiyata aldim... Motor yada sanziman revizyonu gerektiren islemler...
  15. semavibuğra

Ya degisim ya da kendin yap olayi :) 100 dolar 100tl gibi dusunmek lazim... Alim gucu yuksek... Ama arabanin ederine oranladiginda karar veriyorsun yapmaya gerek var mi yoksa yok mu diye... Benim ki ise tamamen keyif... Maksat is olsun.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri