Duster Kış Lastiği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 431
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 140,419

Duster için hangi kış lastiği?

• Goodyear UG8

Kullanılan: 4 12.1%
  • Continental CrossContact Winter

Kullanılan: 8 24.2%
  • Yokohama Geolander I/T GO71

Kullanılan: 5 15.2%
  • Lassa Competus Winter

Kullanılan: 3 9.1%
  • Petlas W651 /Starmaxx W850

• Brigestone Blizzak LM80

Kullanılan: 2 6.1%
  • Pirelli Sottozero3/ Scorpion Winter

Kullanılan: 4 12.1%
  • Sava Eskimo SUV

Kullanılan: 0 0.0%
  • Falken HS 449

Kullanılan: 1 3.0%
  • Diger

• Kullanılan toplam oy
    33
  • Anket kapatılmış .
Ynt: Duster Kış Lastiği

Gt Radial Champiro Winter Pro 215/65R16 98H 4 adet aldım tanesi 200 tl ye geldi.üzerindeki orjinal continentale göre çok yumuşak lassadaki gibide asfalt sesini içeri almıyor.karda daha denemedim.

Etiketler

Arkadaşlar bende bu cumartesi (24.11.2012) Petlas almak için çıktığım yola ACHILLES marka kış lastiği alarak döndüm. Bu markayı daha hiç duymamıştım ama bana fena deilmiş gibi geldiğinden ve de fiyatı oldukça cazip olduğu için (Tanesi 170 TL + 3 ay ertelemeli 7 taksit) aldım. Hayırlısı inş. işimizi görür.

Tavsiyeler uzerine GT RADIAL aldım. Fiyatda cok makul.

http://gtradial-tr.com/desen.asp?desen=80&title=Champiro-wtax

Benim anlamadığım; biz lastik alırken o kadar övülen metedilen lastiklerin testlerde esamesi bile okunmuyor. Ama bizim bütçeden dolayı alamadğımız lastikler hep testlerde dereceye giriyor.
Blizzak LM80 denen lastik adeti 310 TL, Continental Winter indirimlerle 320 TL.

İnşaallah biz Yokohamalarla vs.lerle yolda belde kalmayız ;D

neden kış lastiği alma ihtiyacı duyuyorsunuz ? diye soru sorulmaz :smiley: ama gerçekten merak ediyorum neden ihtiyaç duyuyorsunuz ?

mancar' Alıntı:
Güvenlik ve performans demek yeterli olur sanırım.

Orası aşikar, sadece merak ettim Duster 'ların üstündeki lastikler daha yeni 4 mevsim her koşula uygun, ben karda kışta yağmurda çamurda kampa gidiyorum, uzun yolda hız yapıyorum, durumlarıda gayet iyi aslında, Duster sahibi arkadaşların extrema durumdaki haricinde neden ercih ettiklerini merak ettim.

SERKANEFE' Alıntı:
neden kış lastiği alma ihtiyacı duyuyorsunuz ? diye soru sorulmaz :smiley: ama gerçekten merak ediyorum neden ihtiyaç duyuyorsunuz ?
Sivas'ta yaşıyorum,köyünde çalışıyorum...

Dostum Akdeniz, Ege kıyılarında yaşıyorsanız yani sıcaklık '0' derecenin altına düşmüyorsa gerek yok. ama düşüyorsa ciddi sıkıntı yaratabilir. Gecen sene yolda kazaya tanık oldum önden çekişli diye ön tarafa 2 tane kış lastiği atmış arkalar yaz. virajda araba arkadan(yaz lastiği) kaydırdı yerinde dönerek tırın altına girecekti ama tır durdu allahtan sonradan pişman oldu keşke 4dünüde kış alsaydım diye üç kuruşun hesabını yaparken dünyanın masrafı çıktı. ama en önemlisi canından da olabilirdi. 4mevsim lastikleri kışın yaz lastiğinden iyidir ama kış lastiklerinden kötü performans sergiler kış lastik testlerinde genelde dört mevsim lastikleri sonuncudur baka bilirsin.
Arkadaşlar burda lastik testleri var bakabilirsiniz bizim ebatta da test var
http://forum.donanimhaber.com/m_66804089/tm.htm
burdada 4 mevsim ile kış lastiğin farkı anlatılmış
http://www.youtube.com/watch?v=ZSP4BJ9BT_U
buda yaz kış lastik farkı
http://www.youtube.com/watch?v=QbN76psczHI

SERKANEFE' Alıntı:

Dostum ben Ankara'da yaşıyorum ve çok sevdiğim dünyalar güzeli küçük bir kızım var, onun için kış lastiği takıyorum. Ve bence tüm araç sahipleri başkalarını düşünmeseler bile kendileri ve sevdikleri için buna ihtiyaç duymaları gerek. Aşağıdaki linkteki video Ankarada geçen kış çekilmiş bir video. Oradaki dk: 2:30'dan itibaren göreceğin gibi KAR LASTİĞİ olan normal araçlar çok rahat şekilde (çokta fazla dik olmayan) rampada rahat bir şekilde çıkarken, kar lastiği olmayan 4x4 bir araç, olduğu yerden kımıldayamıyor bile. Ben burada gördüğünüzün daha kötü rampaları olan bir yerde oturuyorum (Ankara'nın Dikmeni :smiley:.
http://www.youtube.com/watch?v=7872M5Nhrm4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=7872M5Nhrm4&feature=related

SERKANEFE' Alıntı:

Duster'ın kapısından dönüp de Niva alan biriyim ama cevaplıyayım:
Tokat'ta çalışıyorum. Burada kışın kar yağar.Ama asıl sıkıntı yollarda bu karın buz yapması. Her gün köye gidiş geliş için 4x4 aldım. Üzerinde OK144 lastik var şu an. Bu lastikle derin karda çıkarım. Ama inerken asfasltta ilk frende aşağıya baraja uçarız.
Bu yüzden lastikcim.com dan 175/80/16 Toyo lastik aldım bir takım.

Nexen kış lastikli Corolla'yla bile yaptıklarıma Balıkesir'deki arkadaşlar inanmıyorlar.

Aslında kısaca, ''Aydın'da yaşamadığımız'' için yazsak yeterdi .... :smiley:

yigiterc' Alıntı:
Duster'ın kapısından dönüp de Niva alan biriyim ama cevaplıyayım:
Tokat'ta çalışıyorum. Burada kışın kar yağar.Ama asıl sıkıntı yollarda bu karın buz yapması. Her gün köye gidiş geliş için 4x4 aldım. Üzerinde OK144 lastik var şu an. Bu lastikle derin karda çıkarım. Ama inerken asfasltta ilk frende aşağıya baraja uçarız.
Bu yüzden lastikcim.com dan 175/80/16 Toyo lastik aldım bir takım.

Nexen kış lastikli Corolla'yla bile yaptıklarıma Balıkesir'deki arkadaşlar inanmıyorlar.

Aslında kısaca, ''Aydın'da yaşamadığımız'' için yazsak yeterdi .... :smiley:

Aydınlıyım, İstanbulda yaşıyorum, kışın kamplara gidiyorum, genelde yağmurlu ve çamurlu, ara ara kar 'da kullanıyorum aracımı :smiley:

Arkadaşlar, ARBÖ'nün yaptığı testin asıl birincisi Continentaldir. Çünkü hemen hemen her koşulda Blizzaktan yi sonuş elde etmiş. Ama gürültü ve yuvarlanma direncindeki düşük puanlardan dolayı 2. olmuş.
Demek ki en kral kış lasti Crossconticontact winter! Adeti 320 TL

Ekli dosyalar

• duster winter test.jpg
    duster winter test.jpg
    99.2 KB · Görüntüleme: 365

youngsun' Alıntı:
Arkadaşlar, ARBÖ'nün yaptığı testin asıl birincisi Continentaldir. Çünkü hemen hemen her koşulda Blizzaktan yi sonuş elde etmiş. Ama gürültü ve yuvarlanma direncindeki düşük puanlardan dolayı 2. olmuş.
Demek ki en kral kış lasti Crossconticontact winter! Adeti 320 TL

haklısınız conti, gerçekten çok iyi geçen kış aldım kullandım çok memlunum hiç zincire gerek duymadım. Aslında pazarlık etseniz 260 a alabilirsin(benim zamandada liste fiyatı 320 idi bayi %20 indirim yaptı aldım) peşin de onlarda uyanık kışa giriyoruz indirim yapmazlar. büyük şehirde yaşayanlar ortalığı kızıştırabilir aslında şu bayi 300 dedi diye belki onlarda biz de verelim o zaman derler şansınızı deneyin bi :smiley: bu ara lastiklerin tarihlerine de bakın eski olmasın

Monti' Alıntı:
Tavsiyeler uzerine GT RADIAL aldım. Fiyatda cok makul.

http://gtradial-tr.com/desen.asp?desen=80&title=Champiro-wtax
bende aynı lastıkten aldım tanesını 200 tl ye aldım sız kaça aldınız? ıslak zemınde denedım bana ıyı geldı karda daha kısmet olmadı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR