Motorsiklet Faturam Kayboldu

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Motoburak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,209

Motoburak

Yeni Üye
Mesajlar
4
Tepkime Puanı
0
Merhabalar forumda yeniyim ben 2016 yılında bir firmadan motor aldım kendim memur olduğum için memlekette depoya koydum. Yıllar sonra ruhsat cikarmak istediğimde faturasını firmadan 4 kere talep etmeme rağmen olmadığını söylediler yada bi şekilde gecistiriyorlardi. Bunun yasal yaptırımi nedir ellerinde bulundurmak zorundalarmi yada başka bir şekilde bu işi nasıl çözebiliriz?
 

Etiketler
bir degisiklik olmadiysa ticari isletmeler kapansalar bile sahipleri mali kayitlarini on yil saklamak zorundadir. firmadan noter araciligi ile talepte bulunun. sorun cozulmezse ihtarnamenin ornegi ile vergi dairesi baskanligina basvurun.
 
bu sorunuzun cevabı beni aşar, trafik tescil bürosuna sorup net cevap alın bence
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,541
Mesajlar
1,519,617
Kayıtlı Üye Sayımız
172,204
Kaydolan Son Üyemiz
izmirkartali

Çevrimiçi üyelerGeri
Üst