Discovery 2 Genel Sorular Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,458
Benim 2001 Td5 akşam gaz yemediği için yolda kaldı. Motor arızası ve M+S ışıkları beraber yandı ve pedal boşaldı.
Araç stop etmiyor ama kontağı açıp kapayınca tekrar düzelip nir kaç km sonra tekrar arıza veriyor.
Eskiden çok nadiren yaparken şimdi başa bela oldu. Çaresini bilen varmı acaba?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Benim 2001 Td5 akşam gaz yemediği için yolda kaldı. Motor arızası ve M+S ışıkları beraber yandı ve pedal boşaldı.
Araç stop etmiyor ama kontağı açıp kapayınca tekrar düzelip nir kaç km sonra tekrar arıza veriyor.
Eskiden çok nadiren yaparken şimdi başa bela oldu. Çaresini bilen varmı acaba?

Gaz pedalımı boşaldı?

Bu arabalarda yarı otomasyon sistem var, bi yerde bi sıkıntı olduğu zaman gazı keser yani ilerleme diye
Cihaza bağlatmadınmı?
Yani arıza gazda değil , başka yerde gazı kesiyor o arıza yüzünden

Ara ara yapıyordu şimdi sürekli yapmaya dediğin için son günlerde hava sıcaklığı tavan yaptı klima kullanma artınca oluşmuş olabilir düşüncesiyle tahmin ettim, m+s yi yakar o müşür herhalde

Belli oldu mu sorunun kaynağı?

Evet sorun çözüldü,
Adem ustada makinaya bağladık bugün. Sanayiye kadar dura kalka gittik. Adem araca bindi tık yok arıza filan kalmadı
Sorun akış metrede çıktı.. üzerindeki ve yeni takılan arasında 1/2 fark var değerlerde.
Akışmetre içine dikkatlice bakın,iki adet çok ince etrafı mavi sarmal kaplı tel var.
Benimkilerin etrafı tertemiz kalmış, hava girişinde yakıt karışımını doğru hesaplayamadığı içinde sürekli kasılıp kalıyordu. Eski değer 42 iken yenisi takınca değer ölçümü 75 e çıktı.
Bakınca belli olan bir konu değil ölçüm yaptırın derim eğer yakıt tüketimi ve duman sorununuz varsa.
Adem Usta işi çözdü sağolsun..

Benim akışmetre bozuktu hiç çalışmıyodu , ama arabanın çalışmasına hiçbir etkisi yoktu , sadece fazla yakıyordu , bence sorun akışmetrede değil , başka bişeyde o an yapmadı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

SON KONULAR

Geri