54 Willys-ermenek Aksaray Yolculuk- Canlı!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maziwillys Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,348
Ynt: 54 Willys-ermenek Aksaray Yolculuk- Canlı!

maziwillys' Alıntı:
eğiste deresinden çıkış ve karşıda kop projesinin başlangıç noktası.

Hocam daha ne kadar yolunuz var

 iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Etiketler

160 km kaldı. konyaya az kaldı. sonra Aksaray inş. araç 90 yapıyor. belki birkaç km daha aşması münkün. ancak ben 75le gidiyorum. sanki bu araç için normali buymuş gibi geldi. bilenler daha doğrusunu söyleyebilir bunun için. hararet 80'de stabil bu şekilde.

20140927 163135

konya. aracın şehir içi reflekslerini tanımadığımdan mesafeli duruyorum görüldüğü gibi :smiley:

20140927 164716

20140927 165514

maziwillys' Alıntı:
ve 54 evin önünde

Hocam geçmiş olsun sağa salim geldiniz sanırım bir sıkıntı çıkarmadımı dimi neler yapmayı düşünüyosunuz peki arac için kafanızda varmı bişeyler acaba

sağolun macrem. ayrıca, seyit, Gültekin, sinannasırlı, Çırakoğlu, smlhyk beylere de teşekkürler. evet hem ben hem cj3b sağ salim geldik. yorucu bir yolculuk oldu. 340 kmlik bir yolculuktu. yolun yarısı dağlık yarısı da düzlüktü.44 kuruş yakmış. herhalde bu jeepler için normal.
yağışlı olan yerlerde zorlandım biraz. hem direksiyonda boşluk olduğu için hem de araç kapalı ve yüksek olduğundan ani manevra yapma durumlarında kolayca yatma durumu olabileceğini sezdim.
aracın teyibi yoktu. telefonumun da kulaklığı yanımda değildi. telefonun kendi hoparlörü aracın motor sesi karşısında zayıf kaldığından kendim söyleyerek geldim:smiley:

maziwillys' Alıntı:
sağolun macrem. ayrıca, seyit, Gültekin, sinannasırlı, Çırakoğlu, smlhyk beylere de teşekkürler. evet hem ben hem cj3b sağ salim geldik. yorucu bir yolculuk oldu. 340 kmlik bir yolculuktu. yolun yarısı dağlık yarısı da düzlüktü.44 kuruş yakmış. herhalde bu jeepler için normal.
yağışlı olan yerlerde zorlandım biraz. hem direksiyonda boşluk olduğu için hem de araç kapalı ve yüksek olduğundan ani manevra yapma durumlarında kolayca yatma durumu olabileceğini sezdim.
aracın teyibi yoktu. telefonumun da kulaklığı yanımda değildi. telefonun kendi hoparlörü aracın motor sesi karşısında zayıf kaldığından kendim söyleyerek geldim:smiley:

Tekrardan hoşgeldiniz diyelim o zaman hocam ayrıca bence daha iyi olmuş teyip olmayışı aracı bi siz aracı dinlemişsiniz bi arac sizi dinlemiş işte ne güzel birbirinizi dinleye dinleye gelmişsiniz :smiley:)

sayın macrem. aracınız hayırlı olsun. 4 çeker çalışıyor mu?

yamans' Alıntı:
sayın macrem. aracınız hayırlı olsun. 4 çeker çalışıyor mu?

Hocam karıştırdınız sanırım aracı alan ben değilim diğer arkadaş

[/quote]

Arazide av,balık yada öylesine gezinti veya kamp amaçlı olsun etrafımda olup bitenleri görsel olmanın dışında ses olarakta algılayabilmek için radyo-teyp vs kullanmamak gibi bir alışkanlığım vardır.Bu durum jeepleri kullanırken de aynen mevcudiyetini koruyor.Hareket halindeyken başta motor olmak üzere jeepin diğer taraflarından gelebilecek sesleri anında algılamak için o tür sistemleri hiç kullanmıyorum.
Öte yandan Hurricane motorun kendine has çok tatlı bir sesi vardır,sağlıklı bir araç ve motorla o ses benim için tatlı bir müzikten farksız.Sizde o sesi tanıdıkça ve araca alıştıkça eminim harici ses düzenleri aramıyacaksınız.

haklısınız seyit hocam. o sesi sevmesem 7,5 saatlik yol gidilmezdi. ben de hep dinledim gelirken aracı. 3. vitesde 70,80 le giderken gazdan ayağımı çekince sol bacağımın altından normalde olmayan bir ses duyuyorum. sesi tanımlayamıyorum. hem orda ses çıkaracak bir ekipmanda yok. ortadan filan olsa şanzuman difrensiyel derim ama ordan değil.

bu arada bu kadarlık yolda (traktör, kamyon hariç) bir araç solladım :smiley:

Gelebilecek seslerin farklı farklı olması olasılıkları belli yerlerde yoğunlaştırmaya yardımcı olacaktır.Tam olarak sesin geldiğini zannettiğiniz yerin dışında ve uzağında bir yer pek ala olabilir.
Örnek vereyim; Bir ara benim Willys te hareket halindeyken sanki volant ve baskıdan,rölantide çalışır konumda aşağı indiğimde şanzumandan,kaputu açtığımda ise motordan geliyor gibi olan bir ses oluşmuştu.Sonuç ; devridaim(su pompası) bilyası bozuk çıktı.Üstelik dışarıya su kaçağıda yoktu.

ben de anlayamadım. belki de eski sahibinin kendi kafasına göre yaptığı ilave bişiler de olabilir. hocam bu araca; kumlama, kaporta boya, döşeme değişikliği uygulayacam inş. sıralama nasıl olmalı acaba. hepsini farklı bir ustada yaptırcam. yahut sizin tavsiyeleriniz ne olabilir. belki de ben doğru soruları soramıyorumdur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,480
Kayıtlı Üye Sayımız
172,134
Kaydolan Son Üyemiz
mertm

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR