2012 Avrupa Seyehatimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Orhan Baba Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,676

Etiketler

Ynt: 2012 Avrupa Seyehatimiz

Orhan bey merhaba,

Bursa Misi kampından sonraki süreci çok iyi değerlendirmişsiniz tebrik ederim, karavanınızı bundan sonrada mutlu ve güzel
gezilerde kullanmanızı diliyorum.

Gezi yazınızı bir çırpıda okumak istemedim,biraz yavaş okuyacağım zira İtalya,Hırvanistan rotasında sizden önceki yazan
arkadaşlardan sonra Kotoru sizin gözleminiz ile okuyacağım.

Selamlar

Orhan bey paylasim icin cok tesekkürler.Güzel fotograflar ve kisa ve öz bir anlatimla güzel bir sunum.
Saglikli ve Güzel geziler dilegiyle.

Orhan Bey'in gezenev ve gezi konusundaki hızına bravo diyorum; kısa sayılabilecek bir zaman diliminde bunları gerçekleştirdi. :smiley: ;)

Yazınıza biraz zaman ayırabilme adına okumaya başladım ama bıraktım. Daha sonra uygun bir zamanda rahatça okumak isterim.

Cavid Sezen

Orhan Baba' Alıntı:
03.08.2012 Cuma günü 87 322 km ile çıktığımız geziden 24.09.2012 Pazartesi günü 95960 km le dönüyoruz. Gümrükte Bir karavan var çıkış tarafında. Namıdeğer “ Rüzgar “ Hüseyin Bey i ve eşini görüyoruz. Çıkış yapmak üzereler. Selamlaşıyoruz. Soruyor, bir çırpıda anlatıyorum olanları. Allah onlarada hayırlı yolculuklar versin ve sağ salim dönsünler.

Gezinizin çok güzel ve doyurucu geçtiğine galiba ilk biz tanık olduk İpsala gümrüğünde.
O gün bu gün Yunanistan'ın bir başından girdik taa İgaumenitsa ya kadar, oradan bir daldık Parga-Preveza üzerinden Pelepones e kadar...
Şimdi Volos/Hellas kampingde denize sıfır sonbaharın tadını çıkarıyoruz..
(Nazar değmesin diye fotoğrafımızı eklemedim !... :D )

Sizi görmek güzelmiş, güler yüzünüz bizi de güldürdü tüm gezimiz boyunca..
Kalanlara selam olsun "Rüzgar" dan..

RÜZGAR' Alıntı:
Şimdi Volos/Hellas kampingde denize sıfır sonbaharın tadını çıkarıyoruz..
(Nazar değmesin diye fotoğrafımızı eklemedim !... :D )
Rüzgar yine Peleponese doğru esmiş. :smiley:

Mutlu geziler diliyoruz Hüseyin Abi. Nazar filan değmez merak etmeyin. Biz içimizden maşallah deriz. ;)
Fotoğraflar hepimize güzel teşvik olur. :smiley:

Şimdi bitirdim gezi yazısını.
İçinizden geldiği gibi yazmışsınız, akıcı; bol ayrıntı ve bilgi aktarımı da çok hoş olmuş. :smiley:

Cavid Sezen

Alıntı:Orhan Baba
"
05.09.2012 Çarşamba günü Feuchtwangen, Dinkelsbüch, Wallerstein ve en kayda değer olanı Nördlingen gezildi. Nördlingen sur içi bir şehir ve her yer domuz resim heykel ve maketleri ile dolu. Surların üzerinde yürüyüp şehre yukarıdan bakılabiliniyor. Şehir kenarında karavanı bırakabileceğimiz ücretsiz stelplatz da vardı. ( 48°51’18” K – 10 °29’04” ...

Nördlingen´de gezerken bir domuz heykelinin yanında bir levhada şöyle bir açıklama vardı:
Nördlingen´i işgal etmek isteyen bir düşman komutanı, surlardaki kapılardan birisindeki nöbetçilere rüşvet vererek, bir gece kapıyı kilitlememelerini sağlar.
Şehirdeki domuzlardan birisi bu kilitlenmeyen kapıyı dışarıya çıkmak için açar. Böylece bu ihanetin farkına varılır ve nöbetçiler hemen dört parçaya kesilerek cezalandırılırlar. O günden buyana da domuzlar Nördlingen´ de çok sevilirlir,
deniyordu bu levhada.
Bunu kendisine reklam olarak kullanan bir boyacı firmanın boyadığı domuzlar. ;D

SAM 5027

SAM 5026

Orhan bey gezi yazınızı okurken sizinle birlikte oraları ben de dolaştım. Kızınızdan ayrılışınızda yazdıklarınızı ise eşimle paylaşınca ikimizinde gözleri sulanıverdi. Ama her anne-baba gibi bir gün kızımızdan ayrılmak zorunda olacağımızı biliyoruz. Yeter ki onlar mutlu olsunlar.
Bu güzel geziyi bizimle paylaştığınız için teşekkürler :smiley:

Sevgili Orhan Bey,
Gezi yazınızı sindire sindire yaklaşık 2 saatde okudum. Sanki kendim geziyormuş gibi hissettim. Bu arada yazın eşim ve oğlumla yaptığımız Balkan ülkeleri gezisinde gezdiğimiz birçok Ülkenin içinden de geçtiğiniz için tekrar oralarda olmuş gibi geldi. Harika ve gayet güzel aydınlatıcı yazınız için sonsuz teşekkürler. Sevgili eşinize oğlunuza ve gurbetteki kızınıza selamlar sevgiler.
Bu arada bende ailemle beraber hususi aracımla yurt dışına gitmek istiyorum, bu nedenle yazılarınızdan notlar çıkardım ve bana çok faydası olacak.
Görüşmek dileğiyle selamlar,sevgiler.

Orhan Baba' Alıntı:
Karavanımızı Bursa da Muhammed ASLANEL kardeşim yaptı özene bezene.Onunda ilk karavanı, daha evvel bu konuda tecrübeleri varsa da ticari anlamda ilk işi, en az benim kadar şevkle ve gayretle emek verdi.

Orhan Bey, gezenbilir müptelası olduktan sonra bugün okumaya başladım ayrıntılı gezi notlarınızı. Ben de kızınız gibi Almanya'da yaşıyorum. Kızım da bu yıl okuyacağı üniversiteyi seçme telaşında.
Ben buradaki fiyatların yüksekliği karşısında Türkiye'de yaptırmak bir çözüm olur mu diye bir ara araştırdım, Adapazarı'ndaki üreticilerden Başoğlu ile tanışdık, Almanya'da buluştuk ancak pek fizibıl bir çözüm bulamadık. Buradaki çoğu marka da zaten fiat ducato üzerine yapılıyor. Bursa'nın otomotiv konusunda gelişmiş olduğunu biliyorum ama buranın standartlarına göre motokaravan yapabiliyorlar mı acaba merak ediyorum doğrusu.

Gezinizi paylaştığınız için tekrar teşekkürler

Taner Bey,
Bursada irili ufaklı birkaç karavan imalatçısı var. Muhammed de bunlardan biri. Karavanımın yapımında ana malzemeleri İstanbul da Eltesan adlı bir firmadan aldım diğerlerini Bursa dan temin ettik. Butik bir çalışmaydı ve her aşamasında bizzat bulundum. Sonuç memnun edici. Düşünürseniz Muhammed le tanıştırabilirim. Kızınıza ve size kolaylıklar diliyorum zor bir dönemden geçiyorsunuz. Üniversite ve meslek seçimi aynı anda zor.

Orhan Baba' Alıntı:
Taner Bey,
Bursada irili ufaklı birkaç karavan imalatçısı var. Muhammed de bunlardan biri. Karavanımın yapımında ana malzemeleri İstanbul da Eltesan adlı bir firmadan aldım diğerlerini Bursa dan temin ettik. Butik bir çalışmaydı ve her aşamasında bizzat bulundum. Sonuç memnun edici. Düşünürseniz Muhammed le tanıştırabilirim. Kızınıza ve size kolaylıklar diliyorum zor bir dönemden geçiyorsunuz. Üniversite ve meslek seçimi aynı anda zor.

Taner Bey,

Linkte Eltesan'dan Aldığım bazı ürün fiyat ve tedarik bilgisi mevcut sözkonusu fiyatlara+%18 KDV eklenecek ,rhan Bey kendi maliyet rakamları ile mukayese edip fiyatların pazarlıklı haline göre değerlendirmesini yapabilir. Sizde benzer ürünlerin Almanya da www.reimo.com 'dan veya malzeme satan benzer marketlerden maliyetlerini kontrol ederek. uygun olması halinde araçla Almanyadan tedariki yoluna gidebilirsiniz. Gönlünüzce bir çalışma olmasını dilerim.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=73767.60

Kalın sağlıcakla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
nakturk25

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR