Avşa Adası Ulaşım Ve Konaklama Rehberi

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onurkutlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,143

onurkutlu

Ana Kamp
Mesajlar
57
Tepkime Puanı
2
Yer
Avşa Adası
Web
avsa.bandirma.com.tr
Avşa Adası Hakkında
Avşa Adası Balıkesir’e bağlı olup Marmara Denizi’nin güney batısında yer almaktadır. Özellikle Marmara’da tatil yapmak isteyenler için tercih edilebilecek yerler listesinde Avşa ilk sıralardadır. Avşa Adası; sahip olduğu sahili ile tatilcilerin deniz ve kumun keyfini çıkartarak tatil yapmasına olanak sağlamaktadır. 20.6 km yüz ölçümüne sahip olan ada Marmara adaları altında yer alan takımadalarından yalnızca biridir. Avşa'nın kuzeyinde Ekinlik adası yer alırken kuzeydoğusunda Koyun adası yer almaktadır. 27.5 km kıyı uzunluğundan sahiptir. Güneyinde ise daha çok havuzlu otellerin yer aldığı Yiğitler Köyü'de ülke turizmini katkı sağlamaktadır. Bölgede özellikle konaklamak isteyenler için tercih edilebilecek bir çok farklı havuzlu otel seçenekleri bulunmaktadır.
Ulaşım
Avşa'nın diğer bölgölere göre ekonomik fiyatlı konaklama hizmeti vermesi ve adaya ulaşım İstanbul, Tekirdağ ve Erdek'ten kolay olması tatilciler tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. İstanbul Yenikapı ve Bostancı'dan İDO yaz aylarında ulaşım sorununuz hızlıca çözmektedir. Tekirdağ Akport limanından kalkan arabalı vapurlarla Avşa'ya ulaşılabilir. Erdek'ten ise yaz kış kalkan Gestaş arabalı vapurlarla Avşa'ya ulaşım 2 saattir.
Konaklama
Avşa'nın kuzey ve doğu bölümleri özellikle denize dik inen kayalık görünümündedir. Bu nedenle batı kıyılarında yer alan Avşa Adası otelleri konaklamak isteyenler için tercih edilebilecek seçenekleri oluşturmaktadır. Bölgede küçük tesisler olan apart ve pansiyonlar ağırlıklıdır. Konaklama tesislerinin küçük olmasının yanı sıra işletmecilerin sıcakkanlılığı özellikle tatil için bölgeyi tercih edenlere sorunsuz bir tatil fırsatı sağlamaktadır.
Konaklama konusunda özellikle butik otel ya da pansiyon gibi farklı seçenekleri değerlendirmek isteyenler için ekonomik fiyat seçeneklerin belirlenmesi tatilinizi daha ekonomik fiyatlar ile planlamanıza olanak sağlamaktadır. Avşa'da yer alan butik otel ya da pansiyonlar denize sıfır konumunda inşa edilmiştir. Bu sayede tatilcilerin kesintisiz şekilde deniz ve kumsalın keyfini çıkartmasına olanak sağlamaktadır.
Adada yer alan oteller için belirlenen otel ve pansiyon fiyatları dönemsel değişmektedir. Avşa için tatil planı yapanlar butik otel ya da apart otelleri karşılaştırarak tercihlerini yapabilirler. Ada genelinde pansiyonculuk hakim olduğu için tek tip fiyatla karşılaşmak mümkündür. Avşa Adası Otelleri ve Fiyatları 2019 | Otel10.com sayfasında onlarca apart yada pansiyona hızlıca ulaşıp fiyat karşılaştırması yapmanız mümkündür. Şimdiden iyi tatiller dileriz
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Mesajlar
1,518,553
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

SON KONULARGeri
Üst