Yeni yapacağımız HEROES karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berk_arda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 107,784
Ynt: Yeni Yapacağımız Heroes Karavan

gezenbilir sitesinde farkettiğim birşey varki paylaşmadan geçemicem.birçok kişi gelip geçici olmuş.bazı arkadaşlar siteye üye olup araç alıp başlamış karavan yapımına ve bir anda araç bitmeden kaybolmuş.ve bundan sonra belkide aracını yapmak isteyen ve burda fikir alışverişi yapmak isteyen dostlar (bende dahil) pek ilgi görmüyor gibi.yada bana öyle geliyor.tabiki herkese cevap verilmek zorundalığıda yok ama bu benim nacizane düşüncem.özür dileyerek affınıza sığınarak söylüyorum bunları.yaşım itibarı ile herkesin benden büyük olduğunu bildiğimden herkesden bu düşüncelerim için özür diliyorum.
ve bu arada aracın tabanındaki işlemleri bitti.geçtiğimiz hafta sonu pas ve çürümeleri önlemek için taban ve çamurluklara boya uygulaması yapıldı.havalandırma kapakları alındı.hafta sonuda bunların montajı yapılacak nasipse.zaman yeterli gelirse tabanda montelenecek bakalım.

Etiketler

Bence bu yukarıdaki yazıda yanlış düşünüyorsunuz, her kim yazarsa yazsın ilgi görüyordur,
Fakat mevsim dolayısıyla insanların bir çoğu yollarda olduğundan haliyle forumda bir sessizlik olabiliyor, ayrıca üzerinize alınmayında bazı bilen arkadaşlarımız ( bende dahil ) bir arkadaşın sorusunu cevapladığımızda, sorusu cevaplanan arkadaş olumlu yada olumsuz yönde bir tepki vermediğinde , cevaplayan arkadaş "" boşa anlatmışım "" hissine kapılabiliyor, bu durundada sadece seyirci olabiliyor, gibi.

gelelim cevaplara, ev tipi musluk kullandığınızda zaten bu spiralleri kullanmak durumundasınız, başka alternatif yok,
Depo konusuna gelince ben olsam resimdeki depoyu kullanmazdım, yerden fazla çalıyor , sarsıntıya çok dayanacağınıda sanmam, polietilen kare bir depo tercih ederdim, ağzını kapatmakta kolay üstelik.

sevgili dostlarım bizde minik minik çalışmalara devam ediyoruz.eşimle dün akşam oturup araç içi led lambalar için giriştik işe.evde led labma için bir çok malzemelerimiz vardı.onlardan mutfak,oturum bölümü ve yatak odası için lamba yaptık.

20140910 001615

araç içinde de yavaş yavaş uğraşıyoruz bişeylerle ama açıkçası hiçbirşey için acele etmiyorum.yavaş yavaş yapmak zorunda kalıyorum.çünkü hafta içi çalışıyoruz bi hafta sonları kalınca napimm bende zaten ağırdan alıyorum herşeyi.

IMG 20140907 WA0015

berk_arda' Alıntı:
gezenbilir sitesinde farkettiğim birşey varki paylaşmadan geçemicem.birçok kişi gelip geçici olmuş.bazı arkadaşlar siteye üye olup araç alıp başlamış karavan yapımına ve bir anda araç bitmeden kaybolmuş.ve bundan sonra belkide aracını yapmak isteyen ve burda fikir alışverişi yapmak isteyen dostlar (bende dahil) pek ilgi görmüyor gibi.yada bana öyle geliyor.tabiki herkese cevap verilmek zorundalığıda yok ama bu benim nacizane düşüncem.özür dileyerek affınıza sığınarak söylüyorum bunları.yaşım itibarı ile herkesin benden büyük olduğunu bildiğimden herkesden bu düşüncelerim için özür diliyorum.
ve bu arada aracın tabanındaki işlemleri bitti.geçtiğimiz hafta sonu pas ve çürümeleri önlemek için taban ve çamurluklara boya uygulaması yapıldı.havalandırma kapakları alındı.hafta sonuda bunların montajı yapılacak nasipse.zaman yeterli gelirse tabanda montelenecek bakalım.

Ben bu dusuncelerinizde yaniliyorsunuz. Belkide bu sizi bu dusuncelere iten siteyle tanisma ve aracinizin yapimina baslama zamanidir. Her yaz bir cok uyemiz gezilerde oluyor bu yuzden sitedeki trafik oldukca azaliyor. Eylul sonu gibi artik butun gezginler donmeye basladikca sitedeki yazisma trafigi artar. Gezi yazilari cogalir, arac bakimlari ve araclara yapilacaklar ile ilgili basliklar artar, fikir alis verisi yapilir. Bu birazcikda karavanciligin dogasinda olan birsey. Havalar guzelken gezip, kisin konusuluyor. :smiley:

berk_arda' Alıntı:

Ana sebep tabii ki pek çok insanın gezmede olması. Ama bence bir yan sebep daha var: Daha önce sorulup cevaplanmış soruları cevaplama konusundaki isteksizlik. Sizin sorularınızın bazılarının cevabını forumdaki diğer mesajlarda bulabileceğinizi düşünüyorum. Bütün mesajları tek tek okumak ciddi zaman alan bir uğraşı, kabul. Eskilerin deyişiyle bir çuval keçi boynuzu çiğneyip bir gram şeker almaya benziyor. Ama o arada öğreneceğiniz şeyler için bence değer. Kendi adıma çok ama çok şey öğrendiğimi ve kafamdaki soruların neredeyse tamamının cevabını eski mesajlarda bulduğumu biliyorum. Size de öneririm.

berk_arda' Alıntı:

ben bu sitede gerçekten baya zamandır üyeyim....

cevap almak istediğim her konu hakkında off-road, karavan, camper, doğa sporları, kısaca konusu hakkında ilgilendiğim her konu hakkında bilgi sahibi oldum...

sizin için konuşalım bir camper yapmak için yola çıktınız Allah kolaylık versin bu kış imalatı bitirdiniz tüm işlemleri kendiniz yapıyorsunuz bütün işlemler yaza doğru bitti inşallah yollara düşeceksiniz bu zamanlarda yollarda yaptığınız camperın keyfini süreceksiniz bu zamanda bir kişi sizin gibi imalata başlayacak ona cevap vermeniz baya uzun süre gerektirecek o kişide bu tarz serzenişte bulunursa +1 +1 şeklinde bu şekil artar ise forumun şeklide bozulur... kişilerin tatil hakkını yalnız işten güçten değil bazı sosyal platformlarda da kullanmasına izin verin

saygılarımla Barbaros Şenbaş

TA2RX' Alıntı:
Ana sebep tabii ki pek çok insanın gezmede olması. Ama bence bir yan sebep daha var: Daha önce sorulup cevaplanmış soruları cevaplama konusundaki isteksizlik. Sizin sorularınızın bazılarının cevabını forumdaki diğer mesajlarda bulabileceğinizi düşünüyorum. Bütün mesajları tek tek okumak ciddi zaman alan bir uğraşı, kabul. Eskilerin deyişiyle bir çuval keçi boynuzu çiğneyip bir gram şeker almaya benziyor. Ama o arada öğreneceğiniz şeyler için bence değer. Kendi adıma çok ama çok şey öğrendiğimi ve kafamdaki soruların neredeyse tamamının cevabını eski mesajlarda bulduğumu biliyorum. Size de öneririm.

Bekir bey kesinlikle size katılıyorum. Bu siteye 4 yıldır üyeyim ve bu zaman zarfında çok şey öğrendim. Aslında bu siteye üye olma amacım kendime bir mikro kampervan yapmak ve bunun için bir kaç soru sormaktı. Düşünün ki mikro kamparvana ne koyar, ne yaparsınız bu kadar bilgisizdim. Henüz mikro kamper deneyimim ve kiraladığımız minibüslerden bozma kamper deneyimlerimiz dışında gerçek bir kampervanımız olmadı. Ama şu anda geriye dönüp baktığımda bu 4 yıl zarfında gerçekten çok şey öğrendim. Buradaki yeni bir çok arkadaşın sorularına yanıt verebilecek bilgi birikimine sahip oldum. Deneyim konusunda eksiğim birşey diyemeyeceğim. Ama İnşallah ileride kısmet olurda bir kampervan yapma şansım olursa en azından diğer arkadaşların deneyimlerinden yola çıkarak gereksinimlerimin neler olabileceğini öğrendim.

Bütün arkadaşlara tavsiyem sitede bol bol araştırma yapmanız, okuma yapmanızdır. Burada kendi karavanlarının yapan arkadaşların paylaştıkları çok farklı bilgiler var. Örneğin bir döner koltuk mekanizması hakkında bile bir çok farklı bilgi bulabilirsiniz. Bakın Bekir bey trenlerde çıkma mekanizmayı adapter etti, Ankara'lı karavancı arkadaşlar 2-3 farklı tasarımla kendileri yaptı, bazı arkadaşlar hazır bulup getirtti. Bunları okudukça sizinde aklınızda nasıl yapacağınız canlanacaktır. Yaşadığınız bölgeye ve imkanlarınıza göre kendinize uygun olanı bulur uygularsanız. Siz bir soru sorduğunuzda belki bu koltuk mekanizmasını yapan arkadaşlar tatilde oldukları için 1 cevap alacaksınız ve tek alternatifiniz olacak. Fakat okuyarak burada en az 4-5 alternatif bulup, hatta aşama aşama resimleri ile yapımını görme şansı bulursunuz.

Bu yazdıklarımı sakin şahsi algılamayın. Sizin okumadığınızı ima etmiyorum. Yeri gelmiş konu açılmışken burayı okuyan bütün yeni arkadaşlar için yazdım.

Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum

Melih

Ynt: Yeni yapacağımız HEROES karavan

Berk arda kardesim ben de Bursadayim bir ara inegolde.mobilya sektorunde çalıştım.karavaninizi da takip.ediyorum bitince cayinizi icmeye gelicem insallah

yçakıcı abim tel numaram 0531 7235235.istediğiniz zaman çekinmeden arayabilirsiniz.kendi çapımızda uğraş veriyoruz işte.sadece hafta sonlarım boş olduğu için yavaş yavaş ilerliyorum.zaten bazı şeyler içinde acelem yok.
ve abilerim dediğiniz gibi herkes tatilde ondan cevap alamıyorum belli ve bu konuda haklısınız.bir diğer husussa aslında çok okudum burda yazılanları ve okumayada devam ediyorum.ama bazen açıkçası aradığımı bulamıyorum işte o zaman deli oluyorum.okuduğum şeyleri bile bazen bulmakta güçlük çekiyorum :smiley:))

Berk arda kardes aracinizin model yili sanirim 2005, ti Mtv si ne kadar odediniz en son?

Araç 98 model.2005 değil.ve çekme yaptım ben trafikten.bitence trafiğe geri sokucam :smiley:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

berk_arda' Alıntı:
Araç 98 model.2005 değil.ve çekme yaptım ben trafikten.bitence trafiğe geri sokucam :smiley:

çekme yaptın MTV'den kaçtın öylemi :D hehe

Zaten 2 senedir çekmeydi araç.köyde kullanılmıyor yatıyordu.bizde ona göre bakımlarını yaptık motor yürüyen süper sıkıntısız.bugünde elektrik tesisatı elden geçmekte.herşey sıfırlanıyor desek yeridir araçta :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR