Arama sonuçlarınız

1. ayna

Peynir Gemisi!

Tekne mevzuatı ile sürekli oynanıp değişiklikler yapılıyor...ADF nin desteği ile bir teknenin birden fazla belgesi varken tek belgeye indirgenip ÖTB diye bir belge üzerinde mutabık kalınmış ve bunun düzenlenen tekne için süresiz olduğu vurgulanmıştı....Şimdi bunu ve mevzuatı yine...

2. ayna

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği' nin Kampanyası

Bu etkinliğe Hayrettin Eremitlioğllu ile beraber denizden destek veriyorum....Katılacak başka arkadaşlarıda bekleriz.... ''Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) 1998 yılından bu yana; öncelikle omurilik...
  3. ayna

Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır

Aşağıdaki yazı Dragos Engelliler derneği başkanından alıntıdır... Konu başlığı olarak seçtiğim cümle yakın zamanda benimde başıma gelmiş ama yaklaşık 2 aylık çaba ile adaylıktan sıyrılmışımdır.Fakat bu birdaha benim yada sizin başınıza gelmeyecek demek değildir...İnsanın sağlığı ve hayatı pamuk...

4. ayna

MAT '' Teoman Arsay''

Mat Yelkenlisi tüm yelkenciler için özel bir teknedir... Mat teknesi denizlerimizde köpükleri fışırdata fışırdata giderken düşündüğüm şey hep şu olmuştur : İşte Türk denizciliği devam ediyor! Sadun Boroların,Demir Turgutların,Harun Ülmenlerin ve benzerlerinin başlattığı Cumhuriyet denizciliği...
  5. ayna

Hopa-İskenderun Hattında Rekor!

Raymarin den tanıdığım Orhan Özdaş,partneri Kerim Gürçay ile bir ilki başardılar...Sanırım bundan sonraki asıl amaçları bu parkurun bir yarış parkuru olmasını sağlamak.Uzun zamandır hazırlandıkları bu yarış için hatırı sayılır bir parada harcadılar...İşlerinden ayrı kalmaları bir tarafa hiç bir...

6. ayna

Kınalıada'da Yangın...

Kısa ama öz bir gezim oldu bugün kınalıadaya...Tüm adalar arasında bence güneşin batışını doya doya yaşayacağınız tek adadır kınalıada nın güneyi....Henüz 9 haziran ve güneş hala yeşilköy üzerinden batıyor ama 21 hazirandan sonra denizden batıp doyulmaz bir seyir olacak...Kaçgündür ucundan...

7. ayna

İzmit Körfezinde Yelken...

Hanidir aklımdaydı....Hep bize sorarlar bilirsiniz...--Bu sene aşşaa iniyonmu abi? --Bu yaz güneye gidicenizmi? Ne desemki? --Zaten ordan geldim oolm... Bu sene gerçekten de tekrar gidesim var Egeye aslında... ama gitmeden önce yanımı yöremi iyice görüp tanıyayım istiyorum...Egede gezerken biri...
  8. ayna

Deniz Dalgalarından Elektrik Üretimi....

Biz içimizdeki elektriğin dalgasını geçerken(Elektrik aldım ...yok almadım diye ) ,kimileride dalgalardan elektrik yaratmanın yolunu bulmuş.....Aşağıdaki haberde belki belirtilmiyor ama İskoçya açıklarında türbinler kurulmaya başlamış bile.... ''Anakonda, içi suyla dolan kauçuk borular...
  9. ayna

9 Mayıs Boğaz Komutanlığı Yat Yarışı

9 Mayıs Saat 11 30 da start alan 51 tekne akşam 17 00 ye kadar sürecek olan yarış için keyifle yarıştılar...Trafiğe geçici olarak kapatılan boğazda sadece yarışan tekneler değil,boğazda yelken yapmanın tadına varmak isteyen başka yelkenli tekneler de katıldı...Bilenler bilir ama normalde...

10. ayna

Marmara Adası ve Avşa Seyri

Akşam saatleri sıklaşan telefon trafiği ile son hazırlıklarımızı tamamlamaya başladık...En son ben geldim tekneye...f 5 ten komşularım Erhan ve Mehmet korsanlar ile Dak-sar dan Selçuk kardeşimiz ile yola çıkmaya hazırdık... Planladığım gibi saat 22 30 da avara olduk....Boğaz girişindeki...

11. ayna

Karadeniz'den Marmara'ya Kanal Projesi

Benim gibi kanal sevdalıları için harika bir haber :) Umarım yaşlılık dönemime yetiştirebilirler. ;) ''Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulu’nda teknelere vergi kolaylığı getiren yasa görüşülürken İstanbul Boğazı’nın yükünü azaltmak için Karadeniz’den Marmara’ya yapay kanal...
  12. ayna

Tekne Yapım Hikayesi...

Aşağıdaki metin dostum Mehmet Sütçü den alıntıdır.Başka bir ortak dostumuz olan Mehmet Topçu nun kendi teknesini yapma hikayesi... ''Uludağ eteklerinde , Meltem ile gelen yağmur damlaları….. Yıllar önce “Bursa aslında bir deniz kentidir” diyerek Bursa da ki denizciliğe ilgiyi arttırmak ...

13. ayna

Korsanlığa Daha Değişik Bir Açıdan Bakış

Aşağıdaki alıntı haydutluk tarzı korsanlığı haklı göstermez elbette ama bilmediğimiz bir açıdan bakmamızı sağlar... ''Korsanlar hakkında yalan söyleniyor Korsanlara karşı 2009 yılında yürütülen bu savaş en iyi milattan önce 4. yüzyılda yaşamış ve ölmüş olan bir korsan tarafından özetlenmiştir...
  14. ayna

Kon - Tiki

Thor Heyerdahl, 2002 nisan ayı içinde sessiz sedasız aramızdan ayrıldı. Birkaç yıl önce yaptığı bir röportajda şöyle demişti: "Hayatım boyunca kesin olarak bilinen şeylere, dogmatik teorilere ve bilim adına söylenmiş sıradanlıklara karşı savaştım. Bugün, bir tek şeye inanıyorum. Özgür...
  15. ayna

Bir Yaşam Biçimidir Deniz

Herkesin gönlünde yatan bir aslan vardır derler.Kimi ona kimi buna takılıp kalır ama deniz başka birşeydir.Hele bir de denizde rüzgarın,dalganın,o tatlı sallantıların keyfine vardıysan eğer,iflah olmazsın sen.Yanılıpta sakın küçük,ufakve benimdir diyeceğin bir tekne almaya kalkma sakın! Ne...

16. ayna

Burada Balık mı Yoksa Dalgıç mı Şanslı?

Bence balık şanslı....aç kalma ihtimali (0) :) http://www.protect-the-sharks.org/pts/about-sharks/gimme-a-hug/ Bu arada koca canavar maymun olmuş yahu... Korkulur insanoğlundan....:)
  17. ayna

30 Mayıs Cumartesi Günü İçin Yelkenli Tekne Aranıyor!

Sevgili Gezenbilir üyeleri, Daksardan arkadaşım Bülent Selçuk Belçika dan 70 kişilik bir misafir kabul edecek.Bu misafirlere 30 mayısta yelkenli teknelerle adalar gezisi yaptırılacak...Yaklaşık on tekneye ihtiyaç var....Sanki yarış gibi olup birinci gelen teknenin mürettebatına bir kupa...
  18. ayna

Deniz Fenerleri...

Bu fenerlerde bekçilik yapacak eleman aranıyormuş :) http://www.metacafe.com/watch/2408896/

19. ayna

Balığı Kılçıksız Severim Diyenlere

Elin amerikalısı işi gücü kalmayınca uğraşmış ve yapmış :P http://video.google.com/videoplay?docid=4364174590262597382
  20. ayna

Bademli

Bademliyi çok sevdim....gidipte tekrar görmek istediğim yerlerin başında geliyor....girişteki iki ada garip ve kalemli adalarının arası lagün gibi....bunu ben değil herkes söylüyor.....Güneyden giriş var....kuzeyden ise girilmez adaların arasına çünkü su 90 cm.....ama adalar arasında 9...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri