Arama sonuçlarınız

1. adventure41

Odayeri Yaylası (Beyköy)

Tarih 1 Eylül. Şömine başında Esat'a okuduğum bir Edip Cansever şiirinden yola çıkarak tarihe not düşmek adına bu satırları karalıyorum. Şöyle diyordu zat-ı muhterem : Baylar! Bin dokuz yüz seksen birdeyiz Karşınızda eylülün sesi Ağustos çekildi, eylülün sesi Birazdan konuşacak "bu dünyada...

2. adventure41

Kaza sebebiyle satılık Feroza

Ynt: Kaza sebebiyle satılık Feroza Teşekkürler..Allah daha kötüsünden korusun...Feroza gerçekten çok sağlam bir araçmış..ama bu takla atma hadisesi aracın yüksekliğiyle bağlantılı düşünüldüğünde acaba başka bir araç olsaydı o derece bir manevrayla takla atmaz mıydı diye düşündürüyor insanı...
  3. adventure41

Kaza sebebiyle satılık Feroza

Merhaba feroza severler..2 yıl önce buradaki tavsiyeleri okuyarak arazide kullanılmamış, orijinal bir feroza almıştım..(1994 model SE)aldığım ilk günden itibaren keyifle kullandım..daha sonra aracı en az benim kadar seven başka bir arkadaşıma sattım.."böylesi dosta gider" denir ya, öyle de...

4. adventure41

İstanbul Yakınında Kayalar

Ynt: İstanbul Yakınında Kayalar Yuvacık Aytepe'de yerel adıyla Rasim'in Kayası..vaktiyle rasim adında bir köylüyü bu kayalardan attıkları için adı bu şekilde kalmış...oldukça sarp ve yüksek bir kayalık..tırmanış için profesyonellik şart.
  5. adventure41

Kocaeli Yemekleri

Ynt: Kocaeli Yemekleri Yazdığınız gibi Kocaelideki kültürel çeşitlilik yiyeceklere de yansımış.. Karamürsel ve özellikle Ereğli'de balık; Kandırada manda yoğurdu; Yuvacıkta mıhlama; Kartepe köylerinde turşu kavurma; Akmeşe' de köfte, her türden ve mersimine göre bolca bulunan meyveler...

6. adventure41

Doğayı Korumak Adına Yapılan En Güzel Kampanyalardan Biri

Ynt: Doğayı Korumak Adına Yapılan En Güzel Kampanyalardan Biri zaaflardan yararlanan bi pazarlama oyunu..dünyayı bu hale getiren küresel şirketlerin pazar payı mücadelesiyle kıt kaynakları hesapsızca kullanması değil mi?? İngilterede Afrikadaki açlar için konser düzenlenmiş ne gam. neden aç...

7. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet Tekrar teşekkürler Cenk Bey. conta değişince motor saat gibi oldu. el becerisine dayalı işlerde ezberci çözümler üretiliyor..araçla alakalı yada başka işlerde ustaların Amerikayı tekrar keşfetmelerine izin vermek biraz maliyetli oluyor..o geçici çözümler buldukça işleri...
  8. adventure41

Gezen Ferozacılar Sohbet Köşesi

Ynt: Gezen Ferozacılar Sohbet Köşesi Tüm Feroza severlerin kandili mübarek olsun
  9. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet hararet sorununu geçen hafta çözdüm sevgili ferozacılar..Siyim Hanım forumdaki arkadaşların belirttiği gibi sorun tam olarak silindir kapak contası..Mdr Bey daha önce de tahminde bulunduğunuz gibi İstanbulda aracı gösterdiğim ustalar teşhisi bu şekilde koydular.. Bostancı...

10. adventure41

Feroza İçin Yedek Parça Alternatifleri

Ynt: Feroza İçin Yedek Parça Alternatifleri Hararet problemi sebebiyle aracı istanbula getirip Rıdvan Ustaya gösterdim..aracın silindir kapak contasının yandığını söyledi..bozulan fan termiği için nissan ın bir modelinin termiği ve hyundai bir aracın pervanesini kullanarak sorunu ekonomik...

11. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet Motor yağına karışmıyor Tayfun Bey..o harcadığım su da motoru soğutmak için...motorcunun dabiriyle bir dalgalanma seviyesi olurmuş radyatörde...her seferinde o kadarlık bi eksilme normalmiş... gezenbilir aladağlar programına gidebilir miyim diye düşünüyorum bi römork suyla:)...
  12. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet Tayfun Bey selamlar..conta yanığı olsa suyun çok çabuk bitmesi gerekirdi dedi usta..su çok çabuk bitmiyor..suda yağ gibi maddeler de yok..yani motor yağına karışma ihtimali de yok gibi görünüyor..parça parça değiştirmek en mantıklısı..soru nu çözdüğümüz yerde neden...

13. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet geçici çözümler hararet sorununu çözemedi..haftasonu kampa giderken araç havanın sıcaklığının da etkisiyle hararet yaptı yine...tamircinin bir önceki uygulaması şu şekildeydi..termik arızalı olduğu için altına metal bir ayak yaparak sabitledi..böylece motordan aldığı...
  14. adventure41

Sea kayak önerisi

arkadaşlar merhaba..su sporlarını her zaman uzaktan sevmiş bir olarak yakın zamanda kano yada sea kayak almayı düşünüyorum...kullanış yeri göl ve deniz olacak şekilde tasarlanmış olmalı.. evin aşağısındaki baraj gölünde haftasonları kullanmak istiyorum mesela.. prijon marka olarak beklentilerimi...
  15. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet Ersan Bey yanıt için çok teşekkür ederim..klavuzu bu derece detaylı incelemeniz hayrete düşürdü beni..derhal bu bilgiyi ustayla paylaşıcam..çomakla deliği tıkayarak amerikayı keşfetmiş edasıyla takılıyor tamircim :)

16. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet Gerekeni yapması için aracı teslim ettiğim usta, sökerken, termostatın içerisindeki sıcak su teliğini tıkayarak sadece soğuk suyun devir daim yapmasını sağlamış ve sorunu çözdüğünü söylüyor. teknik olarak ne yaptığını anlayamadım..söylemesine göre araç daha önce de hararet...
  17. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet çözüm için bir kaç ihtimalden en ucuzuyla başlamak sanırım daha mantıklı..motorcu 350 tl ile 750 tl arasında değişebileceğini söyledi.. Ersan Bey'in dediği gibi önce radyatör kapağını değiştirip bir müddet kullanıp sonra sorun çözlmezse conta değişimine gitmek mantıklı..en...
  18. adventure41

Kronik Hararet

Ynt: Kronik Hararet Görüşleriniz için teşekkür ederim.uğraş isteyen ve teşhis tam olarak konulamadığından çözüm garantisi de olmayan bu işe girişmek istemedi ustam sanırım..hülasa, arazi araçlarından özellikle feroza dan anlayan ustalara teslim etmek gerek araçları.

19. adventure41

Kronik Hararet

Herkese Merhaba..uzun süredir işlerimin yoğunluğu ve haftasonu programları sebebiyle forumu takip edemiyorum..ama ne zaman baksam feroza ile ilgili detaylı, ustaları kıskandıracak bilgiler buluyorum. Burada çözüm bulabileceğime inandığım bir sorundan bahsetmek istiyorum.. Araçta bir kaç aydır...
  20. adventure41

Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor?

Ynt: Çadır Alırken; Tercihlerimizi En Çok Neler Etkiliyor? 5 yıldır Coleman marka alman yapımı bir çadır kullanıyorum..çok kullanışlı ve iyi dizayn edilmiş...her türlü ayrıntı düşünülmüş...iki hafta önce yaylada yoğun yağış ve rüzgara maruz kalmasına rağmen içeride gayet huzurluyduk..

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,122
Kaydolan Son Üyemiz
yatakli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri