trek71 kullanıcısının son içeriği

1. trek71

Sprinter4x4

Ssangyong Actyon 4x4 de aynısını yapıyor. Sanırım defransiyel tasarımı ile ilgili. Yoksa aracın her şeyi orijinal. Nissan QX4 yapmıyordu. Surekli 4x4 çalışan jeep de yapmıyordu. Tabii "biraz çevirince" demişsiniz. Benim bahsettiğim sorun %50 kadar çevirince başlayıp giderek artiyor.
  2. trek71

Tiny House Vs Karavan

Sizi hiç yormadan yapılacak en iyi şeyi söyleyeyim hemen. Zira diğer alternatiflerin ceşitli nedenlerle fizibel olmadığını düşünüyorum. Düzgünce bir üreticiden tuvalet ve mutfaklı bir konteyner alıyorsunuz. Konteynerin dış duvarlarını 3mm pembe izolasyon köpüğü ile kaplıyorsunuz. Bunun üzerine...
  3. trek71

Kaş - Gedefehan Kamp Yeri - Sıradışı Uygun Fiyat

Merhaba, Konum doģru gòrùnùyor. Kaş'tan Ağullu'ya çıkarken yeni otogara varmadan soldan futbol sahasının yanından giriyorsunuz. O yol doğruca bu noktaya gider. Foruma küsmedim tabii ki....bizim arazi aynen duruyor. Daha ne yapacağıma karar vermedim. Vakti var. Çerler Köyüne uğrarsanız beni...
  4. trek71

Kaş - Gedefehan Kamp Yeri - Sıradışı Uygun Fiyat

Merhaba dostlar, Bir arkadaşımız Kaş'ta yeni bir tesis işletmeye başladı. İsmi: GEDEFEHAN . (gedefehan.net) Yaklaşık 20 dönüm arazi üzerinde 5 dönüm kadar bir yer düzlük ve çadır/karavan kampı için uygun nitelikte. Tesis yeni açıldığı için karavanla kalacaklar için oldukça cazip fiyat...
  5. trek71

Karavan Seçi̇mi̇ (4.90 - 5.60 Arasi Ranzali U Koltuklu)

Ben olsam para biriktirir tam donanimlı avrupa bir karavan alırdım. Diğer alternatifler macera, hüzün, para ve ömür törpüsü. Ayrıca, geçmişte 2 sene sürekli karavanda yaşamış biri olarak bugünkü düşüncem 1 donüm bile olsa bir toprak parçası almak, oraya konteyner falan koyup bir baz/üs...
  6. trek71

Yeni Karavan Kampı Fizibilite Anketi

Aklı başında cevap için teşekkür ederim. Gerçektenbir işletme mantığı ile düşünmemiştim; 10 dönüm yerde sadece 5-6 karavanlık bir konaklama yeri yapmak zaten ticari olarak pek bir anlam taşımıyor. Fizibilite kelimesi biraz maksadını aşmış olabilir. Karavancılık, doğa ile içiçe olmak demek...
  7. trek71

Adria Altea 4four 362 Lh'yi Nasıl Bilirsiniz?

Bir hafta ya da 15 gün bence hiç problem değil..Ancak daha uzun sürelerde dolap azlığı ve yatmak için oturma kısmını sürekli düzenleme zorunluluğu insanı bezdirmeye başlar.
  8. trek71

Bu foruma ne olmuş böyle anlamadım..Biraz sakin olun beyler. TLnin değer kaybına, hayatın zorluklarına kızıp klavyeden mi çıkarıyorsunuz hırsınızı? "Sevgiler" diye bitirdiğim, 40 yıllik dostumla konuşuyormuş gibi teklifsiz yazdığım bir yazıya totonuz motonuz diye cevap yazılır mi? Ne saygı...
  9. trek71

Kerteriz alamayan gelmesin zaten :)
  10. trek71

Merhabalar, Gezenbilir camiasına bir sorayım dedim. Şöyle bir kamp alanı düşünün: Antalya Kaş'a 20km (araçla 20 dakika), Kekova Uçağız'a 22km (araçla 30 dakika), Demre'ye 30km (araçla 35 dakika) anayoldan 4km kadar içerde, buğday tarlalarına komşu vadi manzaralı sessiz, bol yıldızlı bir...
  11. trek71

O Araç Bu Karavanı Çeker Mi? Sorusuna Yanıt :)

2016 yılında açtığım bu başlık şu ana kadar 137.000 kere görüntülenmiş; bir derde bir nebze deva olduğunu varsayarak çok sevindim. Amacım, başlığın ilk sayfalarında olgunlaştırdığımız kriterleri/formülleri bir Excel haline getirip kullanımı kolaylaştırmaktı; iş güç derken yarıda kaldı. Bu arada...
  12. trek71

Adria Altea 4four 362 Lh'yi Nasıl Bilirsiniz?

Merhaba, Ben bir tane 4 Four 362LH aldım. Evvelce Adria Adora 593UP vardı ama yeni yaşantımızda bu kadar büyük bir karavana ihtiyaç olmadığından satmıştık (maalesef 593UP'ı tedavülden kaldırmışlar; fransız yatağıyla on numara beş yıldız bir karavandı). Altea 4 Four, küçük mekanda azami...
  13. trek71

Merhaba, Aslında bu konu başlığının amacı sizinkisi gibi soruları tek seferde cevaplamaktı. Yani kesin cevap için aşağıdaki prosedürle aracın değerlerini araştırıp hızlıca bir hesap yapmanız gerekiyor: Prosedür: -1 Ton'a kadar karavanlar için 150 - 250 Nm @1500 - @2250 RPM -1 Ton üstü...
  14. trek71

Actyon Sports Sanzuman Sorunu Acİl Yardİm Lutfen

Merhaba, Ben de 6 ay önce 2010 actyon sports 4x4 aracımda şanzıman sorunu yaşayınca nasıl hallettiğimi anlatayım. Önceleri araç uzun yolda, sıcak havada, arıza ışığı yakıp 4. Viteste takılı kalıyordu. Daha sonra hava sıcaklığı farketmeksizin, yola çıktıktan 15 dakika sonra basit yokuşları bile...
  15. trek71

Muhtemelen kimse ağırlık kontrolü için durdurmaz sizi. Çeki demiri ruhsata işli olsun. BE ehliyetini de bir ara halledin.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri