Yeni yapacağımız HEROES karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berk_arda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 107,746
Ynt: Yeni yapacağımız HEROES karavan

Dağıttık yine her yeri :smiley:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ImageUploadedByTapatalk1410945189301071

ImageUploadedByTapatalk1410945221313519

Etiketler

Ynt: Yeni Yapacağımız Heroes Karavan

hayırlı olsun, güzel gidiyo. Acaba bakım onarımın şu ana kadarki maliyeti ne oldu? Kolay gelsin.

kolay gelsin. benim gibi karavan yapmayı /yaptırmayı düşünenlere ışık olacak tecrübeleri paylaşıyorsunuz teşekkürler.

Wallaha açıkçası daha bişey harcamadım desem ayıp olmaz inşallah :smiley: arkadaşlar çevrem sağolsun bişeylere para alan yok.artı hemen hemen herşeyi kendim yapıyorum zaten.arabanın içini parçalarken zaten herşeyi kendim yaptım arkadaşlarımla.elektrik aksamı ile ilgili işleri yine direksiyon ve göğüsteki heryeri kendim dağıttım.toplamasıda elektrikçi arkadaşıma kaldı.aracın 12v ve 220 w tesisatını zaten çektim.ama fotoları nerde bilmiyorum aslında.ama şimdilik herşey çok güzel gidiyor.

Elektik işleride bitti :smiley: hanımda bende iş başındayız aracın iki tarafında da :smiley:

ImageUploadedByTapatalk1411075137543987

ImageUploadedByTapatalk1411075156837577

ImageUploadedByTapatalk1411075166069930

ImageUploadedByTapatalk1411075214186942

Camların üstlerine çıta gibi birşey varmı tavsiyede bulunacağınız? Camların bir iki cm üstüne monte edebileceğim ve yağmur suları direk cam çıtalarına gelmesin diye? Bir tavsiye istiyorum ne kullanabilirim?

Atila bey (atiladi) kapının üzerinde bu amaçla bir çıta kullanmıştı. Ona bir sorun isterseniz.

Camların üstlerinde 20x40 mm alüminyum veya plastik "L" profilden yağmurluk montajladığım karavanlar oldu, kayar kapı üzerine ise "U" profil kullandım, böylece kayar kapı açıkken veya kapalı iken tavandan süzülen suyun kanal vasıtası ile öne veya arkaya yönlendirilebiliyor..

20130506 161737

20130519 161410

20140830 171436

Atilla abim çok sağol.bende görfüm bir yerlerde diyordum.demekki sende görmüşüm.aldığın profillerin üzerine boya attın mı abim paslanmaması için yoksa direk montajmıdır bunlar?

Berk,Arda kardeşim öncelikle kolay gelsin ilk katılımında cevap verip nacizane fikirlerimi yazmıştım ve malum karavancı tatil,li belli olmaz hele hele biz emekli karavancılar icin sizde ne yazık,ki bu döneme rast geldiniz atiladi ile bursa uludağ yaylaları turumuzdan sonra bizler devam atila ve diğer bir kac arkadaş evlerine döndü malum işleri icabı bizler devam dedik neyse uzatmayım diğer arkadaşların yazdığı gibi sezon yavaş yavaş kapanıyor ve size yazmalar dahada coğalacak ve daha o kadar tahmin etmediğin sorunlar cıkacak ve o sorunlara bir cok yanıt alacaksın bu seferde hangisini yapayım hangi malzemeyi kullanıyım sıkıntısı yaşayacaksın işte burda en doğru senin doğrun olur
Hadi kolay gelsin takip deyiz
Tunay & Tugay

Tugay abim az önce aradı ve sohbet ettik.güzel dilekleri ve desteğini esirgemediği için çok sağol abimmm :smiley:

Bugün eşimle kendimize izin verdik.hava kapalıydı canımız çalışmak istemedi.yinede evde boş durmadık.bursadan bir abimizden büyük bir yattan çıkma bir buzdolabı aldık.motor sıfırlanmış içi gayet temiz kullanılmış,ayrıca buzdolabı gömme ankastre bir buzdolabı.gömme için etrafında çıtaları vardı.boyaları solduğu için söküp yerinden etrafı zıpmaralanıp boya yapıldı.markasıda norcold.büro tipi buzdolaplarından az küçük ama olsun ben sevdim bu buzdolabınını.hemde kendinden kilit sistemi var açılmasın kapağı diye :smiley:

Dolap çerçevesi boya yaparken ve dolabımız ve kilit sistemimiz :smiley:

ImageUploadedByTapatalk1411333413713910

ImageUploadedByTapatalk1411333458080247

ImageUploadedByTapatalk1411333482096908

ImageUploadedByTapatalk1411333504147409

Bide şöyle bir soru yöneltmek istiyorum abilerime.ben aracın içinde buzdolabına bir hat,banyoya bir hat,masa oturum yerine bir hat ve mutfağa bir hat olmak üzere toplamda 4 hat 220v için kablo çektim.ama atilla abimin olsun diğer abilerimin olsun araçlarına bakıyorum o kadar çok 220v kablosu gidiyor ki ben bişeyleri yanlış mı yapıyorum diye düşünmeden edemiyorum.aracın tavan ve yanlarını kapatmadan bu sorunu çözmem lasım ki sonradan başıma bir iş almayayım :smiley: dediğim gibi bende mi bir sorun var bu kadar az kablo çektiğim için? Neyi yanlış yapıyor yada yanlış düşünüp planlıyorum?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,101
Kaydolan Son Üyemiz
knzy06

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR