1986 Model Lada Niva Modifiyesi ( İstanbul - Ortaköy)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mizme Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,410

mizme

Ana Kamp
İyi Sürüşler arkadaşlar

uzun zamandir bir lada niva almak hayalimdi daha dogrusu bir jeep almak gerek bütceme gerekte parca bolluğu ve 3 arabam olması gibi faktörlerden daha ucuz bir arabaya kaymak için ladayi sectim

26 ekim tarihinde tesadüfen buldugum ve 13:00 de araba sahibiyle konuşup istanbuldan yolla cıkarak kütahya tavşanlıya gittim ve 86 model lada nivama kavuştum .Ve arabayı istanbula kullanarak getirdim..Uuzun yolda cok yorucu oldu..Arabada titreme ,lastikler bitik, ve masraf vardı.

Arabayı almamım sebebi fiyatının uygun olup proje arabası olarak kullanmak

Ertesi günü yorgun bir şekilde uyandıktan sonra arabayı arazide denemek istedik..
Fatih ormanında bir surüş yaptık

Etiketler
Ynt: 1986 Model Lada Niva Modifiyesi ( İstanbul - Ortaköy)

İlk sürüşte biraz arabayı tanımak ve ne durumda oldugunu görmek istedik ustamla beraber

arabanın saglam bir bakıma lazım olduguna inandikl

öncelikle arabayı ufak tefek bakımlarla bu kişi atlatıp yazın gerek izalasyon gerekse boya kaparto ve mekanik işleriniş yapmak istedik

fakat arabanın resimlerdede görüldüğü gibi suda arabanın su alması elektirik sorunları gibi sorunlardan arabayı sökmeye karar verdik

Ve bugün arabayı sökmeye başladık

işallah iyi birşekilde araba biter uzun ve zahmetli aylar bekliyor. Kısmetse 2 aya kadar arabayı bitirmek istiyoruz.

kademe kademe sizlerle paylaşmak isterim

alınan kapartolar

Allah yardımcınız olsun ben o işi yeni bitirdim hala inanamıyorum. ilk defa kullanıyorsanız, Nivanın özen göstermek gereken kendine has püf noktaları var. Hayırlı uğurlu , güle güle toplayın, güle güle binin.

Zorlu bi maraton daha başlıyor, nivanız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız umarım..

Mesajlariniz için teşekkürler

cok uzun gerek yorucu gerekse maddi olarak cok emek isteyen bir projeye başladım farkındayım

ama tek emelim arabanın dört dörtlük olması beni yolda bırakmaması ve en az 4-5 sene masrafsiz arazide bana zevk vermesi

elimden geldikce resimlere koyarak sizlerden olumlu ve olumsuz benim gözden kaçırdığım uygulamarda bana destek olmaniz

bügün arabanın boyası kazınmaya başlandi

elimde resimleri paylaşmak istedim

şimdiden emeğinize sağlık diyorum ve hayalinizdeki keçiye kavuşmanız dileğiyle.. bende ekonomik durumu düzelteyim bi iki yıla kadar böyle bir çalışmaya girmeyi planlıyorum.. kaner ustanın emsalsiz diye bi projesi vardı bi iki 3 ay önce bitirmişti forumda muhakkak görürsünüz sizinde böyle güzel bi araç ortaya çıkarmanızı bekliyoruz.. tekrar emeğinize ellerinize sağlık..

allah yardımcın olsun sevklı bı işe başlamıssın insallah ıstedıgın performansı alırsın bende o safhalardan gectım arac suanda gayet ıyı durumda ama aklıma her gelenı uygulamaya gayret ettıgım ıcın bır senedır ugrasıyorum

bügünden biraz görüntü paylaşayım dedim

bunun içi bile çürümüş bu nasıl iştir böyle

iç tarafı saçla desteklenecek onun ustene izalasyon yapılacak bakalım bugun ne yapılmış arabaya akşam bakacam resimleri paylaşırım

Arabanın her tarafini pastan kurturmak ve iyi bir off road aracı yapmak istiyoruz

öncelikle pütür denilen bir malzemeyle arabaya hem pasa karşı korumak hemde saci güclendirmek için araca sürmeye başladık[attachment=1]

kolay gelsin öncelikle,inşallah bu emeklerinizin karşılığında mutlu ve güvenilir bir şekilde kullanırsınız aracınızı,merakla bekliyeceğim işlemlerin ne safhada olduğunu,allah nazardan saklasın