Arama sonuçlarınız

1. UtkuBAYRAM

Motokaravana Ek Yaprak Yay Nezaman Atılmalıdır?

2022 Ducatomun karavan dönüşümü neredeyse bitmek üzere. Aracın toplam ağırlığı şu an 3200kg civarında ve su ve motosikleti de eklediğimizde 3500kg sınırlarına dayanacak. Ek makas atmam önerenler olduğu gibi mevcut tekli makasın dayanacağı ve konforu elden bırakmamam gerektiğini söyleyenler de...

2. UtkuBAYRAM

Yedek Kilit Mekanizmasının Amacı Ne Olabilir?

Sıfır ducatonun torpido gözüne aracın anahtarıyla açılan kilit mekanizması da eklemişler. Karavan paketli ducato bu arkadaş. Acaba bu kilidi, karavanın içinde istediğiniz bir dolabı araç anahtarıyla açabilin diye mi eklediler yoksa aracın manuel kapı kilidinin yedeği falanmıdır? Zaten dolap için...
  3. UtkuBAYRAM

Sıfır Karavan Ek Ötv+kdv

Web de mevzuat karıştırmakla uğraşmayın diye (neredeyse tüm araçların ötv lerini ezberledim) kayıtlarda kalması açısından konuyu açtım. Bugün itibariyle geçen sene (2022) sıfır aldığım aracımın karavan ruhsatını bugün çıkarttım. Aşamaları yazıyorum, yeni karavancı adaylarına ön ayak olması...

4. UtkuBAYRAM

2022 Ducato Akü Üzerinde Boştaki Soket Nedir?

Merhabalar. 2022 ducato karavan paketli aracımın araç aküsü üzerinde boşta duran sarı soket mevcuttur. Ne işe yaradığını bilen var mıdır? Servisine sorma durumum haftaya olacaktır. Fotoğrafını ekliyorum.
  5. UtkuBAYRAM

Katlanır Masa Mı? Pistonlu Masa Mı?

Merhabalar. Karavanlarda tek bacaklı olması ve zemine sabit olması kaydıyla katlanır tip masa mı yoksa pistonlu masa mı önerirsiniz? Masa, oturma grubu seviyesine indirilerek üzerine şişme yatak konulacaktır. Bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

6. UtkuBAYRAM

Ford Transit 2012 Sis Farı Montesi

Transit Custom'a sis farı monte etmek istiyorum. Aracın önünde kabloları hazır. Araç içinde sabitlenmiş düğme eri de hazır. İnternette far monte dildikten sonra yazılım atılması gerektiği söyleniyor. Bu işi kendim yapmak istiyorum, yapım sürecini anlatabilecek varsa sevininirim.

7. UtkuBAYRAM

Transit Minibüs Yerden Yükseltme Yapmak İstiyorum

2013 transit custom kombi minibüsümü yerden 5cm kadar daha yükseltmek istiyorum. Önceki aracım arazi taşıtıydı ve amortisörlere 2cm lik takoz koymak suretiyle yerden 5cm daha yükseltmiştim. Aynı işlemi minibüsüme yapabilirmiyim? Bu araçta viraj kontrol sistemleri v.s. gibi elektronik özellikler...
  8. UtkuBAYRAM

Transit Custom Kombi Van Araç İle Motosiklet Taşımak Yasalmı?

Ford Transit Camlı Panelvan aracım ile şehirler arası motosikletimi taşımak istiyorum. Bunun için K belgesi almak zorundamıyım? Internetteki bilgilere göre kişisel yada şirket için ticari mal taşınıyorsa alınması gerekiyor diyor ama ne aksi de belirtilmemiş. Yani Şahsi malzeme taşınabilir...
  9. UtkuBAYRAM

Jimny (2008) için polen ve hava filtresi

2008 model Jimny için hava filtresi ve polen filtresi gerekiyor. Satabilecek firma varsa beni bilgilendirirse sevinirim.

10. UtkuBAYRAM

Jimny'de Lastikle Alakalı Bir Soru?

Merhabalar. 2008 Jimny sahibiyim. Bu sitede okuyum karar verdim bfgoodrich 215/75/15 almaya. Mevcut fabrikasyon lastikler nekadar eridi diye dün baktığımda, ön lastiklerin arka lastiklere oranla daha fazla eridiğini tespit ettim. Tespit, lastik içindeki erime çubuğuna bakarak yapıldı. Bunu...

11. UtkuBAYRAM

Jimny'e 225/75/15 olurmu?

2008 Jimny sahibiyim. Aracımı lastik get'ler ile 2cm yükseltmiştim. Lastik ebatları uyumluluğuyla ilgili başlıkları okudum ama cevaplar göreceli. Aracın standart lastiği Bridgestone 205/70/15. Ben Bridgestone 225/75/15 AT693 takmak istiyorum. Hesaba göre bu, standart lastiğe göre 2,5cm extra...
  12. UtkuBAYRAM

Jimny İçin 2cm Yükseltme

Bikaç haftadır 2008 Suzuki Jimny aracımı yükseltmek için bu sitede alakalı konuların hepsini okudum. Geçen gün sanayiye gittim ve ustayla gidip 2cm kalınlığında OKS marka helezon üstü kauçuk get aldık. Araca rahat bi biçimde taktık ve gözle görülür ölçüde yükseldi. 1cm ve 5cm lik getlerde vardı...

13. UtkuBAYRAM

Jimny Tepe Lambası İçin Elektrik Hattı

Jimny sine tepe kambası taktıram arkadaşlara bir sorum olacak. tepe yada öndeki extradan taktırdığınız projektörü açıp kapatan switch olarak sanırım sis lambası switch lerinin yanındaki boşta duranı kullandınız. peki o siwtch in elektrik kabloları nereye kadar gidiyor? aracın üstüne çıkan...
  14. UtkuBAYRAM

Suzuki Jimny Fren Problemi

Suzuki Jimny aracım 2 çekerdeyken ani frenleme yaptığımda fren pedalı belli peryotta geri tepiyor. Bu rahatsızlık verici durum ABS fren sistemindenmi kaynaklanıyor? ABS olan megane da böyle bir sorun yaşamıyorum. Teknik bilir kişilerin yardımlarını bekliyorum, teşekkürler...
  15. UtkuBAYRAM

Jimny'e Port Bagaj veya Römork ?..

Aracıma aylardır tepe bagajı aramaktayım. Bulduğum tüm bagajlar (askı aparatı dahil) ithal ve 800TL nin üzerinde. Yerli bagaja da 580 çektiler. daha uygun olanını taktıran veya bilen varmı? Arkaya çeki demiri taktırıpta 750kg ya kaar olan römorklardan çıkma alsam hem aynı fiyata gelcek, hem de...

16. UtkuBAYRAM

Jimny Arka Koltuk ?..

Merhabalar. 2008 Jimny sahibiyim. Arka koltuğu 5cm kadar geriye çekmemiz mümkünmü bilen varmı. Halıflexi söküp bakmak istemedim, belki bi arkadaş biliyodur diye bi sorayım dedim. Teşekkürler.
  17. UtkuBAYRAM

Ücretsiz AUTOKİNG hizmeti hakkında bilgi

Jimny min stepnesine bi hacı murat çarpmıştı. arabanın ön kaporta tekerlek izinde içine göçtü ama benimkinde birşey yok :) o yüzden tutanak tutmadık, herkes kendi yoluna gitti. haftalar sonra farkettimki, arkadaki jimny yazısının 10 cm kadar üzerinde bombe olmuş darbeden dolayı. araba temizken...
  18. UtkuBAYRAM

Jimny Periyodik Bakım Hakkında..?

Jimny nin ilk periyodik bakımı olan 10.000 bakımında neler değiştiriliyor ve ücreti nekadar bigisi olan varmı. araç ille de 10.000 olmak zorundamı. 8000 de falan bakıma sokarsam araç garanti dışı kalırmı? (bulunduğum ilde servis yok,başka ile gezmeye gittimde baktıracağım), teşekkürler.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

SON KONULAR

Geri