Araç Tavsiyesi Rica Ediyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SinanGen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,366
Bende duster vardı -16 derecede araç içinde uyudum uyku tulumu ile bir sıkıntı olmadı, şimdi ss kyron var geçen gezenbilir kampına gittim yine aynı uyku tulumu ile kaldım bir sıkıntım olmadı. Çok mu üşüdünüz aracı çalıştırın bence.

Kyron'u tavsiye edebilirim boyunuz için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Serkan Bey kyronda uyumak için koltukları nasıl yatırdınız ?
tarif ya da sadece resim yeterli benim için.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Ben arka tarafa tahtadan bir alan oluşturdum 300 tlye yaptırttım. Dümdüz oluyor yatırınca.

Kyron'un arkasındaki koltukları yatırınca uyuyabilirsiniz fakat biraz eğim oluyor 300 tl'ye tahtadan kaplamalı bir yükseltici yaptırdım, 10 cm yüksekliğinde içine ayrıca 2 göz yaptırdım ıvır zıvırları koyabiliyorum ve daha düz bi alana sahip oldum, 700 litrelik port bagaj aldım, tüm eşyalarım orada, eşim ve ben aynı boydayız 180 cm 2 kişi çok rahat sığıyoruz,ben 90 kiloyum, ön koltukları ileri dahi almıyoruz. Sulu tip webasto alıp kış sporları yapmayı planlıyorum ayrıca. Arkada çakmak girişi araba anahtarı üstünde olmasa dahi çalışıyor, ön yolcu koltuğunun oradaki çakmak ve ön şöför çakmakları anahtarsız çalışmıyor. Sunrof'u biraz aralayınca nem olmuyor, ister şehir içinde sessiz alanda kalın ister kamping alanlarında veya sahilde. Yer'i beğenmediniz mi basın gidin herhangi bi yere..çadır kurma toplama olayı yok, araçta multimedya ekranlar var film koyun oturun araç içinde veya müzik dinleyin.

En son bozcaadaydık 2 hafta önce ilk gün çok soğuktu, sahilde kamp yapmayı karar vermiştik fakat çok soğukmuş hatta o gün karavan sahibi 2 eşle tanıştık o gece sahilde çocukları ve kendileri üşümüz webasto yakmışlar, bizde soğuk olacağını düşünerek nezih bi sokakta şehir içinde rüzgar almayan bi alanda kalmıştık araç içinde terledik. Yine bozcaadadan örnek vereyim, ada kamping var adada normalde günlüğü kişi başı 30 tl iken, o tatil günü kişi başı 60 tl'ye konaklatıyorlardı ki acayip rüzgar alan bi alanda. Bazen gençler oluyor taşkınlık oluyor pek hoşuma gitmiyor.

Çok kampa gittim duster'la olsun bu araçla olsun, bi anımı daha anlatiyim, bursada uludağ eteklerinde bir yaylada ismini hatırlamıyorum, arkadaşlar çadırlarını kırdular vs, yağmur başladı herkes çadırlarını kaçtı bende aracıma.. bildiğiniz sağınak yağış ben sabah erken kalktığım için araçta uyuyakalmışım, kalktığımda herkes çadırlarını kurutmak için sağa sola asmış, gelebilecek sular için, kanal oluşturmaya çalışıyordu, bildiğiniz tepelerden su gelmiş çadırlara su basmış... avantajını saymakla bitiremem.

Şimdi kamp tuvaleti ve kamp wc kabini alıcam, birde sulu tip webasto, uyku tulumu olayındanda kurtulmuş olucam.

6c0d547b49655c6248b2e4f625686731

D97025fd4a24c3bfbb6706cf24ed6704

B34e2f0220b1ab838f1dcd4d1aa134b6

Ce7ae39a501ed93dde9da7bc9bf895dd

F9d0ff3b1f0f9d6c1259c247fbf3a82d

Adf8ee5b7c368173e8b5459fd06baaa2

merhaba,
çekici MPV (scenic, cmax...) + trailer olarak minimalist iseniz yürüyen çadır kıvamında erba340,pino2010,sally325... tavsiye ediyorum

Kyron'un arkasındaki koltukları yatırınca uyuyabilirsiniz fakat biraz eğim oluyor 300 tl'ye tahtadan kaplamalı bir yükseltici yaptırdım, 10 cm yüksekliğinde içine ayrıca 2 göz yaptırdım ıvır zıvırları koyabiliyorum ve daha düz bi alana sahip oldum, 700 litrelik port bagaj aldım, tüm eşyalarım orada, eşim ve ben aynı boydayız 180 cm 2 kişi çok rahat sığıyoruz,ben 90 kiloyum, ön koltukları ileri dahi almıyoruz. Sulu tip webasto alıp kış sporları yapmayı planlıyorum ayrıca. Arkada çakmak girişi araba anahtarı üstünde olmasa dahi çalışıyor, ön yolcu koltuğunun oradaki çakmak ve ön şöför çakmakları anahtarsız çalışmıyor. Sunrof'u biraz aralayınca nem olmuyor, ister şehir içinde sessiz alanda kalın ister kamping alanlarında veya sahilde. Yer'i beğenmediniz mi basın gidin herhangi bi yere..çadır kurma toplama olayı yok, araçta multimedya ekranlar var film koyun oturun araç içinde veya müzik dinleyin.

En son bozcaadaydık 2 hafta önce ilk gün çok soğuktu, sahilde kamp yapmayı karar vermiştik fakat çok soğukmuş hatta o gün karavan sahibi 2 eşle tanıştık o gece sahilde çocukları ve kendileri üşümüz webasto yakmışlar, bizde soğuk olacağını düşünerek nezih bi sokakta şehir içinde rüzgar almayan bi alanda kalmıştık araç içinde terledik. Yine bozcaadadan örnek vereyim, ada kamping var adada normalde günlüğü kişi başı 30 tl iken, o tatil günü kişi başı 60 tl'ye konaklatıyorlardı ki acayip rüzgar alan bi alanda. Bazen gençler oluyor taşkınlık oluyor pek hoşuma gitmiyor.

Çok kampa gittim duster'la olsun bu araçla olsun, bi anımı daha anlatiyim, bursada uludağ eteklerinde bir yaylada ismini hatırlamıyorum, arkadaşlar çadırlarını kırdular vs, yağmur başladı herkes çadırlarını kaçtı bende aracıma.. bildiğiniz sağınak yağış ben sabah erken kalktığım için araçta uyuyakalmışım, kalktığımda herkes çadırlarını kurutmak için sağa sola asmış, gelebilecek sular için, kanal oluşturmaya çalışıyordu, bildiğiniz tepelerden su gelmiş çadırlara su basmış... avantajını saymakla bitiremem.

Şimdi kamp tuvaleti ve kamp wc kabini alıcam, birde sulu tip webasto, uyku tulumu olayındanda kurtulmuş olucam.

6c0d547b49655c6248b2e4f625686731

D97025fd4a24c3bfbb6706cf24ed6704

B34e2f0220b1ab838f1dcd4d1aa134b6

Ce7ae39a501ed93dde9da7bc9bf895dd

F9d0ff3b1f0f9d6c1259c247fbf3a82d

Adf8ee5b7c368173e8b5459fd06baaa2

Serkan Hocam Selamlar

resimler için teşekkürler. bir öneri de ben getireyim, yan basamakları söktürün yerine serviste plastik parçalar var onları taktırın. çok daha hareket kabiliyeti olan bir aracınız olacak.

@SERKANEFE
KAMP WC KABİNİ veya ÇADIRI nasıl bir şey . İnternette linki var mı ?

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yaşar bey öneriniz için teşekkürler, ailemizde yaşlılar çocuklar ve kısa boylularda mevcut arabaya gerçekten zor biniyorlar o yüzden söktüremiyorum. Eskiden çamur merakım vardı fakat şimdi o kalmadı sessiz mutlu sorunsuz konforlu hayatı tercih etmeye başladım.

Süleyman bey kamp wc'si aynen o şekil. Birde portatif tuvalet yazın google'da çok ürün var onlardan da aldınız mı hiç bir sıkıntı kalmıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR