Arama sonuçlarınız

1. veteriner

Duster İç Mekan İyileştirme

Duster aracımda bagaj kapak içi, bagaj eşiği ve yan duvarlarda çıplak metal kısımları iç plastik döşemeler uyumlu şekilde kaplattım. Ayrıca taban halısınin kapı eşiklerine bitişme yerleri ile yolcu bölümü tabanının orta yüksek kısmının kirlenmesini önleyecek plastik koruma seti taktım.

2. veteriner

Duster 4x4 Michelİn Crossclİmate Suv Dört Mevsİm Lastİk

69000 kilometredeki 2016 Duster 4x4 aracım için bir süredir lastik araştırdım ve dün itibarıyla lastikleri değiştirdim. Kullanıma dair henüz tecrübem olmasa da en azından benimle benzer şartları olanlara teorik anlamda bir fikir vermesi açısından paylaşmak istedim. Kullanım koşullarımdaki...
  3. veteriner

Duster Hiz Sabİtleme - Gİzlİ Özellİk Aktİvasyonu

2016 Duster Laureate aracımda fabrikasyon alt yapısı hazır olduğu halde pazarlama stratejisi nedeniyle kapalı olan gündüz kadran aydınlatması, acil fren flaşör uyarısı , hız sınırlama ve sabitleme özelliklerini Renault can clip cihazı ile aktif ettirdim. Hız sınırlama - sabitleme için...

4. veteriner

Duster 4x4 Şanziman - Dİferansİyel Yağ Değİşİm Perİyodu

2016 Duster 4x4 aracımın 60.000 bakımını Denizli Yetkili Servis'te yaptırdım. Rutin yağ-filtre değişimi harici ekstradan fren hidroliği de değiştirildi. Kitapçıkta konu hakkında bilgi olmadığından; Antifriz, Direksiyon Hidroliği, Şanziman-Diferansiyel Yağlarının hangi bakımda değişeceğini...
  5. veteriner

Suzukİ G. Vİtara Xl-7 2.0 Td Geç Çalişma Ve Ariza Kodu P 3006

XL- 7 dizel aracımda uzun zamandır EGR valfi arızalı ve mekanik olarak iptal edildi. Bununla ilgili olarak P0400 arıza kodları var. P0402 Türkiye'de çok pahalı olduğundan Almanya'dan sipariş ettim, gelmesini bekliyorum. Son birkaç aydır da kızdırma bujilerinin arızası ile ilgili P1352 kodu...

6. veteriner

Grand Vitara 2.0 Td Arka Fren Balata Yağlama Sorunsalı

Arkadaşlar yine iş bilmez ustalarla uğraşmanın sonuçlarını yaşamaktayım. Aracım 2 yıl önceki vize muayenesinde sağ arka frenin çok zayıf olması/ sağ -sol frenler arasında orantısızlık sebebi ile vizeden geçmedi. Sanayiye dönüp arka fren balatalarını değiştirmeyi düşündüm. Arka teker sökülünce...

7. veteriner

Dc Elekrik Motorundan Elektrik Üretilip - Akü Şarj Edilir Mi?

Arkadaşlar affınıza sığınarak, yine bir konu açıyorum. Önceki mesajlarımda bahsetmiştim, 800 Watt DC fırçasız motora sahip bir elektrikli mopedim var. Bu mopedin zaman zaman akü voltajlarını takip etmek ve çok derin deşarja maruz kalmasını önlemek için bir multimetrenin prob uçlarını keserek...
  8. veteriner

Güneş Paneli İle 48 Volt 20 Amper Akü Grubu Şarjı

Arkadaşlar daha önce karavancı olmamama rağmen buradaki bir başlığa sorduğum sorulara ve açtığım konuya ilginiz ve cevaplarınıza dayanarak yeni bir konu daha açıyorum. Güneş panelleri ve hesaplamaları ile ilgili hiç bir alt yapım olmadığından sorular belki saçma olabilir, kusura bakmayın...
  9. veteriner

Doluluk Oranına Göre Deep Cycle Jel Akü Voltaj Değerleri

Arkadaşlar kusura bakmayın konu karavan değil fakat bu konuda bilgim alabileceğim en uygun yer burayı bulabildiğim için burada konu açtım. Daha önce desulfatör başlığında da belirttiğim gibi 12 volt 20 amper 4 lü seri bağlı deep cycle jel kurşun asit akü grubuna sahip bir elektrikli mopedim var...

10. veteriner

Xl-7 2.0 Td Arıza Kodu P1352

2006, 142 bindeki XL-7 2.0 TD aracımda, hiçbir anormallik olmamasına rağmen Garmın Ecoroute cihazıyla beyni tarattığımda P1352 hata kodu okuyordu. Kodu sildikten sonra hava çok soğuksa aynı gün yaklaşık 50 km civarı yol yapınca tekrar kodu yazıyordu, eğer hava biraz ılıksa birkaç gün 200-250 km...

11. veteriner

Xl-7 Td Bridgestone Dueler At-694 225-75-16

ildiğiniz gibi aracım XL-7 Standart donanım. Lastikle yükseltmeye niyetlendim. Çıkma lastiklerle yaptığım denemeler sonucu 225-75-16 ya karar verdim. Marka Bridgestone Dueler AT 694. Zaten deneyebildiğim de bu ebat yanında bir de 235-70 -16 idi , daha yüksek olacağından 225-75 i tercih ettim...
  12. veteriner

Xl-7 2.0 Td Bakım

Kullanım kılavuzuna göre yapılması gereken bakımlar NORMAL KOŞULLAR Km veya yıl olarak hangisinin önce geldiği esas alınır. PARÇA KM AY Ekzantrik Kayışı 150000 72 Tahrik Kayışı 30000 24 Motor Yağı...

13. veteriner

1.6 Jlx 2000 Model

Araç 7 yıldır bende (Antalya Yetkili Servis'ten alınmıştır) 1.6 JLX benzinli 5 kapı 2000 model düz vites metalik yeşil 330 bin km ( sayaç daha önce arıza yapıp değiştirildiğinden şu an 90 bin görünüyor) 2.5 inch kit yükseltme (aslında kit get karışımı demek daha doğru olur ön diferansiyel...
  14. veteriner

Yağ Basınç Göstergesi Hakkında

Arkadaşlar piyasada genelde cadde araçlarını modifiye edenlerin kullandığı, veri almaktan çok dekor gibi araca takılan bir sürü gösterge var, volt, hararet, devir , yağ hararet, yağ basınç vs.... Bunlardan yağ basınç göstergesi üzerine düşünüyorum. Konu ile ilgili teknik bir bilgim olmamasına...
  15. veteriner

Denizli -Gedemen Etabı

Gedemen, Karakurt Köyü'nün karşısındaki Bozyaka mahallesinden girilip Honaz Yolu'nda Gölbaşı'na çıkan yola ve çevresine verilen yöresel isim. Buranın çamuru çok farklı, killi çamur. Bir gece yağmur yedi mi harç gibi yapışkan oluyor. Düz zeminde , su birikintisi dahi yokken bile MT lastiklere...

16. veteriner

4x4 ranger arka differansiyel uğultusu

2001 Ranger 4x4 arka diffarensiyel uğultusu mevcut.Hız 85km ve üzerine çıktığında uğultu çoğalıyor.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.
  17. veteriner

AYNA MAHRUTİ DEĞİŞİMİ ve YAKIT TÜKETİMİ HAKKINDA

Daha önce benzer konular altında bu konuyu gündeme getirmiştim ama tam sonuca varamadığımdan tekrar konu açıyorum, okuyan veya cevap yazan arkadaşlar kusura bakmasınlar. Off road modifiyelerinin olmazsa olmazlarından olan lastik büyütülüp bir süre sonra da ayna mahruti daha kısa oranlısıyla...
  18. veteriner

2001 RANGER ŞANZIMAN VE DİFERANSİYEL YAĞLARI HAKKINDA

Arkadaşım 2001 düz vites 4x4 Ranger aldı. Diferansiyelden(arka) 90-100 km civarı uğultu geliyor. Genel bakım anlamında hem de belki diferansiyel sesinde azalma olur düşüncesiyle tüm şanzıman ve diferansiyellerin yağlarını değiştirdik. Arka diferansiyelde LSD kilit olduğunu düşünerek 75-140...

19. veteriner

KUMHO KL-71 MT HAKKINDA

Vitara'mda yıllardır Lassa Competus AT kullanıyorum. Ağır off road yapmıyorum. Genelde iş gereği bazen gezi amaçlı kısa mesafeli çamur-kar-buz olabilen yerleri geçmem gerekiyor. Dediğim gibi aracı zorlayan yerler belki 100-200 mt kadar çamur, bazen de 10 km'lik orta derece kar ve buzlu yollar...
  20. veteriner

7W EL TELSİZİ

Bazı satış sitelerinde 7W hys tc-666 marka-model el telsizi var. Bu cihazları kullanmanın yasal boyutu nedir-amatör belgesi ile kullanılabilir mi? Şehir içi çekim mesafes tahmini ne olur? Teşekkürler.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri