4x4 2014 Laruate Arka Bagağ Kapağı Kapanma Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SysteC28 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,763

SysteC28

Yeni Üye
Arkadaşlar aracı yeni aldım Arka bagaj kapağını kapatırken hemen kapanmıyor bi kaç denemeden sonra yada bagaj açma yerine bastığımda tekrar öyle kapanıyor bu sorunu yaşayan varmı ?

Etiketler
Ynt: 4x4 2014 Laruate Arka Bagağ Kapağı Kapanma Sorunu

Aynen, bagaj kapağı kapanmayınca uzaktan kumandalı kilit de çalışmıyor; kapatma düğmesine basınca kendisi açıyor yeniden. Zaten ekranda da kapının kapanmadığı görünüyor.
Çözüm için ne yapalım? Hemen götürüp aracın garantisinden baktıralım mı? ne dersiniz.

Bence kronik bişey çok önemli bişey olduğunu düşünmüyorum bagaj kapağı geniş olduğundan dengesiz kapanıyor o yüzden ilk seferde kilit mekanizması oturmuyor tam ortada yavaşca dengeli bi şekilde itildiğinde ilk seferde kapanıyor

Bagaj kapağını kapanırken kilidi hizaya sokan iki adet lastik takız var altta
Sorununuz ayarla ilgili ses gelmesin diye ayarı iyice kapalı yapıyorlar demekki, eğer hafif ayarı yukarı alırsanız rahat kapanır bu seferde ses gelmeye başlar bilginize (kilit karşılığı aşağı yukuru ayarı)
Öte yandan alt taraftaki kilit karşılığının sağ sol ayarıda bozuk olabilir testi kolay, bagaj pandizotunu çıkarın alttaki kilit karşılığının plastik kapatmasınıda çıkarın , biri bagaj kapağını yavaş yavaş kilide doğru yaklaştırırken , içerden pim le yuva tam merkezdemi bakın eğer değilse vidalarını gevşetip tam merkezleyin

Neyine inanamıyorsunki kapı kilit ayarları bozulan araç yeni araçtır , şaseli araçtan bahsetmiyoruz burda

Bende bu diğer marka araç sahiplerinin nerden konu açılsada laf soksam tavrına inanamıyorum
Halbuki herkesin kendi çöplüğü var git orda yorum yap dimi

Tamamen art niyetsiz mesajıma sanıyorum daha önceki yazdıklarıma istinaden içinizde kalan bir hırsla cevap veriyorsunuz.

Önemli değil. Canınız sağ olsun.

Aracınızı güzel günlerde kullanın inşallah.

mrdnmz' Alıntı:
Tamamen art niyetsiz mesajıma sanıyorum daha önceki yazdıklarıma istinaden içinizde kalan bir hırsla cevap veriyorsunuz.

Önemli değil. Canınız sağ olsun.

Aracınızı güzel günlerde kullanın inşallah.
Eskiden beri art niyet tavrınız olduğunu şuan öğrendim, seni tanımam etmem forumun başka bir bölümünde dustera atarsın tutarsın umrumda bile olmaz çünkü kendi konum dışındaki konulara göz atarım ama yorum yapmam sanada aynı şeyi yapmanı tavsiye ederim selametle..

Kendi konunuzla sizi baş başa bırakıyorum ve 90 model aracımla en fazla 90kmh yapabilerek hızla uzaklaşıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri