surveyteacher kullanıcısının son içeriği

1. S

Toplam Enerji İhtiyacı Hakkında Yardım

Sanırım bu ürünlerle ilgili okuduğum olumsuz yorumlarda bu yüzdendi...
  2. S

Buzdolabı tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Fakat verdiniz örnekler arasında 48 litrelik olan model için çok olumsuz 1-2 yorum okumuştum. Ben eğer uygun ve sağlam bişey bulabilirsem 3 sistem, olmadı 220 voltluk bir buzdolabının kompresörünü değiştirip 12 Volt'luk hale getirmeyi düşünüyorum...
  3. S

Evet, sizin enerji ihtiyacınız benden çok daha az görünüyor ancak diğer başlıklarda yazdıklarınıza bakılırsa iç tasarımda biraz kararsızsınız sanki :smiley: Fakat kış hatta ilkbahar etkinliği bile düşünüyorsanız bence dizel bir ısıtıcıya mutlaka ihtiyacınız duyarsınız diye düşünüyorum. Tabi...
  4. S

Bu arada 3 sistem buzdolabı enerji açısından çok avantajlı görünmesinin yanında yukarıda yazdığım dezavantajları da mevcut fakat bunların dışında forumda okuduğum kadarıyla bulunabilmesinin zorluğu ve sadece düz zeminde performanslı çalışması bu seçeneği daha bi zorlaştırıyor açıkçası...
  5. S

Tavsiye ve uyarılarınız için teşekkürler... Vantilatör için söylediklerinizi değerlendireceğim. Boş karavandan alırken en çok güvendiğim 3 kişi var aslında. Biri öz abim, diğer ikisi ise öğretmen arkadaşlarım. Bu üç kişide piyasayada da iş yapan yarı profesyonel kişiler sayılır. Birisi mobilya...
  6. S

Sayın ErgBay, ben de fiziksel hesaplarımı Güvey Midi karavan üzerinden yapıyorum. Fakat bunun sebebi boş halde karavan teslimatı yapan tek firmanın Güney karavan olması ve sahibinin samimi açıklamaları. Ancak diğer firmaları da araştırmıyor değilim. Fakat henüz bir fiyat bile alabilmiş değilim...
  7. S

Ayrıca siz veya konuyu okuyan diğer değerli karavanseverler 12 V vantilatör konusundaki deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Yani ne böyutlarda bişey kullan Tüm katkılarınız, değerlendirmeleriniz, yönlendirmeleriniz ve analizleriniz için gerçekten tekrar teşekkür ederim sayın...
  8. S

''Cihazın sürekli çalışmaması gerekli'' sözünden kastınz sanırım vantilatör değilde, ısıtıcı... Evet, ısıtıcı için 35 wattın ortalama değer olduğunu düşünmüştüm. Orta seviyenin bu kadar az harcadığını siz söyledikten sonra farkettim. Bu durumda tabiki tüketim ortalama günlük bir 10-15 amper...
  9. S

Valla solar hesabnız İstanbul ve Trabzon enlemi için öyle demiyor sayın EvliyaCelebi2 :tearsofjoy: Bu arada Ankara'da öğretim görevlisi değil, İstanbul'da evli, mutlu, çocuksuz (henüz) bir meslek lisesi öğretmeniyim :smiley: Sanırım Kapadokya sizi yanılttı :tearsofjoy: Aslında akünün bitmesi...
  10. S

Nedense enerji ihtiyacını düşürsem bile özellikle kış mevsimindeki 220 Volt'a bağımlılığımı azalmak açısından daha yüksek kapasiteli akü ve güneş paneli planlamaya çalışıyorum. Fakat tecrübesizliğimden ve birazda ''aman enerjim tükenirse ne halt yerim psikolojisinden'' dolayı sanırım şu sizin...
  11. S

Sayın EvliyaCelebi2, öncelikle detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Tüm hesapları yaparken sizin de belirttiğiniz gibi fazla fazla hesapladım. Alternatif ve daha az enerji harcayan serinletici cihazlar mevcut fakat vantilatörde de, hidroforda da en kötü ihtimali hesapladım. Dalgıç...
  12. S

Aslında 220 Volt ve invertör ile kabaca düşünüldüğünde yaz ayları için şöyle bir hesap ortaya çıkıyor; YAZ AYLARI; 220 V Mini Buzdolabı - 24 saat / 500 watt - 500 watt (günlük yaklaşık) 220 V Vantilatör - 1 saat / 35 watt - 315 watt (9 saat) 220 V Hermatik Şofben - 1 saat / 36...
  13. S

Öncelikle cevaplarınız için hepinize çok teşekkür ederim... Başta şunu belirtmek isterim ki, sanırım ben ve benim gibi bu işe hevesli yeni başlayan arkadaşlar bunca yıldır alışkanlığımız olan 220 Volt'luk cihazları veya 220 Volt kullanımını daha güvenli ya da pratik buluyoruz. Galiba bu yüzden...
  14. S

Peki bu hesabı yaparken inverterın verim kaybını nasıl hesaplamam gerek? Diyelim ki günlük ihtiyacım 1000 watt çıktı. İnverter verim kaybınıda hesaplamak için 1250 Watt üzerinden mi hesap yapmam gerek acaba? (Bu arada başlığı açmadan önce forumda gerçekten arama yaptım ancak tam aradığım...
  15. S

Anladım, çok teşekkür ediyorum.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35