Defender Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aras Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,372
Ynt: Defender Lastik Seçimi

cfe_07' Alıntı:
110 defender icin 31-10,50x15 ebatlar sizce uygunmudur arkadaşlar ? lastik seçenegi daha çok dediler aldık 15 jantları şimdi istedigimiz lastigi bulamıyoruz. acil tavsiyelerinize ihtiyac var. Şimdiden teşekkürler
Defender dedilerle yürüyen bir araç degil o ebat lastigi (aracınızın motoru nedir bilmiyorum umarım v 8 dir)taktıgınızda araç yürüyecekmi

Etiketler

cfe_07' Alıntı:
110 defender icin 31-10,50x15 ebatlar sizce uygunmudur arkadaşlar ? lastik seçenegi daha çok dediler aldık 15 jantları şimdi istedigimiz lastigi bulamıyoruz. acil tavsiyelerinize ihtiyac var. Şimdiden teşekkürler

Cengiz bey,

Motor puma idi değil mi? LT230 arazi şanzımanındaki HI dişli oranı nedir? ona göre yorum yapalım.

teşekkürler.

Engin Bey,evet motor puma ve şu an üzerinde 31-10.50x15 lastik var zaten ve aslına bakarsanız 235-85x16 dan daha iyi performans sagladım yol tutuş,çekiş,yakıt ve görüntü açısından. fakat bu jantlara göre lastik bf goodrich düşünüyordum bulamıyorum. mt lastik takacaktım fakat benim kullanım amacıma at daha uygun. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

edaghan' Alıntı:
Cengiz bey,

Motor puma idi değil mi? LT230 arazi şanzımanındaki HI dişli oranı nedir? ona göre yorum yapalım.

teşekkürler.

cfe_07' Alıntı:
Engin Bey,evet motor puma ve şu an üzerinde 31-10.50x15 lastik var zaten ve aslına bakarsanız 235-85x16 dan daha iyi performans sagladım yol tutuş,çekiş,yakıt ve görüntü açısından. fakat bu jantlara göre lastik bf goodrich düşünüyordum bulamıyorum. mt lastik takacaktım fakat benim kullanım amacıma at daha uygun. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

Arazi şanzumanı dişli oranı 1.41 deneme amacıyla 1.22 taktık kalkısta zevk vermedi biraz agır kaldı sonra söktüm.

2.5 düz dizel defender var 215/85/16 yada 235/75/16 lastik takmayı düşünüyoruz üzerinde 7.50/16 lastik var cok ağır geliyo cok zorlanıyor sizce yazdığım ölçüler uygun mu?

slm lar arkadaşlar bende düz dizel defender 110 sw topluyorum,,araca +2 yükseltme yapıldı orjinal amortisör ve yaylar değişti,,,benim sorum şudur bu araca 285 mi 265 tabanlı bi lastik takmalıyım takacagım lastik ölçüsü ne olmalıdır en ideal,süratle işim yok arazide iyi performas sergilesin yeterli 80-90 kmh hızla kullanırım günlük sizce cooper stt mi maxxis mudzilla mı takmalıyım lastik olarak tavsiyelerinizi bekliyorum bide orjinal jant mı yoksa şu üzerinde defender yazan bi jant modeli var ondan mı takmalıyım sizce aracın biraz heybetli durmasıda önemli benim için....saygılar....

NVR01' Alıntı:
slm lar arkadaşlar bende düz dizel defender 110 sw topluyorum,,araca +2 yükseltme yapıldı orjinal amortisör ve yaylar değişti,,,benim sorum şudur bu araca 285 mi 265 tabanlı bi lastik takmalıyım takacagım lastik ölçüsü ne olmalıdır en ideal,süratle işim yok arazide iyi performas sergilesin yeterli 80-90 kmh hızla kullanırım günlük sizce cooper stt mi maxxis mudzilla mı takmalıyım lastik olarak tavsiyelerinizi bekliyorum bide orjinal jant mı yoksa şu üzerinde defender yazan bi jant modeli var ondan mı takmalıyım sizce aracın biraz heybetli durmasıda önemli benim için....saygılar....

heybetli duracaksa geniş taban, çamurda iyi performans için ince taban gerekir malesef.

NVR01' Alıntı:

Duran aslında optimum ebat 32".
Burdada ya 235/85 R 16 yada 265/75 R 16.
Marka işi ise beni aşar :D ;)

arkadaşlar slm,
Bende defender 2,5 düz dizel için lastik alacağım. Ancak fiyatlar beni hayli zorluyor.
Petlasın NB 37 diye bir lastiği var şuanda en uygun lastik bu. Bu lastiği kullanan oldu mu? olduysa yorumları nelerdir. Ayrıca lastiğin 8 kat olanı var mıdır? genelde gördüklerim hep 12 kat. şuanda fiyat olarak da 280 tl diyorlar.

Ayrıca Kumho kl 71 var. onunda kullanıcı yorumlarını buldum ama fiyat konusunda farklı fiyatlar var. Bulunduğum yerdeki lastikciler ise 350 tl gibi fiyatlar istiyorlar.

Birde lassa nın malum lastiği var ki bence defender icin üretilmiş olsa bile 350 tl verilerek alınacak bi lastik değil gibime geliyor.

Siz değerli kullanıcılardan çok yüksek fiyatlı olmamak kaydıyla lastik konusunda fikir alabilir miyim.?

Aracı genel olarak arazide kullanıyorum ama çok zor şartlarda degil. o yüzden araziye cıkmadan öncede epey bi asfalt kat ediyorum. o yüzden cok sert lastik secimi yapmayacağım.
Bu çerçevede 235/85/16 veya 7.50 x 16 ebatlarında uygun ve kullanışlı lastik önerisi olan arkadaşlardan görüş bekliyorum.

Saygı ve selametle.

Bahsettiginiz petlas çamur kar tahliyesinde sıkıntılı görünüyor,lassanın ok serisi daha hesaplı ama sert zeminde fren sorundur.

yorumunuz için tşk ederim. aynı kanaat bende de oluştu ama kullanan arkadaş varsa daha iyi yorum yapar diye düşündüm.
Ayrıca dediğiniz gibi kat sayısıda fazla cok ağır bi lastik gibi duruyyor.

Lt/a siparişi için bayiye gittim. Stokta var denildi ve 2 yada 3 gün içerisinde geleceği söylendi. Kabul ettim ama 4. gün kesin geleceği tarihi söyleyemiyoruz dediklerinde çıldırdım. Kimde ne lastik varsa alacam dedim çünkü aracı askıya alıp jantları boyatmıştım. Denk geldi cooper stc aldım 4adet( 235/85/16 ) gayet yumuşak lastik, daha çok asfalt ve taşlı yollarda ava gidiyorum, 6ay oldu kesik meydana gelmedi, aracın gidişi bile değişti.

Halil bey , 2 yıl önce topladığım defenderimde LT/A kullanıyorum , çok memnunum hiç bir problem olmadı ve lastikler ilk günkü gibi . İkinci aracıma yeni lastik aldım , çelik jant ve geniş taban olabilmesi için LT/A dan vaz geçtik . Toyo open cauntry 265 75 16 aldım çok yumuşak lastikler ve opelde kullandığım michelinler gibi çabuk biteceklerini tahmin ediyorum. Yumuşak lastiğin ömrü çok kısa oluyor .

MehmetTurk' Alıntı:
Halil bey , 2 yıl önce topladığım defenderimde LT/A kullanıyorum , çok memnunum hiç bir problem olmadı ve lastikler ilk günkü gibi . İkinci aracıma yeni lastik aldım , çelik jant ve geniş taban olabilmesi için LT/A dan vaz geçtik . Toyo open cauntry 265 75 16 aldım çok yumuşak lastikler ve opelde kullandığım michelinler gibi çabuk biteceklerini tahmin ediyorum. Yumuşak lastiğin ömrü çok kısa oluyor .
Rampa aşşağı 140km ile cooper stc ile o kadar rahat gidiyorum ki defender ile inanılmaz:smiley: Hele düzlüğe gelip lastikleri yokladığımda yumuşaklığı bariz belli oluyor.
Defenderda lastiğin yeri mutlaka tutması gerektiğine kanaat getirdim. Gerekirde 4 tane jant ve traktör lastiği alır üstbagaja koyar arazide değiştiririm ama asfaltta asla yeri tutmayan lastikle gitmem.
Söylediklerinize katılıyorum güzel lastik ama bayii yüzünden vazgeçtim lt/a lastiklerden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR