Dacia Duster Videoları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 222
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 158,030
Ynt: Dacia Duster Videoları

offroad yapmadan direksiyondan gelen ses için musluk contası kullanılıyormuş, offroad yapan dusterlerde hangi tür conta kullanılıyor?

Etiketler

Öztürk FX' Alıntı:
Duster her yere çıkar...Duster herşeyi yapar demek ve bunuda kanıtlamak için...Birçok Duster ve buna benzer araç sahipleri...Bu kadar gereksiz ve hiç bir amacı olmayan parkurlarda...bu aracı sürmeye çalışıyorlar...

Öncelikle aracınızı teknik korumaya almanız şart...Aracın altını koruyamadıktan sonra o kayaların üstünden geçmişsin veya o kayaların üzerinde karteri patlatarak kalmışsın...

Sonuç Duster kaliteli veya çok kalitesiz araçmı olacak...

Orada kalacak olan DUSTER araca ben suç bulmam...Bu alanda araç kullanan direk suçludur...
Bence de haklısınız.Ama herhalde düşünce şudur :bakalım buradan geçecek mi ?
Geçince de zevklenecek.
Peki sizce nasıl parkurlarda dolaşmalı duster gibi araçlar.?

mgnydn' Alıntı:
Bence de haklısınız.Ama herhalde düşünce şudur :bakalım buradan geçecek mi ?
Geçince de zevklenecek.
Peki sizce nasıl parkurlarda dolaşmalı duster gibi araçlar.?

Duster bir off road aracı değildir...Dolayısı ile yapacağınız sınırlı teknik değişikliklerle bir takım güzergahlarda kullanabilirsiniz...

Yapabileceğiniz teknik değişiklikler ise...çok sınırlıdır...

Araca belirli sınırlar dahilinde yükseltme yapabilirsiniz...

Araca belirli sınırlar dahilinde AT veya MT lastik takabilirisiniz...

Ayrıca Duster model araca diff lock takılamadığı için zorlu arazi şartlarında yaya kalırsınız...vsvsvs..

Kısacası DUSTER ...Toprak /yağmurlu ve karlı yollarda ailece gezi yapabileceğiniz ekonomik sürüş sağlayan bir 4x4 araçtır...

Öztürk FX' Alıntı:
Duster bir off road aracı değildir...Dolayısı ile yapacağınız sınırlı teknik değişikliklerle bir takım güzergahlarda kullanabilirsiniz...

Yapabileceğiniz teknik değişiklikler ise...çok sınırlıdır...

Araca belirli sınırlar dahilinde yükseltme yapabilirsiniz...

Araca belirli sınırlar dahilinde AT veya MT lastik takabilirisiniz...

Ayrıca Duster model araca diff lock takılamadığı için zorlu arazi şartlarında yaya kalırsınız...vsvsvs..

Kısacası DUSTER ...Toprak /yağmurlu ve karlı yollarda ailece gezi yapabileceğiniz ekonomik sürüş sağlayan bir 4x4 araçtır...

BRAVO... BU MESAJIN ÜSTÜNE DAHA HİÇBİRŞEY SÖYLENMEMELİ
biz hep söylüyoruz DUSTER 4*4 bir AiLE aracı diye.....
ama duster ı olan arkadaşlar kızıyor....
aklın yolu bir...

Ben kendi 4x4 Duster aracımı günlük olarak...aynen bu videodaki şartlarda kullanıyorum...

Dağ-Tepe ....işimide gayet iyi bir şekilde görüyor...

Eğer Direksiyonu ESP li olsaydı bu araçtan hiç inmezdim...uzun seyahatlerde diğer aracımı kullanıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=qpPx4l6rzFs

Öztürk FX' Alıntı:
Ben kendi 4x4 Duster aracımı günlük olarak...aynen bu videodaki şartlarda kullanıyorum...

Dağ-Tepe ....işimide gayet iyi bir şekilde görüyor...

Eğer Direksiyonu ESP li olsaydı bu araçtan hiç inmezdim...uzun seyahatlerde diğer aracımı kullanıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=qpPx4l6rzFs
Yorumlarınıza aynen katılıyorum.4*4 sisteminin de iyi olduğunu düşünüyorum..
Videodaki gibi kullanıyorum derken sizin araç videnuz yok mu?
Yalnız direksiyondaki esp sistemini anlamadım..
Tam olarak ne demek istediniz,neyinden şikayetcisiniz ki uzun yolda kullanmıyorsunuz....?

mgnydn' Alıntı:
Yorumlarınıza aynen katılıyorum.4*4 sisteminin de iyi olduğunu düşünüyorum..
Videodaki gibi kullanıyorum derken sizin araç videnuz yok mu?
Yalnız direksiyondaki esp sistemini anlamadım..
Tam olarak ne demek istediniz,neyinden şikayetcisiniz ki uzun yolda kullanmıyorsunuz....?

Benim araç Videom yok...İnternette zaten yeteri kadar video var...Çekeceğim görüntüde çok farklı olmayacak...

Benim işim verici ve aktarıcılar...

Dağ tepe geziyorum ifadesi oradan geliyor...
.......................................................

EPS Direksiyon sistemi...

Elektro Power Steering’de (Elektrik motorlu direksiyon sistemi), bir sensör sürücünün direksiyon hareketlerini tarafından kaydeder ve direksiyon kolonu ya da direksiyon kremayeri üzerindeki bir elektro motora elektronik olarak kumanda eder.

Böylece, sürücünün direksiyon hareketini destekleyecek koşullara yetecek bir tork oluşur.
........................................................

Günümüz şartlarında hemen hemen tüm araçlarda bu tip direksiyon sistemi var...Bu tip direksiyon kullanan bir sürücü Hidrolik direksiyonlu bir araca bindiği an aradaki farkı görüyor...En azından ben gün içerisinde sürekli Duster araca binsem alışırım...

Gün içerisinde birkaç değişik tip araç kullanınca ve bunlardan sadece Duster da hidrolik direksiyon olunca...Araç kullanma zevkiniz ve isteğiniz azalıyor...Bu nasıl direksiyon yahu diyorsunuz...Tamamen sürüş konforu ile ilgili bir rahatsızlık...

BU ADRESTEN YENİ VİDEOMUZ :smiley:))
http://youtu.be/mVO48XlhfhE

ÇAMUR VE KAR DA BİRAZ OYNADIK :smiley:

BU BİRAZ SANATSAL OLDU

http://youtu.be/h_Wh3ZVD1W0

Mutlaka izleyin ;)
http://www.youtube.com/watch?v=1V4JUXxMz4w

http://www.youtube.com/watch?v=ORJ9F4ckoEo

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR