Arama sonuçlarınız

1. S

Spontane Asya Turu

Selam, geçen sene Myanmara 3 noktadan karayolu ile giriş açıldı. Ben de Kasım ayında Tayland' ın kuzeyinden Mae Sai kasabasından Myanmara giriş yaptım. Yürüyerek de geçmek mümkün.

2. S

Spontane Asya Turu

Selam, Bhutan için başka bir ülkeden vize alıp alamayacağını elçiliklerinden öğrenmelisin, onlar bireysel girişe izin vermiyor bildiğim kadarıyla. Her şey dahil günlüğü 250 USD civarı bir paket satıyorlar gruplara. Hindistan vizesi daha kolay ama bir çok formalitesi var, ben o yüzden gitmekten...
  3. S

Güney Amerika Yol Arkadaşı

Ynt: Güney Amerika Yol Arkadaşı Merhaba, Seyahatinizde yardımcı olacağını umduğum blog adresimi ve harita linkini gönderiyorum. Yol arkadaşı bulamazsınız da seyahate çıkmaktan vazgeçmeyiniz, bu seyahat sanıldığı gibi zor ya da tehlikeli değildir. Umarım güzel bir seyahat olur ve keyif...

4. S

Gezginlere Trans Sibirya Tur Planı

Merhaba, Trans Sibirya Turu çoğu insanın zannettiği gibi pahalı ya da yalnız özel turlarla yapılan bir seyahat değildir. Sizler de kolaylıkla kendi turunuzu planlayıp bu seyahati hesaplı olarak yapabilirsiniz. Daha önce Rusya ve Sibirya ve Moğolistan turu notlarımı bu sitede yayınlamıştım...
  5. S

Trans Sibirya Tur Planı

Merhaba, Trans Sibirya Turu, çoğu insanın zannettiği gibi pahalı ya da yalnız özel turlarla yapılan bir seyahat değildir. Sizler de kolaylıkla kendi turunuzu planlayıp bu seyahati hesaplı olarak yapabilirsiniz. Daha önce Rusya ve Sibirya ve Moğolistan turu notlarımı bu sitede yayınlamıştım...

6. S

Kolombiya Dağlarında At Sırtında Beş Gün

Ynt: Kolombiya Dağlarında At Sırtında Beş Gün Merhaba, Seyahate çıkmadan önce internette Avrupalı gezginlerin başına gelenleri okuyunca epey tedirgin olmuştum. Ben yola çıkalı tam 4 ay oldu, şunu söyleyebilirim, Güney Amerika, Avrupa ülkelerinden ya da Türkiye' den daha tehlikeli değil. Her...

7. S

Kolombiya Dağlarında At Sırtında Beş Gün

Kolombiya dağlarında at sırtında beş gün Güney ve Orta Amerika turunun Kolombiya ayağında güzel bir macera yaşama fırtasım oldu. San Agustin' de katıldığım günü birlik atlı tur esnasında rehberimiz Carlos at sırtında dağlarda geçen bir turdan bahsetti, dönüşte ayrıntıları konuştuk ve fiyatta da...
  8. S

Spontene Dünya Turu

Ynt: Spontene Dünya Turu Merhaba, Dünya turuna çıkmayı ciddi olarak düşünüyorsan rota çizmende yardımcı olabilirim. Ben şu anda Peru' dayım karşılıklı görüşmek istersen uygun bir saatte Skype üzerinden görüşebiliriz. Yazışmaları özelden yapalım, burada ilgilenen olduğunu sanmıyorum.
  9. S

Güney Ve Orta Amerika - Peru

Cusco 29 Nisan 2014 Önceki gün akşam Copacabana’ dan 18.30 da bindiğim otobüs dün sabah saat 04.30 da Cusco’ ya vardı. Yolculuğun kaç saat olduğunu sormamıştım, bu kadar erken geleceğimi bilsem belki sabah hareket eden bir otobüsle gelirdim, neyse. O saatte hostelde uyanık birileri olmayacağını...

10. S

Güney Ve Orta Amerika - Arjantin

Merhaba, "Gezginler için Orta ve Güney Amerika notları" çok uzun olduğu için tamamını buraya koymayacağım. Ülke notlarının devamını ve seyahat öncesi hazırlık döneminin notlarını yazının sonundaki linkten okuyabilirsiniz. 10.03.2014 Arjantin – Puerto de Iguazu Başlangıçta seyahat planımda...

11. S

Güney Amerika Seyahati (yardım)

Ynt: Güney Amerika Seyahati (yardım) Merhaba, Bu notu Buenos Aires' ten yazıyorum. İngiltere transit vize talebimi reddetti, verdiğim 90 USD ve uçak bileti yandı, başka ülke üzerinden tek yön bilet aldım ve Rio ya gittim. İngilizler sık sık insanlıktan ve insan haklarından dem vurur ama...
  12. S

Ynt: Güney Amerika Seyahati (yardım) Merhaba, İzmir' den transit vize için başvuruda bulundum, 4 Marta kadar yetişeceğine dair garanti vermiyorlar. Transit vizede ek ücret alıp işlemleri hızlandırma olayı da yok. Mevcut bileti yakıp yeni bilet almak yerine şansımı denemek istedim. Daha yola...

13. S

Ynt: Güney Amerika Seyahati (yardım) Merhaba, siz transit vize konusunu söyleyene kadar bu konuda bilgim yoktu. Maalesef bilet aldığım acente bu konuda beni uyarmadı, siz uyarmasanız büyük bir sorun yaşayacaktım. Bu gün vize için İmir Konsolosluğu ile irtibata geçtim, iki haftadan fazla vaktim...
  14. S

Ynt: Güney Amerika Seyahati (yardım) Merhaba, Uzak doğu tarafına tek yön hesaplı bilet bulabilirsiniz ama maalesef Güney Amerika ülkelerine uçak biletini gidiş dönüş almak gerekiyor. Biletin ucuz olması için gideceğiniz şehir ve döneceğiniz şehir aynı olmalı. THY Sao Paulo' ya direkt uçar, o...
  15. S

Trans Sibirya turu

Ynt: Trans Sibirya Turu Selam, Bu notları yazdığım tarihte Rusya Demiryolları sitesinde yalnız Rusça bölümünde bilet satışı yapılıyordu. Artık İngilizce bölümünde de bilet satışı yapılmaya başlanmış, ilgilenenlere duyurulur. Saygılar

16. S

Sırt Çantası İle Uzakdoğu' Da 7 Ay

Ynt: Sırt Çantası İle Uzakdoğu' Da 7 Ay Öncelikle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Siteye eklediğim gezi günlüklerinin yarısının eksik olduğunu yeni farkettim. Notların bukadarı bile çok uzun olduğu için uğraşıp eklemeye gerek görmedim. Yazının tamamı www.uzakdogunotlari.blogspot.com...
  17. S

Rusya, Perm

Ynt: Rusya, Perm Selam, paylaşım için teşekkürler. Rusyanın doğusunda dondurucu soğuğa rağmen insanlar batısından daha sıcakkanlı ancak sokakta yabancı dil bilen insan bulmak zor olduğundan sohbet etmek mümkün değil.
  18. S

Ynt: Sırt Çantası İle Uzakdoğu' Da 7 Ay Selam, Maalesef sitede sayfa tasarımı şansı yok, rahat okusunlar diye arkadaşlarım için resimli PDF dosyası hazırladım. Buraya koymak mümkün olsaydı keşke. Uzun kış gecelerinde can sıkıntısını dağıtsın, Endonezyayı gezmek isteyenlere faydalı olsun diye bu...

19. S

Gezginler İçin Endonezya Notları Başlarken 5 Mart 2013 de başladığım ve 7 ay süren bu seyahatte gezdiğim altı ülke arasında beni en çok etkileyen ülke Endonezya oldu, o yüzden bu ülke ile notları fotoğraflarla birlikte bir PDF dosya olarak hazırladım. Umarım yazdıklarım geziye çıkmayı...
  20. S

Trans Sibirya turu

Ynt: Trans Sibirya Turu Selam, siz yorum yadığınızda ben yurt dışında idim. Yedi ay süren uzakdoğu gezisinden bir ay önce döndüm. Tek başıma, sırt çantasıyla, günde 55 TL ortalama harcama ile yedi ayda altı ülke gezdim. Bu seyahat de evde otururken bana pek kolay görünmüyordu ama yola çıkınca...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,122
Kaydolan Son Üyemiz
yatakli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri