Arama sonuçlarınız

1. S

Karavan İle İran Ve Umman

http://www.tourismiran.ir/home.aspx?lang=4 http://www.ichto.ir/Default.aspx?tabid=1153 http://isfahancht.ir/MainTourismEn.aspx?p=64 http://isfahan.ir/Index.aspx?tempname=iadim&lang=3&sub=70

2. S

Karavan İle İran Ve Umman

Dun Ferhat Abi ve Sevgili yol arkadasi ile gorustum, Her sey yolunda ve dogru duzgun goruniyordu. Internete Cep tel modem ile baglandiklari icin hiz sorunu yasiyorlar. Insallah firsat olursa donus yolunda yeniden gorusucegiz. En azindan Iran icin boyle bir kaygi (bilinenin aksine mevcut degil...
  3. S

İran

Ynt: İran Merhaba Oncelikle umarim seyahatiniz iyi gecer ve daha once haber verseydiniz Tebriz`de gorusurduk. Aslinda rotaniz iyi, yani hem Tebiz - Sarab - Erdebil - Astara ve... kullanabilirsiniz ki kuzeyin kusursuz dogasini gorursunuz hemde mesela Qazvin - Rahst Rotasini kullanabilirsiniz...

4. S

Artvin-İran Tek Başına Çadır Otostop

Ynt: Artvin-İran Tek Başına Çadır Otostop Arkadasimizin gezisinin gerceklesip yada gerceklesmedigini bilmiyorum. ama bilgi olsun diye not dusiyorum. Oncelikle Subat ayi Iranin kuzey kismi soguk olur (Kuzey, Kuzey bati, Kuzey dogu ve bati), ama Orta, Guney ve dogu bolgeleri sicak olur hatta...
  5. S

İRAN KİŞH ADASI

Ynt: İRAN KİŞH ADASI Bu resim hakkinda tabela uzerinden bir bilgi veriyim. Yazdigina gore Kaplumbag fosilinin yeri ve kidmeti (tarihi) 570 Milyon yil! Yasli agac konusunda da sunu soylemeliyim ki evet Dunyanin en yasli agaci ve dah dogrusu canlisi Iran`dadir ama o agac degildir. 8) Insallah...

6. S

İran

Ynt: İran'daki güzellikler Gec yanitladigim icin ozur dilerim. Ozel hayatin temposu malesef beni briaz zora soktu. Iran`a geldiginize cok memnun oldum gordugum gibi de zaten sizde memnun kalmissiniz. Gezi yazilarinizi da okuyup onlar hakkinda gorus belirtecegim insallah.

7. S

İran

Ynt: İran Aslinda benim bildigim kadariyla ABD`de de bir sorun yasamiyorlar. Sadece Israiil`de sorun olabilir, Akside gecerli, Israiil damgasi varsa Irana giremezsiniz.
  8. S

İran

Ynt: İran Kish Adasindan Resimler Eski Su deposu Ada etrafinda Bisiklet turu Merjan Sahilleri Ada: Kishin ilginc yonlerinden biri 1 tane bile trafik isigi olmamasidir, ayrica Elektrik sistemi mustakildir ve Iran sebekesine bagli degil. Eski Yunan Gemisi: Eski Herireh Sehri...
  9. S

Ynt: Artvin-İran Tek Başına Çadır Otostop Rica ederim, Konu Kucuk bir katki yaptiysa ne mutlu bana.

10. S

İran

Ynt: İran Kiş Adasi (Kish) Kish adasi Fars korfezinde bulunan ve Iranin en turistlik bolgelerinden biri ve bir Mercan adasi, Tabi bu kucuk ada daha cok eglence, Alisveris, tatil merkezi ve Uluslararasi Universiteler yonuyle one cikiyor. Bu adanin Iran hakimiyetinde olmasi Ahamenis doneminden...

11. S

Ynt: Artvin-İran Tek Başına Çadır Otostop Iyi bir gezi yazisi olmus, tabi vakit kisitligindan Tebriz ve Tahranin guzel yerlerini az gezmissiniz sanirim. Her yazida yaptigim gibi gozume carpan kac not hakkinda bilgi veriyim: 1- Iran resmi para birimi Riyad Degil Riyal, Halk 40 yil oncesinden...
  12. S

İran

Ynt: İran Rica ederim, ilginiz icin tesekkurler. Begendiginiz icin sevindim, Tesekkurler. Insallah yakin zamanda gorme imkanina sahip olursunuz. Biraz faydasi olduysa ne mutlu bana, insallah geziniz cok hos gecer ve gezi yazilarinizi sabirsizlikla bekliyorum.

13. S

İran

Ynt: İran Resimle Ile Iran (2) Arasbaran Ormanlari, Gara dag ve Aynaloo: Bu bolge Iranin Kuzey batisinda (Tebrizin Kuzey dogusunda) yer aliyor, bu ormanlar Unesco listesinde korunmaya alinmis bolge ve Dunya uzmanlari onu canli fosil olarak tanimliyorlar. Devami: JameJamOnline.ir...
  14. S

İran'da Üretilen ve Kullanılan Araçlar

Ynt: İran'da Üretilen ve Kullanılan Araçlar Ben bu konuda yine arastiririm ama Internet uzerinden yurt disina parca temin edebileceginiz sanmiyorum.
  15. S

İran'da Üretilen ve Kullanılan Araçlar

Ynt: İran'da Üretilen ve Kullanılan Araçlar Iranin 4. Milli Arabasi DENA Samand, Tiba ve Runna dan sonra Iranin 4. Milli arabasi Iran Khodro Firmasi tarafindan tanitildi. Bu arac Ayrica Iran Khodronun (IKCO) 3. Milli arabasi. Bu arac NX7 Projesi uzerinden gelistirildi Ve iki model uzerinden...

16. S

Tek Başıma Otomobil ile İran - Azerbaycan - Gürcistan - Ermenistan; 15.500 km Overland

Ynt: Tek Başıma Otomobil ile İran - Azerbaycan - Gürcistan - Ermenistan; 15.500 km Overland Muhtemelen bir Karvansara (Kervansera) Yazda gitmisken, Iran Muhendisliginin bir diger saheseri olan Ganat`lari da gormeniz gerekirdi. (belkide gelecek yazilarda yazacaksiniz)
  17. S

İran

Ynt: İran Merhaba Erhan bey Mamnoon, Omidvaram shoma ham khob bashin. Ilginizden dolayi tesekkur ediyorum, bende kac yildir turkce dilinde Iran hakkinda yararli ve kapsamli bir konu olusturmaya calisiyorum, degisik sitelerde koydugum ayni bilgiler ile basladigim bu surece simdi bir weblog da...
  18. S

İran

Ynt: İran Nevruz Bayrami ve 1390 Yili Iran takvimiyle bir yili daha geride birakiyoruz, daha onceki yillarda da Nevruz bayrami ve Iran takvimi hakkinda bilgiler vermistim: Nevruz Bayrami ve Iran Takvimi Nevruz Iranin ve dunyanin en eski Milli bayramidir, Bu bayramin Iran`da ortaya cikmasi ve...

19. S

Tek Başıma Otomobil ile İran - Azerbaycan - Gürcistan - Ermenistan; 15.500 km Overland

Ynt: Tek Başıma Otomobil ile İran - Azerbaycan - Gürcistan - Ermenistan; 15.500 km Overland Evet Tebriz`de oturiyorum, Benim de hep cabam simdiye kadar Turkiye halkina Irani daha fazla tanitmak oldu. Insallah bri dahaki seferiniz`de Tebrize gelirseniz ben`de size eslik ederim.
  20. S

Ynt: Tek Başıma Otomobil ile İran - Azerbaycan - Gürcistan - Ermenistan; 15.500 km Overland Zafer bey oncelikle elinize saglik. Ilgim`den dolayi Iran hakkinda yazilan (ozellikle Turkce) gezi yazilarinin tumunu okudugum icin, Rahatlikla en iyi gezi yazilarindan biri oldogunu soyleyebilirim...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri