Dacia - Duster'in Eksileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mstdgbkn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 331
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,494
Ynt: Dacia - Duster'in Eksileri

bence dusterin en büyük eksiği FİYATI dır bu eksi mi artı mı siz karar verin

Etiketler

Selam...

Yıllık yaklaşık 25 bin km yol yapıyorum, daha önceki aracım 2006 Honda cıvıc 1.6 aslında aracımdan gayet memnundum, özellikle LPG olduğu için ekonomik bir araçtı. Ancak hafta sonları fırsat buldukca şehirden uzakta dağ bayır dolaşma isteğime Hondam daima itiraz etti:smiley: önce ikinci bir araç almayı düşündüm, hobi aracı olarak fakat ekstra ekonomi ve sıkıntılarıda beraberinde getirecekti bir yıl kadar araştırdım, sonuçta yaklaşık dört ay önce 4x4 dizel bir Duster aldım bu güne kadar 8 bin km yol yaptım.
Evet
-Araç dışardan dikkat çekici bir araç kim ne derse desin
-İç kalitesi ve görüntüsü dışı gibi değil, kim ne derse desin:smiley:
-Araç performansı mükemmel
-Araçda savurma,her araç savurur
-Ani sollamalarda hiçbir tereddüt yaşatmadı, her sollamadan anlımızın akıyla çıktık. Bu ölçülerde bir araç için gayet iyi
-Konfor, ne vardı şu ses yalıtımına biraz dikkat etselerdi
-4x4 sitemi, kar yağması bekleniyor:smiley: kısa bir mesafe bir kaç km traktörün açmış olduğu bir yolda ilerleme fısatım oldu. O traktörde dursa kesin kalırdı
2 çeker bir araçla bu yolu kat etmek hayal bile edilemez.
Netice; zamanla aracın olumsuz yönlerine alışıyor görmezlikten geliyorsunuz:smiley: ekonomik bir araç, derdiniz off-road yapmak değil de (param olsa yapacağımda parasız off-road ancak yayan oluyor onda bile iyi yol tutuşu için Vibram taban bir bot lazım) dağa bayıra gittiğimde yağmur yağar çamur olur, kar yağar yol kapanır, dağda kalırım derdim olmasın diyorsanız ki benim aracı asıl alış sebebim bu kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç.
HİÇ KİMSE MOTORUN GÜCÜNÜ KENDİ GÜCÜ SANMASIN, HİÇ KİMSE FİZİK KURALLARINI KENDİ BAŞINA YENEBİLECEĞİNİ DE SANMASIN ÖNEMLİ OLAN ELİNDEKİ ARACI EN İYİ KULLANABİLMEKTİR SAYGILAR...

tekatlı' Alıntı:
Selam...

Yıllık yaklaşık 25 bin km yol yapıyorum, daha önceki aracım 2006 Honda cıvıc 1.6 aslında aracımdan gayet memnundum, özellikle LPG olduğu için ekonomik bir araçtı. Ancak hafta sonları fırsat buldukca şehirden uzakta dağ bayır dolaşma isteğime Hondam daima itiraz etti:smiley: önce ikinci bir araç almayı düşündüm, hobi aracı olarak fakat ekstra ekonomi ve sıkıntılarıda beraberinde getirecekti bir yıl kadar araştırdım, sonuçta yaklaşık dört ay önce 4x4 dizel bir Duster aldım bu güne kadar 8 bin km yol yaptım.
Evet
-Araç dışardan dikkat çekici bir araç kim ne derse desin
-İç kalitesi ve görüntüsü dışı gibi değil, kim ne derse desin:smiley:
-Araç performansı mükemmel
-Araçda savurma,her araç savurur
-Ani sollamalarda hiçbir tereddüt yaşatmadı, her sollamadan anlımızın akıyla çıktık. Bu ölçülerde bir araç için gayet iyi
-Konfor, ne vardı şu ses yalıtımına biraz dikkat etselerdi
-4x4 sitemi, kar yağması bekleniyor:smiley: kısa bir mesafe bir kaç km traktörün açmış olduğu bir yolda ilerleme fısatım oldu. O traktörde dursa kesin kalırdı
2 çeker bir araçla bu yolu kat etmek hayal bile edilemez.
Netice; zamanla aracın olumsuz yönlerine alışıyor görmezlikten geliyorsunuz:smiley: ekonomik bir araç, derdiniz off-road yapmak değil de (param olsa yapacağımda parasız off-road ancak yayan oluyor onda bile iyi yol tutuşu için Vibram taban bir bot lazım) dağa bayıra gittiğimde yağmur yağar çamur olur, kar yağar yol kapanır, dağda kalırım derdim olmasın diyorsanız ki benim aracı asıl alış sebebim bu kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç.
HİÇ KİMSE MOTORUN GÜCÜNÜ KENDİ GÜCÜ SANMASIN, HİÇ KİMSE FİZİK KURALLARINI KENDİ BAŞINA YENEBİLECEĞİNİ DE SANMASIN ÖNEMLİ OLAN ELİNDEKİ ARACI EN İYİ KULLANABİLMEKTİR SAYGILAR...
YANİ PARASINI HAKEDİYOR DEĞİLMİ?BU ARADA OFFROAD U HANGİ ŞEHİRDE YAPIYORSUNUZ NEREDESİNİZ.

Galiba yanlış ifade ettim, off-road yapmıyorum Ankara çevresinde fırsat buldukca yayla ve orman yollarında kullanıyorum.

Dusterın cam otomatik düğmelerinin ön konsolda oluşunu eleştirenler acaba 79.000Euro değerinde 2012 model Land Rover Defender'ın cam otomatiklerini görseler acaba ne derler ;D

[attachment=1][attachment=2]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-brooklyn-motors-2012-land-rover-defender-black-edition-110-2-5td-64683530/detay/

Blank2

Linkteki satılık ilanının resimlerindeki hangi düğme cam düğmesi bilemedim. Herhalde teybin sağında ve solunda tek başına duran düğmeler olmalı. O zaman, el atar atmaz düğmelere dokunabilirsin.

Dusterdaki sorun, cam düğmelerinin göğüslükte olması değil. Diğer fonksiyon düğmeleriyle aynı biçimli ve onlara yakın/onların hemen yanında olması. Yani el attığın zaman hangi düğmeye dokunduğun belli olmuyor. Halbuki cam düğmeleri el atar atmaz ulaşılabilir olmalı.

tekatlı' Alıntı:
Galiba yanlış ifade ettim, off-road yapmıyorum Ankara çevresinde fırsat buldukca yayla ve orman yollarında kullanıyorum.
]

ifade dogru sevgili arkadaşim arac zaten OFF ROAD aracı degil ufak tefek orman yollarında gidebilecek bir arac ... selamlar

Tekatlı nikli arkadaşımız pekçoğumuzun yaptığı aktiviteyi çok doğru tanımlamış. Doğa gezisi ile offroad çok farklı.
Ben de zaman zaman pikniğe ve ava , doğaya gideceğim, arada gördüğüm orman yollarına gireceğim dediğimde eşimin 'aman sakın yolda kalırız 'demesine meydan bırakmayacak ;) ama hobi ile ekonomik kullanımı bir arada kullanmak zorunda olan her Türk insanı gibi hayatımın çoğunda asfalt üzerinde olacağım bir araç arıyorum. (Yani evde mecburen tek araç olacak.)
Şimdi çok içten olarak sorsam bu şartlar altında dacia önerir misiniz? Biraz serbest dolaşalım diye ikinci araç almaya kalksak masraf , alınan arazi aracını tek araç olarak kullansak bunun işletme masrafı, hadi daha uygun olsun da ikinci el araç alsak ne kadar sağlıklı araç bulacağıma emin değilim. ( inanın hurda niyetine alınmayacak araçlara neler istiyorlar bilseniz. )

ümiterkan' Alıntı:
Dusterın cam otomatik düğmelerinin ön konsolda oluşunu eleştirenler acaba 79.000Euro değerinde 2012 model Land Rover Defender'ın cam otomatiklerini görseler acaba ne derler ;D

[attachment=1][attachment=2]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-brooklyn-motors-2012-land-rover-defender-black-edition-110-2-5td-64683530/detay/

Ben bi ustada şey duydum, aynen şöyle dedi, bu araziciler kapıyı açık unutup arkadaşların yanlarına koşuyorlar, halat germek için yardım için, şimdi kapı açık unutulduğunda yağmur şakur şukur kapıdaki tüm düğmelerin içine giriyor bozuluyor, seninki böyle güzel olmuş, mantıklı dedi, aslında hiç birşey boşuna değil gibi geliyor, adamlar yaparken düşünmüşler çünki mesela ben cam suyunu koyarken 2 sigarayı bitirebiliyorum, koy koy bitmiyor ne kadar büyük cam suyu haznesi yapmışlar, sonra geldi aklıma bu araç arazi aracı doğal dedim kendi kendime..

nrş' Alıntı:
Tekatlı nikli arkadaşımız pekçoğumuzun yaptığı aktiviteyi çok doğru tanımlamış. Doğa gezisi ile offroad çok farklı.
Ben de zaman zaman pikniğe ve ava , doğaya gideceğim, arada gördüğüm orman yollarına gireceğim dediğimde eşimin 'aman sakın yolda kalırız 'demesine meydan bırakmayacak ;) ama hobi ile ekonomik kullanımı bir arada kullanmak zorunda olan her Türk insanı gibi hayatımın çoğunda asfalt üzerinde olacağım bir araç arıyorum. (Yani evde mecburen tek araç olacak.)
Şimdi çok içten olarak sorsam bu şartlar altında dacia önerir misiniz?

Tek söz: kesinlikle.... ;D

SERKANEFE' Alıntı:
Ben bi ustada şey duydum, aynen şöyle dedi, bu araziciler kapıyı açık unutup arkadaşların yanlarına koşuyorlar, halat germek için yardım için, şimdi kapı açık unutulduğunda yağmur şakur şukur kapıdaki tüm düğmelerin içine giriyor bozuluyor, seninki böyle güzel olmuş, mantıklı dedi, aslında hiç birşey boşuna değil gibi geliyor, adamlar yaparken düşünmüşler çünki mesela ben cam suyunu koyarken 2 sigarayı bitirebiliyorum, koy koy bitmiyor ne kadar büyük cam suyu haznesi yapmışlar, sonra geldi aklıma bu araç arazi aracı doğal dedim kendi kendime..
bence de düğme yerlerini mantıklı koymuşlar. önceki araçlarımda yağmur da biraz kapı açık kaldımı düğmeler ıslanıyor du.

Geçen hafta aracı babam kullanmıştı ve geldiğinde farları açık unutmuş, arabanın başına 4-5 saat sonra yeniden geldiğimizde akü bitmişti. Serviste aydınlatma sistemini kontağa bağlatmamız mümkünmü?

ttn' Alıntı:
Geçen hafta aracı babam kullanmıştı ve geldiğinde farları açık unutmuş, arabanın başına 4-5 saat sonra yeniden geldiğimizde akü bitmişti. Serviste aydınlatma sistemini kontağa bağlatmamız mümkünmü?

Far Sensörü alınız, bende otosens al-90 modeli var, çok özelliği var, sitesi : http://otosens.com/

Ön cam düğmeleri ortada çok iyide,Geçen gün arka cam düğmelerinde sorun yaşadım arkaya sıkışık bindiler 4 kişi en sağdaki ve soldaki camı açamıolar ben açmak zorunda kaldım ve zorlandım yani bu kötü sadece

blade17hakan' Alıntı:
Ön cam düğmeleri ortada çok iyide,Geçen gün arka cam düğmelerinde sorun yaşadım arkaya sıkışık bindiler 4 kişi en sağdaki ve soldaki camı açamıolar ben açmak zorunda kaldım ve zorlandım yani bu kötü sadece

Tabi o sıkıntı, katlanmak lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

SON KONULAR

Geri