Arama sonuçlarınız

1. ecemete

Yurtdışı Yürüyüş Rotaları

Dağcılık başlığı altında bir ''yurtdışı rotaları'' altbaşlığı açılmışken, trekkingte yok. O nedenle mecburen konuyu burada açtım. Bizde doğa sporları yeni yeni gelişiyor. Oysa bu sporda 200 yıla yaklaşan geçmişi olan ülkeler var. Doğal olarak yürüyüş yolları da çok daha fazla ve uzun. Öylesine...

2. ecemete

Hayatı İdame (survıval)

Doğada kaybolmak kolaydır. Referans noktalarınızı kaybettiğinizde, (sis, tipi, ormanlık alanlar, yüksek kayalık bölgeler, çöller vb.) çok kısa sürede yön duygunuzu yitirebilir, tam aksi istikamette gidebilirsiniz. Gece çadırdan kalkıp tuvalete giden ve dönüşte çadırı bulamadığı için 1-2 gün...
  3. ecemete

Dünyanın Önemli Dağcıları

Dünyada bugün başarılı pek çok dağcı var. Ülkemizde de Tunç Fındık, Nasuh Mahruki gibi, gençleri bu spora özendiren, sınırlarını farketmesini sağlayan çok önemli dağcılar var. Dünya dağcılık tarihinde önemli izler bırakmış, inan sınırlarını genişletmiş, yeni teknikler ve rotalar açmış, asla...

4. ecemete

Yurt Dışı Yürüyüş Yolları

Doğa sporları ülkemizde henüz yeni yeni filizleniyor. Her geçen gün artan sayıda insan doğaya çıkıyor, neredeyse her yıl yeni yürüyüş yolları açılıyor. Bu spora bizden daha önce başlamış ülkeler var. Dolayısıyla da pek çok yürüyüş yolu. Hem de inanılmaz uzunluklarda.. Örneğin ABD'deki North...
  5. ecemete

Gönen, Balıkesir Rotalar

Merhaba, İnsanları, genelde görmediği, bilmediği uzak yerler çekerken, hemen yanı başımızda ki güzellikler göz ardı ediliyor. Benim yaşadığım yer Balıkesir Gönen İlçesi. Lakabı Yeşil, Yeşil Gönen.. Aldığı sıfattan da anlaşılacağı üzere, özellikle güney ve batısı, harika çam, meşe ve de...

6. ecemete

Likya Yollarında Tekbaşına 16 Gün

Merhaba Arkadaşlar, 14 Mart -01 Nisan 2013 tarihleri arasında, 18 gün boyunca Likya yolunu tek başıma yürüdüm. Yürüyüş esnasında tuttuğum günlükleri http://sololikyayolu.blogspot.com/ adresinde peyder pey yayınlamaya başladım. Doğa sporu meraklılarına duyurulur. Yorumlarınızı bekliyorum

7. ecemete

Ultralight Backpacking

Merhaba Arkadaşlar, Yurt dışında ''Ultralight Backpacking'' denen bir akım çok yaygın. Temeli en hafif ve en basit malzemelerle doğa yürüyüşü yapmak diyebileceğimiz bu tarz, ülkemizde neredeyse hiç yok.Örneğin hiç bir outdoor mağzamızda çadır alternatifi tarp satılmıyor. (Decathlon hariç...
  8. ecemete

Solo Likya Yolu Yürüyüşü

Merhaba Arkadaşlar, 14 Mart -01 Nisan 2013 Tarihleri Arasında, 18 Gün Boyunca Likya Yolunu Tek Başıma Yürüdüm. Yürüyüş Esnasında Tuttuğum Günlükleri //sololikyayolu.blogspot.com/ Adresinde Peyder Pey Yayınlamaya Başladım. Doğa Sporu Meraklılarına Duyurulur. yorumlarınızı Bekliyorum
  9. ecemete

İgloo 63177-1 Kişilik Çadır Hakkında Biligi

Merhaba Arkadaşlar, İgloo'nun 63177-1 Kişilik çadırını kullanan varmı? Varsa çadır hakkında ki değerlendirmelerini öğrenebilirmiyim? http://www.andoutdoor.com/store/ProductDetails.aspx?productid=95413

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri