Schengen Ile Bulgaristana Giriş Yapan Varmı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bluemoon34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,291

bluemoon34

Yeni Üye
merhabalar

yunanistandan aldığım schengen vizem var. ilk girişimi bulgaristan üzerinden yapmak istiyorum. vize firmalarına telefonda sordum sorun olmaz girebilirsiniz ama yunanistana bir daha vize başvurusunda bulunursan red yersin dediler.

içinizde başka ülkeden schengen alıp direk bulgaristana giriş yapan varmı ? herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ?

Not: bu arada vizem 20 günlük tek girişli

teşekkürler

Etiketler
Bence tek girişli olduğu için yunanistandan yana kullan hakkunı. yunanistandan bulgaristana geçmeyi deneyebilirsin. Tekrar vize alman gerekince Yunan daha uzun verebilir.

Se
merhabalar

yunanistandan aldığım schengen vizem var. ilk girişimi bulgaristan üzerinden yapmak istiyorum. vize firmalarına telefonda sordum sorun olmaz girebilirsiniz ama yunanistana bir daha vize başvurusunda bulunursan red yersin dediler.

içinizde başka ülkeden schengen alıp direk bulgaristana giriş yapan varmı ? herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ?

Not: bu arada vizem 20 günlük tek girişli

Son düzenleme:

Selam, Ben olsam Yunanistan dan girip Orestiada da bir frappe içer ordan Bulgaristan a gecerim.. Bulgaristan a girdikten sonra ilk benzinlikte vinyet alin.. Filibe ve Nesebar gorulecek yerlerdir..
Filibe ye gidiyorsanız, sınırda Plovdiv e gidiyorum derseniz polis pis pis bakmaz..
Arabanızı otoparka bırakın, ceza yemezsiniz..
Başka problem yaşamazsınız.. Türkçe bilmeyen yok gibi, yabancılık çekmezsiniz..

arkadaşlar vizem tek girişli yazdım yukarıda da zaten. yunanistana girdiğim an vizemin geçerliliği bitiyor zaten. yunana girsem oradan bulgara bu vize ile gidemem. ama bu vizeyi direk bulgaristanda kullanabilirmiyim diye soruyorum

arkadaşlar vizem tek girişli yazdım yukarıda da zaten. yunanistana girdiğim an vizemin geçerliliği bitiyor zaten. yunana girsem oradan bulgara bu vize ile gidemem. ama bu vizeyi direk bulgaristanda kullanabilirmiyim diye soruyorum
Bulgaristan Schengen e dahil degil. Schengen vizenizle Bulgaristandan transit gecis yapabilirsiniz. Ama girdiginiz kapidan tekrar cikamazsiniz. Kapikule Bulgaristan Yunanistan Ipsala yapabilirsiniz.
Kapikule Bulgaristan Hamzabeyli yapabilirsiniz. Ikinci durumda Yunanlilar bir daha vizede problem cikarabilir.
Bunlar normal sartlarda gecerli idi. Su anda multeci sorunu nedeniyle kontroller cok sıkı.
Kim ne dese yalan.
En iyisi bir de Bulgaristandan vize alin.

Bulgaristan Schengen e dahil degil. Schengen vizenizle Bulgaristandan transit gecis yapabilirsiniz. Ama girdiginiz kapidan tekrar cikamazsiniz. Kapikule Bulgaristan Yunanistan Ipsala yapabilirsiniz.
Kapikule Bulgaristan Hamzabeyli yapabilirsiniz. Ikinci durumda Yunanlilar bir daha vizede problem cikarabilir.
Bunlar normal sartlarda gecerli idi. Su anda multeci sorunu nedeniyle kontroller cok sıkı.
Kim ne dese yalan.
En iyisi bir de Bulgaristandan vize alin.

2012 yılında alınan karar ile transit bulgar vizesi kalktı. evet bulgaristan schengene girmedi ama schengen vizesini kabul ediyor. artık geçerli schengen vizesi olanlar bulgaristana giriş yapıp vize süresi kadar bulgaristanda kalabiliyor girdiği kapıdan tekrar çıkış yapabiliyor. benim arkadaşlarım italya vizesi ile haftada bir kayağa gidiyor banskoya tekrar geldikleri kapıdan dönüyor. ben edirneliyim bizim orada schengen ile bulgaristana kapıkuleden girip çıkan çok insan var.

aşağıda konu ile ilgili açıklama var

http://www.tobb.org.tr/UlkeRehberi/Documents/Ulkeler/bulgaristan/vize_duyuru.pdf

arkadaşlar sorunsuzca bulgaristana giriş çıkış yaptım hiçbişey olmadı. tek girişli schengen ile bulgaristana girebiliyorsunuz bilginiz olsun ama vizenizi daha önce başka ülkede kullanmış olmama şartı ile. diyelim ki almanyadan 2 ay geçerli tek girişli schengen aldınız 2 ay boyuna vizenizin geçerlilik süresi kadar bulgaristana defalarca giriş çıkış yapabilirsiniz. tek girişin manası schengen bölgesine 1 defa girebilirsiniz demektir. bulgaristan schengeni süresi dolana kadar tanıyor. tek veya çok giriş olması farketmiyor bilginize.

diyelimki italyadan aldığınız tek girişli vizeyle italyaya gittiniz geldiniz onunla bg ye gidemiyorsunuz. ancak vizenizi daha önce kullanmadıysanız süresi dolana kadar defalarca bg ye giriş çıkış yapabilirsiniz. şöyle bir risk de var bir daha italyadan vize alamıyorsunuz red veriyor bunu da bilin mutlaka.

Selam, Ben olsam Yunanistan dan girip Orestiada da bir frappe içer ordan Bulgaristan a gecerim.. Bulgaristan a girdikten sonra ilk benzinlikte vinyet alin.. Filibe ve Nesebar gorulecek yerlerdir..
Filibe ye gidiyorsanız, sınırda Plovdiv e gidiyorum derseniz polis pis pis bakmaz..
Arabanızı otoparka bırakın, ceza yemezsiniz..
Başka problem yaşamazsınız.. Türkçe bilmeyen yok gibi, yabancılık çekmezsiniz..
Ben de Yunanistan'dan aldığım vizeyle Buldaristan-Romanya-Polonya yolculuğu planlıyorum. İpsala'dan girip Orestia yolu üzerinden Slivengrad'dan Bulgaristan'a geçöeyi düşündüm. Buraları bildiğinizi gördüğüm için danışmak istedim
Bi,r de Komotini üzerinden Kırcaali'ye geçiş hattı var. 35 km kadar daha uzun ama, ilk kısım otoban olduğu için tercih edilebilir mi?

Görüşünüzü alabilir miyim?
Bu arada, yola Altınoluk'tan çıkacağım. Bildiğiniz gibi en yakın İpsala'dan başlamak üzere Kapıkule, Hamzabey ve Dereköy arka arkaya sıralanıyor çıkış kapıları. Yani İpsala-Orestia-Slvinegrad ile Kapıkule aşağı yukarı aynı mesafe.

Yanıtınız için şimdiden teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR