Arama sonuçlarınız

1. cypriot4x4

Vitara ya R12 Klima Gazı Arıyorum

Ynt: Vitara Ya R12 Klima Gazı Arıyorum Merhabalar, 3-5 denemeden sonra 600gr R134a gazı basarak optimum soğutma performansı almayı başardık. ancak bu defa 520gr, 550gr, 570gr denememize rağmen bir türlü iyi verim alamadık. orjinalde R12 olan sistemi R134a gazı ile daha önce 5 yıl kullandım...

2. cypriot4x4

Ynt: Vitara Ya R12 Klima Gazı Arıyorum Selamlar, Takriben 5 yıl sonra aracımın kliması arıza yaptı internette bir bakayım derken daha önce bu forumda yazdıklarımı buldum. Aracın klimasındaki arıza receiver/driyer denilen radyatör yanındaki üzerinde yuvarlak cam bulunan parçaya bağlanan...
  3. cypriot4x4

2004 Nissan Patrol GR 3.0 Dti aracı Nasıl Bilirsiniz ?

Merhabalar, Nissan Patrol GR 3.0 Dti araç ile ilgili benimle paylaşabileceğiniz bilgilerinize, tecrübelerinize ihtiyacım var. internette bilgi bulmaya çalışırken GR ile GU model kodu buldum. GR ile GU arasındaki farklar nelerdir ? bu araç 2004 olduğu için sanırım sanırım fabrika model kodu...

4. cypriot4x4

Suzuki Escudo Hakkında

Ynt: Suzuki Escudo Hakkında Oğuz bey selamlar, siz benim dediğime bakın, Kıbrıs 'a Japonya 'dan çok fazla sayıda 2. el araç getirildi halen de getiriliyor. yani sadece bilgisayarda, internette değil birebir araçları da görme fırsatımız oluyor. ayrıca şunu da şimdi farkettim : VITARA 1.6...
  5. cypriot4x4

Suzuki Escudo Hakkında

Ynt: Suzuki Escudo Hakkında Merhabalar, arkadaşlar lütfen iyice araştırma yapmadan araç Japon, motor İspanyol gibi KESİN yargılara varmayınız, forumu okuyan bilgi almaya çalışan kişileri yanlış yönlendirmek gibi bir durum ortaya çıkabilir. yukarıda resimde görülen mavi plakete göre alttaki...

6. cypriot4x4

94 1,6 vitara jlx şanzuman sesi

Ynt: 94 1,6 vitara jlx şanzuman sesi selamlar, aynı sorun benim araçta da vardı 4. vites haricindeki tüm viteslerde ses (uğultu) vardı. Tamirci arkadaş ile sökmeden önce internette yaptığım araştırmalarda priz direk bilyasından dolayı bu sorunun olduğunu biliyordum ancak şanzımanı söküp...

7. cypriot4x4

Vitara Isınmama Sorunu!!!

Ynt: Vitara Isınmama Sorunu!!! Merhaba, şimdi konuyu doğru cevap verebilmek için 1-2 hususu tam olarak anlamamız gerkiyor. bahsettiğiniz fan ; a- Radyatörün arkasında kranktan kayış ile dönen termikli fan mı? (bu fan motor belli sıcaklığığa ulaşana kadar motor devrinden daha az dönüyor...
  8. cypriot4x4

Ynt: Vitara Isınmama Sorunu!!! Merhaba, Kıbrıs hava şartlarında kendi aracımdan biliyorum kışın en soğuk zamanda bile araç çalışıp 300 - 400 metre kadar ilerlediğinde kaloriferden araç içerisine sıcak hava gelmeye başlıyor ve esas sorunuzuna gelince : evet kalorifer radyatörü içerideki...
  9. cypriot4x4

Ynt: Vitara Isınmama Sorunu!!! Merhaba, vitara araçlarda ısınamama sorunu olduğunda ilk olarak termostatı kontrol etmek gerekiyor. Vitara 'larda fabrika tarafından 82 C derece (180 Fahreneit) ve 88 C derece (192 Fahreneit) olmak üzere 2 farklı sıcaklık derecesinde termostat kullanıldı. Bu...

10. cypriot4x4

93 Tek Kapı Yağ Eksiltme Sorunu ve Bir Kaç Modifikasyon

Ynt: 93 Tek Kapı Yağ Eksiltme Sorunu ve Bir Kaç Modifikasyon Merhaba, motorun yağ kaçağı ile ilgili olarak distribütörün silindir kapağına monte olduğu yerde bulunan "O" ring tabir edilen ve zamanla özelliğini yitirip kemik gibi sertleşen lastik contayı kontrol ettirmekte fayda var, bu...

11. cypriot4x4

Vitara Arazi Vites Sistemi.

Ynt: Vitara Arazi Vites Sistemi. Arazi vitesinin kullanılabileceği şartlar dışında hiç kullanmadığım için vitesten atmasının normal olup olmadığını bilemiyorum, ama arazideyken hiçbir zaman vitesten atma gibi bir sorunla karşılaşmadım.
  12. cypriot4x4

Vitara Arazi Vites Sistemi.

Ynt: Vitara Arazi Vites Sistemi. Vitara 'da arazi vitesi 4L konumundayken maksimum 40 Kmh sürat yapılabilir fakat Vitara 'da orta difransiyel bulunmadığı için, arazi vitesi 4H ve 4L konumundayken KESİNLİKLE araç sert zeminde kullanılmaz. aracınızı kontrol etmek için süren arkadaş Vitara...

13. cypriot4x4

Suzuki Vitara Yağ Kaçağı

Ynt: Suzuki Vitara Yağ Kaçağı merhaba, silindir kapağının arka üstü kısmında bulunan distribütörün silindir kapağına monte olduğu yere bakınız. Orda o-ring adı verilen yuvarlak bir lastik bulunmakta. %99 o lastik kemikleşmiş durumda ve yağ kaçağı ordan veya süpab kapağı contasından da...
  14. cypriot4x4

Alternatif Amartisör Tavsiyesi

Ynt: Alternatif Amartisör Tavsiyesi Merhaba, farklı üreticilerin Isuzu Trooper (11.1986 - 1991 tarihleri arasında üretilen) araçların orjinal ölçüdeki arka amortisörlerinin kod numaraları. Monroe Adventure 4x4 D4464 Bilstein B6 B46 – 1239 Skyjacker N8055 Nitro Shock (Soft) KYB Gas A Just...
  15. cypriot4x4

Alternatif Amartisör Tavsiyesi

Ynt: Alternatif Amartisör Tavsiyesi Merhabalar, bu başlığı açan arkadaşımız ÖN AMORTİSÖR 'ün arıza yaptığını belirtmiş, daha önceden almış olduğum notlarda ISUZU TROPPER (VAUXHALL / OPEL MONTEREY) araçlara uygun MONROE D4464 amortisör için " 3" yükseltmede Vitara 'ya uygun arka amortisör "...

16. cypriot4x4

Vitarada defransiyel değişme

Ynt: Vitarada defransiyel değişme Merhaba, motorunuza henüz sübap ayarı yaptırmamışsanız öncelikle süpab ayarlarını yaptırınız. Problem geçmezse "yeni motor" yaptırdınız yazmışsınız, motorun time 'ı denilen ayarında 10 derecelik bir yanlışlık varsa eğer 2,500 devire kadar motor güçsüz...
  17. cypriot4x4

Ynt: Vitara ya R12 Klima Gazı Arıyorum merhaba, klima sistemini çalışır duruma getirebildiğinize sevindim. Zamanınız olursa orta havalandırma ızgarasından ölçüm yapıp bizlerle paylaşınız lütfen (bu arada ölçüm yapıldığı anda dışarıdaki sıcaklıkta önemli, onu da ölçmenizde ve not almanızda...
  18. cypriot4x4

Ynt: Vitara ya R12 Klima Gazı Arıyorum Merhabalar, aracın motoru soğukken tam olarak hatırlamıyorum ama motor sıcakken klima açık olmasından dolayı motor rölanti devri sadece 100 rpm kadar artıyor bu sanırım 900 - 950 rpm arasında bir değer. Tam aklımda değil ama motor soğukken klima da...

19. cypriot4x4

Ynt: Vitara ya R12 Klima Gazı Arıyorum Bu arada, özellikle R12 sistemlerde kullanılmak üzere en az R12 gaz kadar soğutma performansı sunan hatta R134a gazdan çok daha iyi netice veren (hem R12 için üretilmiş hemde R134a için üretilmiş sistemlerde) Freeze 12 adı verilen bir gaz piyasa çıkmış...
  20. cypriot4x4

Ynt: Vitara ya R12 Klima Gazı Arıyorum merhaba, sistemin tümden değişmesi gerekir diye bişey yok, önceleri bende aynı düşünüyordum ama yabancı forumlarda R12 'den R134a gaza geçip uzun yıllar hiç problemsiz (veya sistemde R12 gazı olsaydı çıkacak problemler dışında problem yaşamayan )...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,468
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri