2005 Pajero 3.2 Did Full Off Road Donanım,,çokkkk Başarılı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ihsane Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 97
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,550
Ynt: 2005 Pajero 3.2 Did Full Off Road Donanım,,çokkkk Başarılı

rampadacore' Alıntı:
Üstad Selam. Aracınızı uzun süredir takip ediyorum. Gerçekten çok güzel olmuş. Ben de pajeroyu çok beğenenlerdenim ama malum bütçe meselesi, 2.7 GC almak niyetindeyim. Siz yukarıda sakın american alma demişsiniz, ağır offroad yapmayacağım. Pajero ile 2.7 GC yi kıyaslarsanız artısı eksisi ne olabilir. Bizi ne üzebilir, satmamak üzere alacağım (2.7 GC) bir araç için işi bilen birinin bu tip yorum yapması kafamı karıştırdı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Selam iki araçtanda ağır off road olmaz ne pajerom nede 2.7 GC ikisinden de iyi kamp ve gezi aracı olur biz amerikanları sevmeyiyişimiz sebebi her geziden sonra yada gezide çıkardığı arıza ve masraftır , bunu kimse aksisini iddia etmesin yaşıyoruz ,diyeceksinki şu anda off road yarışlarında iki 5.9 yarışıyor, fakat başarı yok geçen senenin ilk üç sıradaki şampiyonlar protesto ettiği için bu sene yarışlara katılmadılar TD5 ve suziki, toyota, yani bana göre amerikandan ağır off road da olmaz, mekanik olarak çok şey söyleyebilirim uzun uzun yazabilirim, Büyük araç istiyorsan TD5 model önemli değil evet ben küçük araç ta işimi görür dersen suziki jimmy bu araçlar tartışılmaz hem bütçe , hem masraf, hemde yarı yolda bırakmaz,,,,Kolay gelsin inşallah Allah hakkında hayırlısını verir,,,

Etiketler

2004 ...2006 arası modellerde defransiyel kiilidi varmı acaba

eaksu72' Alıntı:
2004 ...2006 arası modellerde defransiyel kiilidi varmı acaba

olan da var olmayanda alırken kesinlikle olanı tercih etmenizi tavsiye ederim

Aracınız gerçekten çok güzel olmuş.. iyi günlerde kazasız belasız kullanın....uzun süredir pajero 2,6 Kullanıyorum ... alacağım araç yine kesinlikle mitsubişhi... l200 ve 3,2 arasında gidip geliyorum ..3,2 temiz bulursam kaçırmam.. bu aracı en bilen kullanan kişidir... tavsiye edermisiniz ....

Arkadaşlar merhaba.

Bende de2006 model pajero 3.2 var. Resimdeki aracı daha önce izciteam de seyrettim. Aracı çok beğendim üzerine yapılan aksesuarları nereden temin edildiği ile ilgili yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar

• SAM_1530.jpg
    SAM_1530.jpg
    181.4 KB · Görüntüleme: 276

Sayın Tayfun bey yazdığınız konu zaten bahsettiğiniz aracın konusu konu sahibi İhsan bey size yardımcı olacaktır bu konuda

Teşekkür ederim, Allah herkese gönlündekini versin,,,,l200 me çin aksesuarı taktım ama pajero ya kesinlikle bütün ürünler ARB kullandım ARB yi türkiye de Tar oto dan başka yer bulamazsınız aracımda tabi görünen off road ekipmanları var bir de görünmeyen motor aksamında modifiyeler var bunların bir kısmı paylaştım bir kısmını da isteyenlere özel den attım yapacaklarım bitmedi inşallah 9. ayda yaptıklarımı paylaşacağım performans ve yüzeysel de değişiklik yapacağım parçalarım gelsin montaj da paylaşacağım, kolay gelsin Bu arada lastikleri 305/75/16 Bf goodrich taktım eskisi 285/75/16 dı yanlış hatırlamıyorsam

Aracınız gerçekten çok güzel, Allah kaza bela vermesin...
Sizin aracı gören birçok kişiye ilham kaynağı oldunuz...

Cevaplar için teşekkür ederim.
Yükseltmeyi nereden ve hangi maliyetle temin ettiniz acaba.
Alt koruma sanayide mi yapılıyor yoksa hazırı mı satılıyor.
Ayrıca sizin araçta bulunan lastiklerin ebadı nedir. Onlara 33 inch mi.
Aracınız güzel gözüküyor. İyi günlerden kullanın inşallah.
Saygılarımla

305 lastik 16 cant kullanıyorum yükseltmeyi Tar oto dan aldım

Teşekkür ederim, Allah herkese gönlündekini versin,,,,l200 me çin aksesuarı taktım ama pajero ya kesinlikle bütün ürünler ARB kullandım ARB yi türkiye de Tar oto dan başka yer bulamazsınız aracımda tabi görünen off road ekipmanları var bir de görünmeyen motor aksamında modifiyeler var bunların bir kısmı paylaştım bir kısmını da isteyenlere özel den attım yapacaklarım bitmedi inşallah 9. ayda yaptıklarımı paylaşacağım performans ve yüzeysel de değişiklik yapacağım parçalarım gelsin montaj da paylaşacağım, kolay gelsin Bu arada lastikleri 305/75/16 Bf goodrich taktım eskisi 285/75/16 dı yanlış hatırlamıyorsam

Merhaba İhsan Bey,
konuyu okudum ama en son site olayından sonra ütün fotolar gitmiş, rica etsem tekrar paylaşabilir misiniz?
diğer yandan bende bu araçlardan bakıyorum şu an. hard off road için değil, şehir içi + kar kış ve yumuşak parkurlar için.
ama piyasada 250 bin km altı araç pek yok. baya araştırdım, bakımları zamanında ta yapıldıysa sorun çıkartmayan bir araç olarak yazılmış hm Tr de hem de avrupa forumlarında.
sizin de araç hakkındaki yorumlarınızı öğrenebilir miyim?
Teşekkürler.

ihsan bey daha detaylı cevap verir kullanıcı olarak ben bir eski kasa kullanıcısı olarak kullandığım dönem tecrübelerimden aktarayım

bakım aralıkları aksatılmaz ve anlayan ustası olursa sorunsuz binilecek araçtır ki pajero kendini kanıtlamış kült modellerden biridir örneğinLR discovery toyota land cruiser gibi uzun dönem kasa değişimleri ile her zaman daha kaliteli üretim yapan bir üründür

dakar başarısı ortada olan bir model olup yol konforu çok arazi aracından iyidir

bir eski kasayı dizel olarak kullandım hem arazide hem de yolda ne konforundan ne de yoldaki kabileyetinden hiç eksik nokta göstermedi desem yeridir ne karda ne de çamurda çok araçtan daha yüksek bir kapasite ile geçti gitti kasa model dizaynı çok kişiye güzel gelmediği ve servis ve satışının düşüklüğü ülkemizde gereken ilgiyi göremeyen bir ürün olarak kabul ediyorum ben

Bütün fotoğraflar gittik ten sonra artık gezenbilire girmek bile istemiyorum emek ver insanları aydınlatmak için aylarca yaz sonra resimler gitsin iş mi kusura bakmayın o yüzden cevap veremiyorum ve yeniden resimleri yükleyemiyorum

Merhaba
Resimler neden gidiyor? Bu konuda yapılabilecek bir şey yokmu ?
Resimler olmadan gerçekten çok anlamı olmuyor çünkü.

Bu arada bende 2004 3.2 did 3 kapı ile pajero kullanicilari grubuna katılmış oldum ☺
İstanbul da bakim için onerebileceginiz usta rica ediyorum arkadaşlar. Ayrıca araca jant ve M/T lastik alabileceğimiz yer konusunda da önerilerinizi rica ediyorum.

Teşekkürler.

Aracınız hayırlı olsun . 3 kapılı versiyonlar gerçekten güzel araçlar ama ülkemizde pek yaygın değiller .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR