Yildirimfatih kullanıcısının son içeriği

1. Y

Karavan Malzemeleri̇ni̇ En Uygun Nereden Temi̇n Edebi̇li̇ri̇m ?

Merhaba arkadaşlar karavan malzemelerini en uygun nereden temin edebilirim ? Elektrik kabloları Yalıtım malzemeleri Led aydınlatmalar v.b... en uygun ithalatçı ya da üreticiden nerelerden temin edebilirim ? Ayrıca Truma Boiler, Thule tente ( kaliteli yerli de olur ) ve thetfod kasetli WC...
  2. Y

Karavanıma Hangi Paneli, Hangi Aküyü, Hangi Mppt V.b... Almalıyım ? Çalıştırılacak Cihazları Listeledim... Yardim

Merhaba arkadaşlar yeni karavanımı da enerji üretimi için nasıl bir sitem kurmalıyım ? Çok araştırma yaptım ve kafam çok karıştı. 2 ay sonra ege, akdeniz, karadeniz turuna çıkacağım enerji sorunu yaşamak istediğim için desteklerinize ihtiyacım mevcuttur. Karavanım da olacak cihazları aşağıda...
  3. Y

250 Lt A+ Statik Buzdolabını ( 12 V Nasıl Çeviririm ) ?

12v çevireceğiz o zaman sanırım. 24 saat 100 amper harcarsa sıkıntı değil 1600w güneş paneli ile besleyebileceğimi düşünüyorum.
  4. Y

Bu Aküleri Ne Ile %100 Performans Ile Beslerim ?

Merhaba mobil ofisim için 4 adet 100 amper ( veya 2 adet 200 amper - hangisi mantıklı bilemedim ama arıza yapma durumunda 4 adet olması daha mantıklı geliyor ) akü aldım. Toplamda 400 amper aküye sahibim. Bu aküleri 390 x 4 panel veya 330 x 4 panel şeklinde beslemeyi düşünüyorum. Bu cihazlar...
  5. Y

Aslında burada da kararsızım. 220 olarak çalıştırırsam ne kadar enerji çekecek ? 12V daha mı mantıklı olur? Araçta 100ah x 4 adet akü mevcuttur.
  6. Y

Karavan Dönüşümü Öncesinde ''K'' Belgesi Soran Görevlilere Verilecek Cevap..!

Peki bu Mobil Ofis için olan araçlar içinde geçerli mi ?
  7. Y

Mobil Karavan Şartları - 2021

Merhaba arkadaşlar konu sahibi olarak karavan malzemeleri ile o kadar yoğunlaştım ki buraya bakmayı bile unuttum :( Malzemelerimi buzdolabı - güneş paneli- akü - araç dışı katlanır masa - led ışıklar - dış su doldurma kapağı - iç aydınlatma - hekiler - camlar - tavan ledleri - webasato - ip...
  8. Y

Merhaba arkadaşlar bilindiği üzere karavan buzdolapları el yakıyor bizde doğal olarak farklı yollara başvuruyoruz. işte tam da bu nokta da bende böyle bir çareye başvurdum ama sonunu getiremedim. Bu konuda sizlerden destek bekliyorum. Vestel SC2501 250 LT A+ Statik Buzdolabı aldım ve bunu 12v...
  9. Y

2020 Model Bir Aracı Mobil Ofis Olarak Kullanmak İçin Neler Yapılmalı ?

Elektrik sistemi için bir araştırma yapacak aşağıdaki cihazların yeterli olacağı kanısındayım. Eğer düşüncem yanlış ise lütfen düzeltin. 330 x 4 adet solar panel ( marka olarak kararsızım ) 200 x 2 adet akü ( marka olarak kararsızım ) 3 kwa akıllı inverter 60 amper şarj kontrol cihazı 20 mt...
  10. Y

2020 Model Bir Aracı Mobil Ofis Olarak Kullanmak İçin Neler Yapılmalı ?

Merhaba arkadaşlar 17 m3 peugeot boxer aracımı almış bulunmaktayım. 2020 model olduğu için maalesef karavana çeviremeyeceğim. O yüzden öncelikle 5 yıl mobil ofis olarak kullanacağım. Bunun için dizayn ve tasarımları mobil şeklinde yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda sizlere danışmak...
  11. Y

Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "YAK" - Atilla Dinçer(Atiladi)

17M 3 araç için kullandığınız malzemelerin bir listesini yapabilirseniz ben dahil herkes için çok yararlı olacağını düşünüyorum.
  12. Y

Karavanda Ani Su Isıtıcı Kullanmak ?

Merhaba arkadaşlar , Bir karavan yaptırıyorum ve su ve ortam ısıtma için şu ürünleri kullanmayı planlıyorum sizce uygun mudur ? Ortam için Eberspacher d2 kullanmayı planlıyorum. Mutfak ve banyo sıcak su için aşağıdaki ürünü almayı planlıyorum. Ama 3300w bir elektrik sarfiyatı var bu konuda...
  13. Y

Mobil Karavan Şartları - 2021

Öncelikle herkese Merhaba arkadaşlar foruma şimdi üye oldum. Dün sıfır 2021 model Peugeot Boxer 17 m3 bir araç aldım ve bunu mobil karavana çevirmek istiyorum. Yalnız mevzuatları pek bilmiyorum. Sadece bildiğim 2021 mevzuatları gereği mobil olarak TSE den geçmiş için araç da yatak...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri