DEFENDER 110"a 3000cc Nissan BD30 Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zileli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 373
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 180,772
Ynt: DEFENDER 110"a 3000cc Nissan BD30 Montajı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-ozenle-hazirlanmis-defender-43839282/detay

Bindiğim arac bu abi.Belkide ben daha performanslı araçlara alışkın olduğum içindir bilemiyorum.Ama performans çok yetersiz geliyo bd30 yada puma şart diye düşünüyorum o yüzden bu konudayım :smiley:

Etiketler

onat' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-ozenle-hazirlanmis-defender-43839282/detay

Bindiğim arac bu abi.Belkide ben daha performanslı araçlara alışkın olduğum içindir bilemiyorum.Ama performans çok yetersiz geliyo bd30 yada puma şart diye düşünüyorum o yüzden bu konudayım :smiley:
SÜPERRRRR HATTA SÜPER ÜSTÜ X 1.000.000.000.
Sayın Onat mükemmel sizin yerinizde olsam bu kadar emek ,zaman ve para harcadıktan sonra kesinlikle satmam Ve ACİL Motor ararım
tabii karar ve zevk sizin ama bu kadar emekten sonra ve bu kadar zahmetten sonra ben şahsen son noktayıda koymak isterdim ve motor işine start verirdim ben düz dizel aracımı satmama ve henüz yeni araç için pazarlık devam etmesine rağmen motor arıyorum ve elimde araç olmamasına rağmen yarın belkide 350-400 km yol gidip bulduğum BD 30 nissan motoru alıp getireceğim ve göğüse tadilat yapmama adına özel imal edeceğim manifoldun ana parçası şu an Ankaradan kargo ile yola çıktı bile bu arada konu ile yakından ilgilenen ve CNC de ana gövdenin kesim işini sağlayan Y. Ç Kardeşimize buradan sonsuz teşekkürlerimi iletmeden geçemiyorum kendisini formda herkesin tanıdığına eminim ancak ismini daha sonra açıklayacağım BD 30 turbo vs işlerini bitirdiğimde :smiley:
sonuç olarak bu kadar emek verip son hamleyi yapıp Defender zevkini tam tatmanızı öneririm
Ben 6 adet BD 30 için birisi ile pazarlık ettim ve tamamını alıp turbo intercool e çevirip isteyen arkadaşlara vermeyi düşünüyorum bana 2 adet lazım kalanı kim isterse ki pazarlık bittiğinde ve motorları buraya getirdiğimde yeni bir başlıkla paylaşacağım aracınızın güle güle keyfini çıkarın deposu dolu yolu açık olsun :smiley:

Ah be abi anladığın gibi olsa keşke ama yanlış anlamışsın araç benim deil malesef.Bindiğim araç derken araç bi tanıdığın onun aracılıgı ile bindim :smiley:

onat' Alıntı:
Ah be abi anladığın gibi olsa keşke ama yanlış anlamışsın araç benim deil malesef.Bindiğim araç derken araç bi tanıdığın onun aracılıgı ile bindim :smiley:
ALLAH Gönlüne göre versin hiç dert etme ben sanayide yedek parçacı olmama rağmen tam 29 sene sonra kavuştum defendere ve bu arada belki 15 -20 binek araç aldık sattık ama nasip 29 sene sonra imiş ;)

DEMİRAL' Alıntı:
ALLAH Gönlüne göre versin hiç dert etme ben sanayide yedek parçacı olmama rağmen tam 29 sene sonra kavuştum defendere ve bu arada belki 15 -20 binek araç aldık sattık ama nasip 29 sene sonra imiş ;)

İnşallah abi.Bu yaz kavuşacaz sevdamıza kısmetse :smiley:

Aslında sizlere en başta sormam gereken şey şu. Defender alırken şuan bindiğimiz toyota yaris marka aracı satıp yada takasa girip alıcaz. Bu noktada düğümleniyorum. Eğer ki satarsak 17 18bin tl civarı bi piyasası var. Eğer aracı satıp ihalelerden 4 5bin tl ye bi defender alıp toplamaya kalkarsak aracı toplamak için 13 14bin tl miz olucak. Öte yandan yarisi satmaktan vazgeçip takasa girersek 18bin civarına en azından kaportası içi temiz düzgün görünen toplanmış defender lar var. Ancak takasla alıcagmız defendera herhangi bir extra yapıcak durumumuz yok. Yani tamamen takasla alıcagmız aracın insafına kalıcaz. Bu biraz sıkıntılı bi durum.

Eğer ki ihaleden ucuza bi defender düşürürsek ve uste aracı toplama için 13 14bin liramız olursa bu miktar ile bd30 atıp kaportası boyası ve içi yenilenip günlük kullanıma uygun hale getirilebilirmi araç bunu merak ediyorum. Eğer bu miktar bu dış görünüşe sahip (resim aşağıda)

Ve bd30 swaplı bi defender yaratmamıza yeticekse tercihim toplamaktan yana olucak. Usta sıkıntım yok tanıdıklarımız var ve ihale içinde baglantılarımız var düzgün bi defender düşürebiliriz ihaleden. Bunlarıda göz onunde bulundurmak gerek.

Yok eğer bu miktar araç toplamaya yetmiycekse ozaman hazır toplanmış alıp uzun süre o hali ile binilecek mecburen.Ve artı olarak hazır almaya kalkarsak hangisi tercih edilmeli düz 2.5dizelmi yoksa 2.5td mi.(benzinli seçenekler arasında yok)

Hatırladıgım kadarı ile 3500 4000liraya bd30 bulunuyor bunun montajı için belkide hiç para ödememe gerek kalmadan bahsettiğim tanıdığım ile montajı gerçekleştirebilirim. peki bd 30 aldıktan sonra elde kalıcak 7 8bin tl ile araç yukarıdaki fotodaki araç gibi toplanabilirmi?

Biraz uzun oldu ama hazır üstadlar buradayken sormak istedim.

Ben Size iki seçenek sunabilirim 1 ihaleden alıp yavaş yavaş toparlamak ki öncelikle kaportası düzgün olmak şartı ile ki o zaman mevcut rakam size yeter BD 30 motajının en fazla size maliyeti motor hariç 500-700 tl ye mal olur ekstradan yapacağınız aksesuarları yavaş yavaş ve aracı kullandıkca çıkan ihtiyaçlara göre tamamlarsınız
2 - Toplu ve düzgün bir araç alıp gene kullandıkca eksiğini hissettiğiniz aksesuarları gene yavaş yavaş dizmeniz
Karar sizin her iki seçenektede kullandıkca ve eksiğini hissettikce tamamlamak en doğrusu tabiri caizse defenderde listeyi önceden hazırlayıp hep birden yaptırmak pek akıllıca bir iş değil bence kullandıkca ve ihtiyaç hissettikce tamamlamak en doğrusu toplu araç alırsanız size en iyi tarafı araçsız kalmadan hem ihtiyacınızı karşılar hem kafanıza göre gerekenleri yaparsınız
1.seçeneği tercih ederseniz bir müddet yaya kalırsınız tabiki bu seçenekler tamamen size kalmış bir şey ben size almadan hayırlı olsun diyeyim ve bol şans

Arkadaşlar tüm aramalar nihayet sonuç verdi ve BD 30 NİSSAN Motor Fiat 2500 TL İsteyenlere duyurulur
Aracını getirene Motor işcilik dahil Manifold tadilatı dahil Resmi işlemler hariç 4000.TL Turbosuz düz dizel 100 hp gücünde
aracınızda motor değişimi yapılırken Baskı balata alt merkez ve benzeri parçalardan arızalı olan varsa yenisi takılır ancak fiata dahil değildir
Prizdirek debriyaj çatalı alt merkez baskı balata ve benzeri parçalar orjinal land rover olarak araçtan çıkanlar kullanılacak sadece volant muhavazası NİSSAN BMC olarak monte edilecek prizdirek boyu ile kesinlikle oynanmayacak şanzumanın en ufak civatası değiştirilmeyecek ve Motor Debriyaj Muhavaza Şanzuman Gibi ana parçalara kesinlikle KAYNAK vs vs Yapılmayacak Kaynak işciliği sadece Ön Motor kulaklarına Uygulanacaktır ve kaynak aracın ana şasisine yapılacaktır gaz teli dahi orjinal kalacaktır Yakıt filitresi orjinal defender olarak kullanılacaktır Eksoz manifoldu özel imalat yapılacak ve aracı önsol döşte gaz pedalının üstüne gelen yer dahi orjinal kalacak ve kaporta ile oynanmayacaktır eksoz sistemi orjinal defender olarak kalacaktır Ve Araçta hidrolik direksiyon varsa pompa ayağı ve hidrolik hortum yenileme işlemi fiata dahil DEĞİLDİR ancak bu işlemin fazla bir maliyeti olmayacaktır haberi yeni aldığımdan Hidrolik pompa ayağı ve hortumların maliyetini hesaplayamadım ama en fazla 150.TL tutacağını sanıyorum
Ben gereken açıklamaları yaptım soru ve önerilere açığım Hepinize saygı ve sevgiler Çamurunuz bol Deponuz dolu Yolunuz açık ve özellikle Sağlıklı ve sıhhatli olmanızı dilerim
Özel yapılacak manifoldun ana gövdesi ve orjinal manifoldun resmi ektedir

Manfold

Grnt002

DEMİRAL' Alıntı:
Arkadaşlar tüm aramalar nihayet sonuç verdi ve BD 30 NİSSAN Motor Fiat 2500 TL İsteyenlere duyurulur
Aracını getirene Motor işcilik dahil Manifold tadilatı dahil Resmi işlemler hariç 4000.TL Turbosuz düz dizel 100 hp gücünde
aracınızda motor değişimi yapılırken Baskı balata alt merkez ve benzeri parçalardan arızalı olan varsa yenisi takılır ancak fiata dahil değildir
Prizdirek debriyaj çatalı alt merkez baskı balata ve benzeri parçalar orjinal land rover olarak araçtan çıkanlar kullanılacak sadece volant muhavazası NİSSAN BMC olarak monte edilecek prizdirek boyu ile kesinlikle oynanmayacak şanzumanın en ufak civatası değiştirilmeyecek ve Motor Debriyaj Muhavaza Şanzuman Gibi ana parçalara kesinlikle KAYNAK vs vs Yapılmayacak Kaynak işciliği sadece Ön Motor kulaklarına Uygulanacaktır ve kaynak aracın ana şasisine yapılacaktır gaz teli dahi orjinal kalacaktır Yakıt filitresi orjinal defender olarak kullanılacaktır Eksoz manifoldu özel imalat yapılacak ve aracı önsol döşte gaz pedalının üstüne gelen yer dahi orjinal kalacak ve kaporta ile oynanmayacaktır eksoz sistemi orjinal defender olarak kalacaktır Ve Araçta hidrolik direksiyon varsa pompa ayağı ve hidrolik hortum yenileme işlemi fiata dahil DEĞİLDİR ancak bu işlemin fazla bir maliyeti olmayacaktır haberi yeni aldığımdan Hidrolik pompa ayağı ve hortumların maliyetini hesaplayamadım ama en fazla 150.TL tutacağını sanıyorum
Ben gereken açıklamaları yaptım soru ve önerilere açığım Hepinize saygı ve sevgiler Çamurunuz bol Deponuz dolu Yolunuz açık ve özellikle Sağlıklı ve sıhhatli olmanızı dilerim

İstanbul'da bir usta ile bir ortaklık olsa ya... Gider verir arabayı 1 haftada geri alırdık.
:smiley:
Motoru alırsak, kargo ile gelecek sanırım. Durumlarına bakmak için Sivas'a gelmeye gerek var mı?

yavuz-çelikel' Alıntı:
Motorun montajı için günübirlik bir seyahatle montaj tamamlanır bence.

O kadar hızlı takılabilir mi? Mesela bir haftasonu?
Araba ile o kadar yol gitmek bayağı zor zaten...
Çookk düz Dizel ile gidilip, az düz dizel ile gelinecek, Klimasız :smiley:

LRTD5' Alıntı:
O kadar hızlı takılabilir mi? Mesela bir haftasonu?
Araba ile o kadar yol gitmek bayağı zor zaten...
Çookk düz Dizel ile gidilip, az düz dizel ile gelinecek, Klimasız :smiley:
Hazırlıkları yapılırsa önceden, takılır.Defenderin doğal klimasını açınca gidilir püfür püfür.:smiley::smiley::smiley:
Klima işini bende taktım kafaya bakalım nasıl çözecez, araştırıyorum.

Vallahi orijinal takmak her zaman iyidir. BD30 üstünde mutlaka komprasöre yol bulunur.
Ancak orijinal LR göğüsünde klima gayet uygunsuz konumlanmış.
Zaten dar olan araba, iyice daralıyor.
Şimdilik tenteyi açıp, ön kanalları açıp üfürttürme yöntemine ben devam ederim.
:smiley:

DEMİRAL' Alıntı:

ustam telefonunu gonderırsen göruselım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR