Tokaju kullanıcısının son içeriği

1. Tokaju

Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

Yurtdışında herkese kemeri bağlı olduktan sonra sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Nitekim Türk plakalı bir araç olduğundan polisin bakacağı ilgili ülkeye usul ile girip girmediğiniz ve muayenesi olacaktır. Almanya'da çok şüphelenirse belki size kanatlara sokabilirler. Bu uygulama yazın orda çok...
  2. Tokaju

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Artık bir durum değerlendirmesi yapmak lazım. Hangi yöntemin artı ve eksileri olur.
  3. Tokaju

Merhaba Bekir bey. Yazdıklarınızı bir solukta okudum. Gezenbilirde başka bir konu başlığında yazışırken yazdıklarınıza yönlendirdi arkadaşlar sağ olsun. Ben 1+2 hariç motokaravanlar ruhsatlandırıalmıyor diye düşünürken sizin arka tarafa takmış olduğunuz koltuklarında projeye dahil olduğunu...
  4. Tokaju

Motokaravan Olarak Fiat Ducato - Citroen Jumper - Peugeot Boxer Hakkında Herşey....

Merhabalar. Sıkılmadın tüm sayfaları okudum ve motokaravanlarom koltuk kapasitesi ile ilgili çok yazıldığını gördüm. Anladığım kadarıyla dönüştüreceğimiz aracı 1+2 'dem fazla tescil etmek mümkün değil. Ben kısmetse bu sonbahar kendi projeme başlamak istiyorum fakat 3 çocuğumla bu gezileri yapmak...
  5. Tokaju

Motokaravan Için Yüksek Tavan Araç Arıyorum.

Süleyman bey aynen yazdığınız gibi bir bilgi okudum bende. Karavancılığı bitirecek bir durumun oluşmayacağını biliyorum ama bizim gibi bu işe gönül koymuş, belli bir bütçe ile hareket etmeye çalışan kesimi üç beş şirketin eline atacak bir yasa şahsen benim hayallerimi bitirme aşamasına...
  6. Tokaju

Çok sağolun. Bazı forumlarda karavan yapmayı yasaklayan bir yasa tasarısının Meclis'te beklediğinden bahsediliyor. Böyle bir durum varmıdır acaba?
  7. Tokaju

Karavan Için Güneş Panelinin Watt'ını Hesaplama

Herkese merhaba. Kısmetse önümüzdeki sonbahar kendi motokaravan projeme başlamayı planlıyorum. Araştırmalarımda sürekli güneş enerjisi ve güneş battıktan sonraki negatif etkilerinden bahsediliyor. Örneğini görmemiş olsamda evler için rüzgar ve güneş panelli hibrid çözümler sunuluyor. Benim merak...
  8. Tokaju

2çocukla Kamp Yapabilirmiyim !?

Merhabalar. Bende ikisi 2,5 biri 7 olan çocuklarımla kampa başlamayı düşünüyorum bu yaz. Açıkçası bu havalarda henüz cesaret edemiyorum. Almanya da bulduğum ve taşıma işlerini kolaylaştırılacak ve kurulumu kolay aşağıdaki çözümü düşünüyorum. İlk defa çocukla kampa gidecek olan biri olarak...
  9. Tokaju

Motokaravan yapmak yasakmı?

Motokaravan yapmak yasakmı?
  10. Tokaju

Merhabalar. Ben bu aralar sizin gibi bir araç arayışındayım. Ailem biraz kalabalık olduğundan ve ranzalı bir sistem düşündüğümden bahsettiğiniz araçlar dışında benim bildiğim sadece iveco turbo daily kalıyor. Çok emin olmamakla birlikte iveco diğer araçlara göre üst kısımda çok daha fazla...
  11. Tokaju

Kendi Imalatim Römork Cadir

Videoyu ancak izliyebildim ve açıkçası bir hayli ilham verici. Teşekkür ederim. İnsan bunları gördükçe fikirden fikire geçiyor☺
  12. Tokaju

Sizin fikrinizde güzelmiş. Bu araçları gördüm fakat ağırlığı konusunda soru işaretlerim oldu. Düşündüğünüz aracın tahmini kaç kg geleceği konusunda bir tahmininiz varmı? Benim aracım 1,6 dizel 115 beygir. 750 kg'den fazla sıkıntı olur diye çadırlı çözümü düşünmüştüm.
  13. Tokaju

Bir süredir araştırma yapıyordum. Maalesef zamanım böyle bir projeyi mümkün mertebe kendi imkanlarım ile gerçekleştirmek için biraz kısıtlı. Almanya'da Avustralya malı araç ve römork çadırı satan bir şirket buldum. Türkiye'ye gönderide yapıyor. Benim için tek sıkıntı 1 kerede ödemeyi yapmamın...
  14. Tokaju

Ellerinize sağlık çok güzelmiş olmuş. Benimde aklımda bu konsepte bir römork var ama ailem biraz daha kalabalık:). Ben çift tarafa açılan bir çadır sistemi düşünüyorum fakat kime nasıl yaptırılabilir bir fikrim yok. Çadır konusunda bir Öner'iniz olursa çok sevinirim. Sanırım kumaşını kendiniz...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,465
Kayıtlı Üye Sayımız
172,118
Kaydolan Son Üyemiz
demootodefenderkoltu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri