Arama sonuçlarınız

1. XanthosKing

Haziranda Likya Yolu

Merhaba.... Bence trekking için yaz aylarının da avantajları var. günlerin uzun olması ve güneşli hava insanı doğa için teşvik ediyor. Onun dışında bildiğim kadarıyla avlanma konusundaki sınırlamalar, yaz aylarına denkgeliyor. ayrıca hayvanlar da fazla aç olmadığı için daha sakin oluyormuş...

2. XanthosKing

Kamp Yaptığım Süper Yerler Ve Koordinatları

Herhalde en güzeli kumsalda, hafif dalga sesleri eşliğinde kamp yapmak olsa gerek...
  3. XanthosKing

Mağara Fotoğrafçılığı

Mağarada yeterli aydınlatma yoksa, tripodla sabitleme sonrası 60 sn'lik uzun pozlama yapılarak, güçlü bir ledli fenerle kadraja giren alan aydınlatılabilir. Bu şekilde bir sonuç alınabileceğini tahmin ediyorum. ama her zaman dengeli bir ışık oluşmayabilir.

4. XanthosKing

Ahşap Kano Yapımı - Chesapeak 17

Peki acaba hangi türden ahşap malzeme kullanmamızı tavsiye edersiniz ? Marangozdan kestirip evde birleştirip boyasak, kendimiz başarabilir miyiz?
  5. XanthosKing

Antalya - Köprülü Kanyon

Ynt: Antalya - Köprülü Kanyon Ben de mümkünse şu bilgiyi rica ediyorum; Kanyonun çevresinden doğa yürüşü yapmak istersek, suya girmeden gezilebilir mi acaba? bir de, uçurum veya tehlikeli geçişler olmadan nereye kadar yürüyebiliyoruz?

6. XanthosKing

Likya Yolu Belgeseli

Ynt: Likya Yolu Belgeseli Güzel macera olmuş. Müzikler de etkileyici. ama karanlık bir atmosfer yaratmış sanki. Part III de, 45.sn deki koy neresi acaba? 1:00 da giren bisiklet yolu da ayrı bir güzel

7. XanthosKing

Burası Neresi?

Ynt: Burası Neresi? Bu tropik adalar nerde acaba: http://oi62.tinypic.com/4j037m.jpg not: galeri resim yüklemede hata veriyor.
  8. XanthosKing

Gökyüzünde Yemek

Ynt: Gökyüzünde Yemek O yüksekliğe çıkan insanın, yemek düşünmesi de ilginç. tam foto-video çekimi yapılacak yer. şehiriçi olduğundan, çok güzel bir manzarası olmasa gerek.
  9. XanthosKing

Şişme Kano Hakkında

Ynt: Şişme Kano Hakkında Decathlon'daki şişme kanoyu görünce biara ben de almayı düşündüm ama rüzgarda sürüklenir belki diye, kararsız kaldım. Benim merak ettiğim konu, bu kanolar niye bu kadar uzun oluyor. 1,5 metre olsa suda kayıp gitmeyecek mi? veya katlanır olsa, mesela 1.40 metre arabaya...

10. XanthosKing

Çakı ve Bıçak Seçimi

Ynt: Çakı Ve Bıçak Seçimi Peki, bu tür bıçakları bulundurmak yasal açıdan uygunmu, acaba? amaçlarımız belli tabiyki, ben av için de kullanmıyacam. ama diyelimki arabada kontrolde göründü diyelim veya henüz kasaba içinden geçerken, çantada görülürse, jandarma av ruhsatı filan sorabiliyor mu?

11. XanthosKing

Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır

Ynt: Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır Çok doğru ama eksik bir söz. çünkü her insanın engelli adayı olması kadar, her engellinin de, sağlıklı bir insan adayı olduğunu da hatırlatmak lazım. Eğer tüm insanlar kesin olarak isterse, tüm engelliler ve hastalar sağlığına kavuşabilir. Ancak...
  12. XanthosKing

İnsan Eşekten Gelir...

Ynt: İnsan Eşekten Gelir... Evet, gerçekten çok anlamlı bir yazı. Bu teoriyi biraz daha geliştirmek lazım bence. mesela, ''insan odundan gelmiştir'' diyebiliriz:)

13. XanthosKing

Ülkemizdeki Mağaralar

Ynt: Ülkemizdeki Mağaralar Peki, bu mağaralarda ne gibi yaratıklar görülüyor? mesela ülkemizde yarasa fotoğrafı çekebileceğimiz bir mağara var mıdır?
  14. XanthosKing

Doğada Tek Başına Yürüyüş

Ynt: Doğada Tek Başına Yürüyüş Şöyle bir durum var; Doğaya çıktığımızda yapmak istediğimiz şeyler farklı olabiliyor. Kimisi dağlara tepelere ulaşmak isterken, başka birisi de denizin çağrısıyla karşılaşıyor. diğer taraftan başka birileri de, gizli kalmış cennetleri ve harika manzaraları...
  15. XanthosKing

Doğada Tek Başına Yürüyüş

Ynt: Doğada Tek Başına Yürüyüş Tek başınayım diye silah bulundurmak bence doğru değil. zaten tabanca vb. aletler, yeryüzünde hiç olmaması gereken şeyler. ayrıca yanımızda silah bulumnası psikolojik olarak huzursuzluk veren bir durum. Doğaya ruhunuzu dinlendirmeye çıkıyorsunuz ama yanınızda...

16. XanthosKing

Doğaya Çıkarken Resmi İzin Alınması Şartmıdır ?

Ynt: Doğaya Çıkarken Resmi İzin Alınması Şartmıdır ? Anladığım kadarıyla burda bahsedilen izin kuralı, turları organize eden firmalar için geçerli. ama doğada uyulacak kurallar, herkes için geçerli. ve bence bu, doğanın korunması adına güzel bişey. Yanlız ben de şunu merak ediyorum; acaba...
  17. XanthosKing

Yürüyüşe Hazırlık

Ynt: Yürüyüşe Hazırlık Anladığım kadarıyla burda bahsedilen uyarılar ve malzemler, şartlara ve mevsime göre değişiyor. Yoksa, bunların hepsini uygulamak zorunda hisseden bir insan, trekkinge çıkmaktan vazgeçebilir. mesela yağış ihtimali yoksa, yağmurluk almaya gerek yok. Bir grupla...
  18. XanthosKing

Taşıdıklarınız Taşımaya Değer mi?

Ynt: Taşıdıklarınız Taşımaya Değer mi? Sevgiyi taşımaktan bahsetmişken, bir fotoğraf makinesi ve mp3 player, bilhassa doğada geçirdiğimiz güzel anları yeniden canlandırma konusunda çok etkili. Bir manzarayı izlerken, onun ruhuna uygun olarak dinleyeceğimiz müzikler, sonraki dinleyişimizde aynı...

19. XanthosKing

İnsan Günde Kaç Km.Yürüyebilir.?

Ynt: İnsan Günde Kaç Km.Yürüyebilir.? Evet, güzel bir konu, yürüyüşle alınabilecek mesafeler her zaman ilgimi çekmiştir. Kendi hesaplamalarıma göre; düz yolda saatte 7-8 km hızla yürüyebiliyorum. Dağlık arazide ise, fazla mola verme ihtiyacından dolayı, saatte ortalama 4 km civarında yürüyorum...
  20. XanthosKing

Likya Yolu /Temmuz 2008

Ynt: Likya Yolu /Temmuz 2008 Likya yolunu komple geçmeye çalışmak, çok uzun sürer. Bence onun yerine google earth'den ilgimizi çeken güzergahları belirleyip, bazı parkurlarını yürümek daha verimli olur. Böylece kalan zamanı, daha farklı yerleri keşfetmeye harcayabiliriz. Bu arada, resimlere...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,470
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri