Karabiga'da Yeni Bir Karavan - Çadır Kampingi Doğuyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,514
Ynt: Karabiga'da Yeni Bir Karavan - Çadır Kampingi Doğuyor

Atilla bey hayırlı olsun,ve kolay gelsin.Ramazan bayramından sonra ki bir buluşmaya bizde torun dan izin alabilirsek katılmak isteriz.Hatta devamında veya öncesinde Erdek turu da yapılabilir. :smiley:

Etiketler

Bu hafta sonu cuma ünü karabigaya kampinge gidip, karavanlara elektrik veremek için tesisin sağ ve soluna 9+9 iki adet elektrik dağıtım panosunu monte edeceğim, tesisin ön cephesinde zemin düzeltme işine devam ediyoruz, 50 kamyon toprak gelmeye başladı, böylece resimlerde gördüğünüz alanların dışında bu zemin düzeltme çalışması ile yine bize ailt zemini kısmen bozuk 3 dönümlük araziyide kazanmış olacağız, tabiki bu alanda çimlendirilerek, stadyum gibi olacak...
Benim kampinglerde özlediğim tek şey zeminin stadyum gibi çim olmasıydı, toprak zeminli kampinglerde kalkan tozdan rahatsızlık duyardım, bu sebeple benim için kampingin tüm zemini stadyum gibi çim olmalı ve bu ortamı sürekli sabit tutabilmek için çaba sarfediyoruz, bol suyumuz var isteyen herkes hortumu alıp aklına geldikçe sulayarak bizede yardımcı olacağını umuyoruz, siz istadyum gibi bir kampingde kalmak istemezmisiniz...

Züğürt gezençi, zaten elektrik pano çalışmamız ramazandan sonra düzenleyeceğimiz buluşmada karavanların elektrik ihtiyacını karşılayabilmek için..Kamp sırasında gece ateş yakabilmek için köyden bir römorkda odun ısmarladım...

Atlla bey sanırım Türkiyedeki büyük bir eksikliği gidermek üzeresiniz.Deneyiminleriniz , camp ve doğa sevdanız sayesinde mükemmel bir tesis ortaya çıkaracağınıza eminim.
Yapacağınız kampta umarım katılabilir ve sizlerle tanışma fırsatına ulaşırım.Emeklerinizin karşılığını bulması dileği ile kolay gelsin

Geçen hafta bahçemizdedi çukurluk yerleri toprak ile tesfiye ettik, deniz kumuyla çimli toprak bölge zamanla birbirine karışmış, kum rüzgarlarla çim bölgeleri biraz bozmuş, 80 kamyon iyi toprakla çim bölgeyi genişletmek için kum üzerine toprak serdik, sonbaharda özel çim tohumu atarak önümüzdeki sezon çim bölgeleri iki misli artıracağız...

Karbiga 27 08 panoramik

Grnt199

Grnt200

Grnt204

Grnt210

Allah utandırmasın. Sağlam emek harcanıyor, gönlünüze göre olur inşallah. Bölgeye ilk seyahatimde, uğramak için (konaklamalı veya konaklamasız) uğramak için gayret edeceğim.

Dostlarımıza kapımız herzaman açık...Ben her perşembe-pazar tesisdeyim, hafta sonları istanbuldan ekip olarak gidiyoruz, şimdilik hafta içi günlerini karabigada yaşayan çalışanlar idare ediyor..İlk sezon olarak tesis kısmi olarak işletilmekte ama sonbaharda kafa dinleme kampingi ve kışın balık restoranı ağırlıklı açık olacağız...

Allah utandırmasın, emeklerinizin karşılığını almak nasip olsun

Atilla abi,

Bu hafta sonu da Karabigada mısın?

Yer 49 yıllığına bizim olduğu için en azında 49 yıl biz tatil yaparız diye, tesisi doğal hayata kazandırmaya çalışıyoruz, restoran olarak zaten tam faliyetteyiz, amacımız tesisin kamping tarafını güçlendirerek birlikte olmakdan zevk aldığımız dostlarımızla birlikde kampingcilik oynarız diye uğraşıyoruz..Karavan kamplarındaki komşulukları buradada yaşata bilirsek ne mutlu bize...Hayatın gerisi zaten hikaye...

Evet Haldun, bu hafta cuma akşamı gidiyorum , pazar akşamına tesisdeyim, bahçedeki ağaçların arasına elektrik tesisatı çekeceğim..

Atilla bey 1 aydır sizin bu topici kaçırmışım ilk defa bu akşam okudum yeriniz hayırlı olsun profil resminizde değişmiş oda hayırlı olsun. Atiila bey resimlerde gördüm zemini fazla eşelemeyin alttan çimleri boğacak otlar ve ayrıklar çıkabilir. Çim tohumlarını o yeşil alana çok seyrek olmak şartıyla serpseniz bile olur. Karavan donanımlarından anlamam ama bitki yetiştirmeyi çok iyi bilirim. Bu konuda her türlü yardıma varım.

Atilla Bey,birşeyler yapmaya bir yerlerden başlamak gerekiyor. Emek ve zahmet olacak ki birşeyler ortaya çıksın.Hele bir de ortaya güzel bir şey çıkacak ve severek yapılacak bir şey ise, ( ki öyle görünüyor) demeyin gitsin.
Cavit Hocam,İzmir'de sürekli irtibat halinde olduğumuz birkaç arkadaş varız,duruma göre bir etkinliğe biz de katılabiliriz diye düşünüyorum.Uzaklık konusu çok önemli değil, telefonda da dediğim gibi ,üç arkadaş aynı gün Balıkesir, Bursa yapıp geri İzmir'e döndük.
Yeni yapılan kamp alanı daha başlangıçta bile güzel göründü bana. Zamanla (işin bir şekilde içinde de olmanız nedeniyle de) kamp alanının daha güzel ve kullanışlı olması için yapılacak çalışmalarla (hele bir de o alan 49 yıllığına sizinse) bu konudaki bir eksiği kapatacak bana göre.

'' İzmir'den selamlar, sevgiler. Kolaylıklar diliyorum.

derindeniz1' Alıntı:
Cavit Hocam,İzmir'de sürekli irtibat halinde olduğumuz birkaç arkadaş varız,duruma göre bir etkinliğe biz de katılabiliriz diye düşünüyorum.Uzaklık konusu çok önemli değil, telefonda da dediğim gibi ,üç arkadaş aynı gün Balıkesir, Bursa yapıp geri İzmir'e döndük.

Sami Bey, neden olmasın? Bu topiğin ilk sayfasında, konu biraz konuşuldu. Henüz daha birşey yok bildiğim. Buluşma olmasa bile, benim 4-5 günlük bir Güney Marmara turuna niyetim var; bu tur sırasında da zaten Karabiga'ya uğrayacağım.

Cavid Sezen

Tesis denizle asvalt yol arasında, bu mesafe 100 mt, 20 mt'si deniz kumu 80 mt'si çimli toprak, rüzgarın etki ile kum çimli toprak olan kısma doğru yayılma yapmış, kumdan toprağa geçişte kelleşmeler vardı, biz kum ile toprak arasındaki hattı toprakla takviye ederek çimli bölümüm daha kuvvetli olmasını hedefledik, getirilen toprak verimli toprak, kum toprak karışımına uğramış bölgelerin üzerine 15-20 cm seriyoruz, böylece çim yetişmesine daha uygun bir alt zemin oluşturduğumuzu düşünüyoruz, suyumuz bol olduğu için hergün çimleri bol suyla sulayabilme imkanımız var..Doğayı hiç bir zaman yenemeyiz ama savaşabiliriz..Aynı şartlarda yan yana 6-7 tesis var ama diğerleri sadece restoran olarak olaya bakıyorlar, biz doğa aşığı bir ekip olduğumuzdan bir burayı uğraşıp zorla cennet yapacağız diye yola çıktık...

İnternet sayfamız artık hizmette, aksilikleri ve hataları var ama en kısa zamanda düzelecek inşallah...

http://www.karadenizlitesisleri.com/

Bayramın ikinci günü sabahından itibaren karabigada tesisde olacağım......

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR