DEFENDER 110"a 3000cc Nissan BD30 Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zileli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 373
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 180,772

Etiketler

Ynt: DEFENDER 110"a 3000cc Nissan BD30 Montajı

ata036' Alıntı:
s.a bende kendi bilgilerimi paylaşayım umarım işine yarar
bende umutdan sonra zilede ahmet demirçala motor değişimi yaptırdım ilk önce bd30 için görüştük sonra bulunduğum bölgede araştırdığımda parça ve usta sıkıntısı çekeceğimi anladığımda mecburen pumaya geçiş yaptım iyikide geçmişim. :smiley:
arada neredeyse 2 kat fiyat var bd30 kötü bir motor demiyorum kesinlikle puma ya göre avantajıda dezajantajıda var
avantajı arazide turbo lag gazı doldurma gibi sıkıntıları yok gaz basıyon tıngır mıngır gidiyor :D :Dben arazi vitesinde iken bd30 normal viteste çok rahat gidiyordu arazide.
dezavantajı tabi bunlar bana göre :D asfalta puma bd30 karşılaştıramayız diye düşünüyorum.
land rover adventure 2009 katıldım ve o sene aracımdaki düz dizel motor ile 10.000 km yol yaptım ailem ve çocuklarım ile hiç de sıkıntı yaşamadım diyeceğim defender her türlü gider :D
bence arabayı alır almaz motor değişimine gitme ilk önce biraz kullan aracı tanı ondan sonra bu işe kalkış
ağırlık araziye gireceksen BD30 fakat uzun soluklu gezilere gideceksen kesinlikle pumaa vide ve resimler ile örnek ler de veriyorum :D
GÜÇÇ VE SÜRAT = PUMA
EKONOMİ VE KOLAY MONTAJ = BD30

http://www.youtube.com/watch?v=K3m73HEiMUg

550380_10150914357188381_54134968_n.jpg
Tarık ben BD 30 atacağım ve seninle değil 10.000 km 50.000 km anahtar teslimine varım Puma her an arızalanabilir BD30 un arıza kitabında yazmaz yakıt BD 30 ayçiçek yağı ile yola devam Puma mazot seçer bu liste çoğaltılabilir senin yaptığın yanlış değil ve fikirlere saygım sonsuz ve bu bir tercih meselesi ,ancak ekonomi olarak ve sağlamlık ve kolaylık açısından ben BD 30 diyorum ve BD 30 pumaya göre çok çok sade ve teferruatsız bir motor ağır arazi şartlarına daha uygun olacağını düşünüyorum sevgi ve saygılarımla

Yorumunuz için teşekkür ederim saat 04.00 den beri sword7 nick li üyenin puma montajını okuyorum baştan sona okudum tabi birçok teknik kelime kullanılmış hiç bilgim olmadığı için anlayamadım bazı yerleri. Puma uygulamasından sonra performansı cokk cokk iyi olarak anlatılıyor araçların pumanında 120 lik ve 130luk versyonları varmış sanırım sword nick li üye 130luk taktırmış ve 140 150km leri gordugunden bahsetmiş (aynı zamanda normalde 140dan daha fazla basması gerekmıyormuş sanırım bu yüzden ikilimde kalmış).Şimdi sorum şu bd30 100hp diyorsunuz pumadan alınan performansı düz yolda verebilicekmi.Düz yolda diyorum çünkü aşırı bi off road a sokmıycam aracı gerçi henüz aracımızda yok ama bikaç ay içinde almayı düşünüyoruz.Daha çok günlük kullanım ve uzun yol için kullanılıcak.Tabi uzun yol içinde sert arazi koşullarıyla mutlaka karşılaşılacak bd30 üstesinden gelir zaten bununda o yuzden dert etmiyorum.Uzun yoldan kastım Bu ay sonu land rover adventure türkiye aracılıgı ile bi gürcistan gezimiz olucak arazıde var rotada zaten gürcistanda bir dağda kamp yapılıcakmış yani benim aracımda bu tarz kullanılıcak. Şimdi maliyet olarak bd30 çok çok daha hesaplı ve çok daha kolay uygulanıyor. E böyle olunca insanlar neden puma taktırıyor nedir farkı diye soruyorum kendime açık bi cevap verende yok.Bd30 daha yatkın geliyor kafama ancak düz yoldaki performansı (max hız 140 150km civarı olurmu ve kalkışı tatmin edermi) ve yakıtı pumaya oranla nasıl olur bunu bilmek istedim.Şimdiden teşekkür ederim.Teknik hiçbir bilgim olmadığı için cahillik edip yanlış birşey söylemiş olabilirim affınıza sğınıyorum..

:smiley:
Sayın ONAT Bu yapılan işlem tamamen tercih meselesi ve ekonomik gücle ilgili benim yapmak istediğim benim tercihim ve herkesin fikrine saygılıyım BD 30 la özellikle belirteyim ağır devirde değil normal yol konumunda 2. vitesle dahi araç rahatlıkla kalkacağına eminim ben şu sıralar mevcut 2500 nissanı araçtan tekrar indirdim ve ben daha güçlü olması ve turbo intercool takacağım için BD 30 atacağım
2500 dahi çok rahat kaldırıyor ama tercih meselesi saygılar

ata036' Alıntı:
s.a bende kendi bilgilerimi paylaşayım umarım işine yarar
bende umutdan sonra zilede ahmet demirçala motor değişimi yaptırdım ilk önce bd30 için görüştük sonra bulunduğum bölgede araştırdığımda parça ve usta sıkıntısı çekeceğimi anladığımda mecburen pumaya geçiş yaptım iyikide geçmişim. :smiley:
arada neredeyse 2 kat fiyat var bd30 kötü bir motor demiyorum kesinlikle puma ya göre avantajıda dezajantajıda var
avantajı arazide turbo lag gazı doldurma gibi sıkıntıları yok gaz basıyon tıngır mıngır gidiyor :D :Dben arazi vitesinde iken bd30 normal viteste çok rahat gidiyordu arazide.
dezavantajı tabi bunlar bana göre :D asfalta puma bd30 karşılaştıramayız diye düşünüyorum.
land rover adventure 2009 katıldım ve o sene aracımdaki düz dizel motor ile 10.000 km yol yaptım ailem ve çocuklarım ile hiç de sıkıntı yaşamadım diyeceğim defender her türlü gider :D
bence arabayı alır almaz motor değişimine gitme ilk önce biraz kullan aracı tanı ondan sonra bu işe kalkış
ağırlık araziye gireceksen BD30 fakat uzun soluklu gezilere gideceksen kesinlikle pumaa vide ve resimler ile örnek ler de veriyorum :D
GÜÇÇ VE SÜRAT = PUMA
EKONOMİ VE KOLAY MONTAJ = BD30

http://www.youtube.com/watch?v=K3m73HEiMUg

550380_10150914357188381_54134968_n.jpg

Abi adventure a katıldıysan muhtemelen ali abiyi tanıyosundur turuncu 2012 lerde kullanılan renk defenderı var. Onun aracı düz dizel sanırım ona bindim geçen gün uzun yolda ne sesi çekilir ne süraati 90da giderken sanki bi anda aya cıkıcakmış gibi hissediyorum :D Neyse sanırım bu soruların cevabını ay sonu gürcistan gezisinde bikaç araç görünce alıcam umarım puma yada bd30 takılı bi araç katılır :smiley:

ata036' Alıntı:
bu arabayı sevip aşık olman lazım yoksa binemezsin

O bağ çoktan kurulduda biz 2 abla bir yeğen ve ben ailece binicez ve günlük binicez o yüzden konforda ön planda

Allah gönlünüze göre versin biz elimmizden geleni yaparız En güzel günlerde kullanın

onat' Alıntı:
O bağ çoktan kurulduda biz 2 abla bir yeğen ve ben ailece binicez ve günlük binicez o yüzden konforda ön planda

konfor istiyosan baştan sona aracı söktürüp yeniletmen lazım
bende ailece geziyorum ve çokda seviyorum aracımı bir kaç örnek ile kurmuş olduğun bağı güçlendireyim bende :D :D :D :D

38028_410957578380_2047550_n.jpg

40681_414220148380_6109668_n.jpg

36830_417579123380_630240_n.jpg

ata036' Alıntı:
konfor istiyosan baştan sona aracı söktürüp yeniletmen lazım
bende ailece geziyorum ve çokda seviyorum aracımı bir kaç örnek ile kurmuş olduğun bağı güçlendireyim bende :D :D :D :D

38028_410957578380_2047550_n.jpg

40681_414220148380_6109668_n.jpg

36830_417579123380_630240_n.jpg

Allah bağışlasın abi çok tatlılar.Biliyorum zaten murat abide çocuklarıyla biniyor tanıyosun sanırım land rover adventure dan kuzenim kendisi.Bindim bi defendera konfor olarak gayet yumuşak bence benim konfordan kastım performans yoksa aracın sertliği ile hiç sıkıntım yok hatta çokta rahat geldi.Ama işte malum 90km den sonra dört lastik dört bi yana fırlayacak hissi yaratıyor normal 2.5 dizel ile.O yüzden biraz güvensiz hissettiriyo.Yoksa skıntı yok :smiley:

Sayın ONAT siz defenderi bence tam olarak tanımıyorsunuz yada size çok dökük defender denk gelmiş
bir çok özelliği ile başka araçlarla karşılaştırılması bile bence hatadır ancak defenderi bir başka defenderle karşılaştırırsanız defenderi tanırsınız tabii fikirlere saygımız sonsuz şahsen ben sanayici olmam dolayısı ile bir çok aracı yakından tanıyorum ama defenderin yeri hep baş köşede ki benim 4x4 sevgim unimog la başlamasına rağmen :smiley:

DEMİRAL' Alıntı:
Sayın ONAT siz defenderi bence tam olarak tanımıyorsunuz yada size çok dökük defender denk gelmiş
bir çok özelliği ile başka araçlarla karşılaştırılması bile bence hatadır ancak defenderi bir başka defenderle karşılaştırırsanız defenderi tanırsınız tabii fikirlere saygımız sonsuz şahsen ben sanayici olmam dolayısı ile bir çok aracı yakından tanıyorum ama defenderin yeri hep baş köşede ki benim 4x4 sevgim unimog la başlamasına rağmen :smiley:
DEFENDERE SELAM YOLA DEVAM

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR