Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tarkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,103
Ynt: Blazer S-10 ve 4.3 V6 ?..

barbecue iyi hatırlattı american versiyonlar çalmaz. mutlak faklı ozellikeride vardır arastırmanız lazım. bende alabilirsem bir tane arastırırım :smiley: :smiley:

Etiketler

vergileri hakkında bilgi almak istiyorum. 96 model vergisi nedir. neye göre hesaplanıyor. bildiğim kadarı ile kasko değerinin %5 i kadar olması gerekiyor. buda senelik 900 TL yapar. ama 900+900 olmak üzere 1800 diyorlar hangisi doğru kaar veremedim. birde kaskosu ne kadar tutuyor. ben 2000 honda crv me 590 TL ye yaptırdım. full paket olarak yaptırdım. hasarsızlık indirim değerim %65. bunlar olmasaydı 1800 TL ye yaptırmam gerekiyordu.

Hocam,
Aracınızın reasürans tarafından belirlenmiş olan ve türkiyenin butun sigorta acentaları ve noterlerinde geçerli olan değerini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz

http://adl.tsrsb.org.tr/treda/ad_guncel.phtml

Buradan hareketle benim 1996 4.3 Blazer için kasko değeri 18900 TL
Bu rakamın %5 olan 945 TL, benim aracımın yıllık MTV sidir.
Normal yoldan gidersek, yani indirime girmeden bu aracın yıllık MTV si 2842 TL idi.
Arada ciddi bir tasarruf var.
Umarım yardımcı olabilmisimdir
Selamlar

Krank okuyucu sensörü lazım bana soket haricinde sadece 5.5 cm uzunluğunda 18mm çapında arkadan 3 lü giriş yeri olan bi parça..Fiyatını bilen arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim..

barbecue' Alıntı:
Hocam,
Aracınızın reasürans tarafından belirlenmiş olan ve türkiyenin butun sigorta acentaları ve noterlerinde geçerli olan değerini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz

http://adl.tsrsb.org.tr/treda/ad_guncel.phtml

Buradan hareketle benim 1996 4.3 Blazer için kasko değeri 18900 TL
Bu rakamın %5 olan 945 TL, benim aracımın yıllık MTV sidir.
Normal yoldan gidersek, yani indirime girmeden bu aracın yıllık MTV si 2842 TL idi.
Arada ciddi bir tasarruf var.
Umarım yardımcı olabilmisimdir
Selamlar
hayır %5 ını odemıyorsunuz.kasko degerının %5 ınden fazlaysa bandrol tutarı bı alt kademeden oduyorsunuz bandrolu.4000 m3 ten assa olan kısımdan yanı 96 modelın vergısı 1020 tl..

Doğru diyorsun,
Ben aceleye getirip tam ifade edememişşim.
Yanlış bilgilendirme için herkesten özür dilerim.
Dorğu aynen dediğin gibi.
Ben bu sene 1020 TL odedim.

http://shop.ebay.com/i.html?LH_SALE_CURRENCY=1&LH_AvailTo=204&Model%2520Year=1996&_nkw=CHEVROLET%20BLAZER&_dmpt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&_fcid=204&_in_kw=1&_localstpos=&_sc=1&_sop=7&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m282&gbr=1

can sıkıntısı gıdermek ıcın bakılabılır.turkıyeye gonderılen blazer parcaları..

Fena parçalar yok içinde,ama sıkıntı bazılarında sadece US shipment diyor
o sıkıntı olabilir
Ellerine sağlık, fiyat öğrenmek adına çok faydalı olacaktır mutlaka.

http://shop.ebay.com/i.html?LH_SALE_CURRENCY=1&LH_AvailTo=204&Model%2520Year=1996&_nkw=CHEVROLET%20BLAZER&_dmpt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&_fcid=204&_fln=1&_in_kw=1&_localstpos=&_pgn=6&_sc=1&_sop=15&_ssov=1&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m282&gbr=1&Part%2520Type=Brakes

FREN PARCALARI SADECE BUNLAR VAR BUNLARIN HEPSI GONDERILIYOR turkıyeye.bıraz kargo pahalı..

Ben 1 aydır arabaya binemiyorum avansa giriyor abara :S bu arada yatan arabanın vergisini de ödedim 867 ytl :D

Dundaralp,
Hayırdır ne oldu senin makinaya?
Avansa girdi demek ilene kastettin anlayamadım aslında.

Selamlar,

Burak

Abi motor yaptırdım ya baştan araba çalışmakta güçlük çekiyor 3-4 defada marş alıyor veya almıyor 3 kere marş dişlisi değiştirdim...Haber geldi az önce arabanın yanına gideceğim birazdan..

Abi iyi bir kontrol ettir.
BAşka bir ustayada goster. Yeni motor neden çalışmaz.
Benzin otomatiğine baktır, bujilerin yeniydi, kablolara baktır.

http://global.ebay.com/96_97_98-04_CHEVROLET_S10_Blazer_Xtreme_43L_Air_Intake/370315239687/item

barbecue arkadasım bu hava fıltresı ne ıse yarar performansmı artırır sesımı degıstırır.bıde normal hava fıltresı ne kadardırkı..

Hocam,
Ben bu tür olaylara pek inanmıyorum.
Neden dersen, daha onceki binek arabalarımda yeşil hava filtrelerinden kullanmıştım, performansı arttırdığı yonunde bilgilendirmeleri vardı.
Ben denedim ama pek bir fark hissedememiştim o zamanlar. Belki de fark gerçekten yaratıyordur ama dedim ya ben anlayamamıştım.
Bu üründe benzer olabilir ancak 17 USD ameriak fiyatı buraya maliyet kabaca 35 USD olur.
Bana gore normal hava filtresi bu fiyattan aşağıdır. Uzun zamandır almadım,bilmiyorum açıkcası.
Selamlar,

amerıkadan yanlıslıkla 2 tane soyledıgım benzın fıltresının bırını bana malıyetı olan 30 tl ye satıyorum.kargo karsı odemelı.88-96 model arası uyumlu..

DSC00105

DSC00106

DSC00107

DSC00108

DSC00105

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri