Arama sonuçlarınız

1. arpaboyuyol

Van Gezi Rehberi

Van Gölü ve çevresi için rota hazırlama aşamasında bu başlıktaki her yazıyı defalarca okumuş olabilirim. Ancak gerek Gezenbilir'de gerekse internet ortamında güncel ve detaylı bilgi bulamadım. Van'a gittim deyince insanların sorduğu (daha doğrusu duyduğu, aşina olduğu) ancak bir kaç yer oluyor...

2. arpaboyuyol

Van Ve Çevresi Gezi Rehberi

Van Gölü çevresinde dolu dolu beş gün geçirdik ve yaklaşık 1100 km yol katettik. Rota üzerindeki farklı noktalarda dört gece otel konaklaması yaptık ve yediğimizden içtiğimizden hiç sakınmadık! Bölge, doğası temiz havası ve hoşsohbet insanları ile yüz güldürüyor. İlk fırsatta tekrar gitmek hatta...
  3. arpaboyuyol

Batı Karadeniz Kamp Ve Gezi Rotası

Ağustos'un son iki haftasında Batı Karadeniz'e doğru yola çıktık ve 13 günde 3100 km yol yaptık. Gün gün sıralamak gerekirse aşağıdaki rotayı izledik ve kamp kurarak konakladık. Detayları blogda yazmaya devam ediyorum. Rota üzerinde farklı sorularınız olursa yanıtlamaya çalışayım. Batı Karadeniz...

4. arpaboyuyol

Fas'da Yolculuk

Nisan 2018'de Fas'da 10-11 gün kadar yolculuk yaptık ve bu sürenin dört günü çöle kadar gidip gelen karayolunda geçti. Atlas Dağları'nı aştığımız günlerde sağanak yağış, kar, tipi ve bol bol güneş gördük. İfran'da kar topu oynadık ve yerel Atlas sedirini tanıdık, çölde deve ile tepe tepe gezdik...
  5. arpaboyuyol

Sakarya Yaylaları Ve Sülüklügöl

Uzun bir hafta sonu rotası planlıyor ve üç gün boyunca Batı Karadeniz’de 1200 km yol yapıyor, farklı duraklarda iki gece kamp atıyoruz. Planlama aşamasında, İstanbul’dan yola çıkarken Düzce yaylaları veya Sakarya yaylaları arasında kalıyoruz. Kamp atarak seyahat etmek için kısa bir süremiz ve...

6. arpaboyuyol

Urla'nın Köyleri

İster bizim gibi kıyı kıyı kuzey egeden geçin, ister denize girmeye ister bir kahve içmeye gidin ama Urla'dan ve köylerinden geçmeden dönmeyin. Urla ile, zeytin ile ve üç senedir zeytin toplamaya gittiğim Urla Hasat çiftliği ile internette, tesadüfen okuduğum bir blog yazısı ile tanıştım ve...

7. arpaboyuyol

Izmir Karagöl Kampı

Pastırma yazı gelsin, kıyı kıyı gezelim dedik; İstanbul'dan çıktık Karagöl'e kadar gittik. Çadırı da kurduk ama ne fırtına! Güzel bir günün sonunda uykusuz bir gece geçirdik. Dikili'den yola çıkıp köy köy geze geze gidip Yamanlar'a çıkana kadar neler gördük, neler öğrendik, buradan buyurun...
  8. arpaboyuyol

Tosya'nın Iki Güzel Gölü

Torun tombalak gidilen, kalabalık aile pikniklerimizin adresi Dipsiz Göl’e, belki de yirmi beş sene sonra tekrar gidiyorum. Tosya ilçe merkezinin batısında kalan Dipsizgöl Milli Parkı içindeki göle ulaşmak için şehir merkezinden İstanbul - Samsun otoyoluna çıkıp Ilgaz (batıya doğru) yönünde...
  9. arpaboyuyol

Gürcistan'da Bir Hafta

Gürcistan’da bir hafta boyunca özel araç ile (Mercedes Sprinter) ile 1500 km’yi seyahat ettik. Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a nufüs cüzdanınız veya Pasaport ile geçiş yapabilirsiniz. Ne Gürcülerin ne de bizlerin pek sıraya geçme alışkanlığı olmadığından sıcaktan kaçmak isteyen herkes ite...

10. arpaboyuyol

Bosna Hersek - Hırvatistan - Slovenya

Şehirlerin de insanlar gibi bir enerjiye sahip olduğuna inanıyorum ve bazılarını daha ilk görüşte çok sevip tüm sokaklarını arşınlamak isterken bazılarını sadece bir durak olarak görüyorum. Kimisini de eve döndükten sonra çok özlüyor, oralara tekrar gitmek istiyorum…Eski Yugoslavya...

11. arpaboyuyol

Kuzeyde Bir Başkent: Kiev

Dünyayı gezenler, sehayat etmek yaşam tarzı olan insanlar derler ki, eğer vaktiniz varsa rotanız Asya'dan, Afrika'dan veya Güney Amerika'dan geçsin çizin ama sadece Avrupa'dan değil...Avrupa yüzyıllardır tek taşının değişmemesi, düzeni ve intizamı ile ünlü bir anakara ve bu nispeten düz...
  12. arpaboyuyol

italya'da on gün

Merhabalar, Geçtiğimiz ay, "elimde hazır vize var, bir yerlere gideyim" diye başlayıp yarım günde hiç bilmediğim bir ülke için google earth üzerinden rota ve adını duyduğum ama daha önce hiç denemediğim booking.com'dan rezervasyon yapmamım yedi gün sonrasında tek başıma çıktığım yolculuğun...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,466
Kayıtlı Üye Sayımız
172,119
Kaydolan Son Üyemiz
torunbeyy0303

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri