Motokaravan Olarak Fiat Ducato - Citroen Jumper - Peugeot Boxer Hakkında Herşey....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 272
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 252,072
Ynt: Motokaravan Olarak Fiat Ducato - Citroen Jumper - Peugeot Boxer Hakkında Herşey....

arkadaşlar ducatonun içi biliyorsunuz 183cm, döşemeyi söktüğümde kaporta sacı ile traversin arasında 8cm boşluk olduğunu gördüm, yani 16cm daha yatak boyu uzayabiliyor, bu konuya en çok İnsel bey sevindi, boyu uzun arkadaşlara duyrulur :smiley:
183+16=199cm

DSC004101.JPG

Etiketler
Ynt: Motokaravan Olarak Fiat Ducato - Citroen Jumper - Peugeot Boxer Hakkında Herşey....

Hakikaten sevindirdi bu beni. Fakat ilerideki fikrimi belirlemek için yaptigim arastirmalarda bu yata olcusu beni sevindirirken tavan olcusunun 188 olmasi dusundurucu. Gercekten basa dondum diyebilirim. Tavan yuksekligi icin karavanimi satmasam mi acaba diye bile dusundum? Karisik benim aklim anlayacaginiz.

Levent dostum,
İzolasyonu düşündüğünde bir (3+3) 6 cm düşük hesaplamanda fayda var. Gene de 190 civarı bir ölçü çıkar ki evlerdeki standart yataklar da öyle zaten. Bir de ende 140cm'ye çıkılabilse ...
Oğuz

teos' Alıntı:
Levent dostum,
İzolasyonu düşündüğünde bir (3+3) 6 cm düşük hesaplamanda fayda var. Gene de 190 civarı bir ölçü çıkar ki evlerdeki standart yataklar da öyle zaten. Bir de ende 140cm'ye çıkılabilse ...
Oğuz

Oğuz bey orada 1cm mastik payı daha var onu hesaba katmıyorum, parke altına döşenen 5mm beyaz (şilte diyoruz ama esas ismi değişik)sert sünger gibi malzeme var, bu malzemeyi direk kaporta sacına yapıştırıp üstüne 4mm ahşap üstüne 5mm süngerle beraber iç döşeme kumaşı geçirilirse, aynı izalasyonu yakalar ve 5+4+5=14mm, 15mm diyelim karşı tarafla beraber 3cm kayıp olup 13cm kazanç olur, yani 196cm yakalayabiliriz
ben kendi aracımda buralara cep yapmayı hedefliyorum

arkadaşlar yeni kasa ducato ile eski kasa arasında 64cm fark var, eski kasalar 336cm gelirken yeni kasa 15 ve17m3 ducatolar 400cm

Levent hocam,
Mozilla Firefox ve eklentisi screengrab kullanırsan ekrandan bir kesiti paylaşmak kolaylaşıyor.
[attachment=1]

Ducatolleri

Oğuz bey teşekkürler, bilgisayarı yeni yeni öğreniyoruz :smiley:

Sadece bir öneri idi sevgili Levent dostum, eleştri değil kesinlikle, bildiklerimizi paylaşmak güzel...
Oğuz

teos' Alıntı:
Sadece bir öneri idi sevgili Levent dostum, eleştri değil kesinlikle, bildiklerimizi paylaşmak güzel...
Oğuz

eleştri olarak algılamadım, yardımlarınız ve bilgi paylaşımınız için teşekkürler,
bilgisayar konusunda zayıfım, yavaş yavaş sizin gibi arkadaşlar sayesinde öğreniyoruz
saygı ve sevgiler

Yukarıdaki açıklamalara baktığımda
1.15 VAN 2.0 JTD 10 m3......: 9.0 lt ile
VAN tipi (Marka önemli değil) 2.8 düz ve JTD 12,6 m3......: 9.0 lt ile 9.8 lt yakıyor 100 km de.
Şimdi garibanın az tamir masrafıyla en iyi kullanım sağlayacağı araç tipi bence
2.8 düz dizeller.(Her üç marka da buna uygun)
sıfır veya sıfıra yakın araç alabiliyorsan bunları konuşmaya bile gerek yok.
Düz dizellerin parçası bol ve daha ucuz.Yakıtı az.Gücü,performansı diğerleriyle aynı
işçilik bile farkediyor.
Bursa gibi sanayi kentinde bile olsan
İstanbulda uygun fiyatla parça alabileceğin parçacın olacak.kargoyla iste, ertesi gün elinde.
böylelikle 8 bin liralık motor yenileme işin 4 bin liraya malolur.(benim giibi)
ustaya benim parçacım var diyerek sadece işçilik pazarlığı yapmalıyız.(çoğu parçayı pahalıya alıyor veya satıyor.gizli kârı oluyor)
bütün parçaları işi takip ederken sen de öğreniyorsun.
Daha aklıma gelmeyen birçok deneyim seni bekliyor.
2000-2005 model fıat,pejo,citroen farketmez 12.6 M3 ile 15 M3 olanları en ideali karavan için.

Paylaşımlarınız için teşekkürler,bilgisi tecrübesi olanların bunu paylaşması ne kadar güzel.Her ne kadar bu aşamaya bayağı bir süre geçtikten sonra ulaşabilecek durumda olsam da yavaş yavaş birşeyler öğreniyorum.Selamlar, sevgiler.

elimizdeki 10m3 2500 düz dizel aracımızı geç çalıştığı için ustalara gösterdim kimi motor bitik kimi enjektörler tıkalı kimi pompa bozuk dediler,
bostancı sanayideki arkadaşımın tanıdığı pompacıya götürdüm baktı ve şunları söyledi,
''pompayı sökmeden sana hiçbirşey söyleyemem, motor bitikse veya arıza başka yerde ise pompa söküldükten sonra çıkar, motor yaptıracaksan bile ilk önce pompanı yaptırman gerekli''
bende bıraktım, ertesi gün aradı pompada bozukluk varmış içinde parçalar değiştirmişler ve ayarlarını yapmışlar, motorun kompresörü iyi çıkmış motor 135000'de, tamirciden aldım arabayı bostancıdan kurtköye gittim iş için hemde deneme sürüşü oldu, araba bu kadar değişirmi sanki benzinli araba gibi olmuş,rampada 2'ye düşen vites 3'le gaz yiyor 4'üncü vitesi istiyor, inanamadım, arabanın sesi bile değişti
masraf 500tl arkadaşlar, aldığı para helal olsun diyorum
düz dizel aracınızda çekiş problemi yaşıyorsanız, bence imkanız da varsa hemen pompa ayarını yaptırın

yaybek' Alıntı:
Levent abi iyi bir tecrübe olmuş güle güle kullanın yeni aracınızı. ;D
dört ustaya gösterdim dördüde ayrı şey söyledi ;D ;D ;D
bu konuda en iyi tecrübe, önce pompaya baktırmak,
bunu öğrenmiş olduk

sy levent bey aldığınız aracın fiyatını öğrenebilirmiyim ayrıca hayırlı olsun.

akıntürk' Alıntı:
sy levent bey aldığınız aracın fiyatını öğrenebilirmiyim ayrıca hayırlı olsun.

Melihat hanım.
ben 2004 model fiat ducato 12m3 araç aldım 15.500tl 83000km.de
bizde 2001 model 10m3 citroen jumper 2500 düz dizel 123000km.de araçda var, onuda haziranda 7500tl aldık

ihtiyacınıza ve maddi durumunuza göre alabildiğiniz kadar modelli araç almaya çalışın
iki kişiye 10m3 araç yetebiliyor, biraz daha geniş olsun derseniz 12m3 araç tavsiye ederim
Peugeot boxer, Citroen jumper, Fiat ducato kasa olarak aynı araçlar üçününde yedekparça sorunu yok ve ucuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR