Defender Lastik Havası ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dron Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,000
Ynt: Defender Lastik Havası ?..

mrb arkadaşlar bende mke den çıkma landrover 110 defender aldım araç su anda restore ediliyor aklıma lastiklerel ilgili bir şey takıldı. bana dedilerki bu araçlar virajlara bıraz hızlı girince takla atıyor bunun için lastiklerin çapını küçüt diye tavsiyede bul8undu acaba dogrumudur. takla atmaması için küçüt melimiyim? cevaplarınızı bekliyorum...

Etiketler

bunu sana kim demişse ÇOKKKK biliyormuşşş ;D ;D ;D
sakın öyle bişey yapmaa eğer öyle bir endişen varsa aracına viraj demiri koyy zaten orjinal virej demiri yerleri duruyor altında al tak orayaa arazide performansı düşer amaa
SAKIN lastikleri küçültmek gibi bir şey yapmaa

mmom' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bende mke den çıkma landrover 110 defender aldım araç su anda restore ediliyor aklıma lastiklerel ilgili bir şey takıldı. bana dedilerki bu araçlar virajlara bıraz hızlı girince takla atıyor bunun için lastiklerin çapını küçüt diye tavsiyede bul8undu acaba dogrumudur. takla atmaması için küçüt melimiyim? cevaplarınızı bekliyorum...

Defender, çoğu 4x4 araca göre daha dengelidir... devriliyor diyenler devirebilmişler mi? :smiley:

restorasyonda bol sabır diliyorum... O ustaya da dikkat et.

edaghan' Alıntı:
Defender, çoğu 4x4 araca göre daha dengelidir... devriliyor diyenler devirebilmişler mi? :smiley:

restorasyonda bol sabır diliyorum... O ustaya da dikkat et.
şiddetle katılıyorum

mmom' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bende mke den çıkma landrover 110 defender aldım araç su anda restore ediliyor aklıma lastiklerel ilgili bir şey takıldı. bana dedilerki bu araçlar virajlara bıraz hızlı girince takla atıyor bunun için lastiklerin çapını küçüt diye tavsiyede bul8undu acaba dogrumudur. takla atmaması için küçüt melimiyim? cevaplarınızı bekliyorum...

Eğer kolay devrilebilen bir araç olsaydı şimdiye kadar birkaç takla atmamız gerekirdi :smiley: yeterki vırazlarda dönecek kadar mesafe olsun onemli olan virajın göbeginde gaz kesmemek virajın başındada sonundada aynı gazla girmek gerekir defenderle alakası yok her araç için geçerlidir
heleki defenderden bahsediyoruz Murselim (adrenalim) şaittir o gün defenderi deviremedik ya istese bile defenderi virajlara hizlı girerek kimse deviremez :smiley:

Küçük lastiği şiddetle tavsiye etmiyorum yakıtı arttırır daha çabuk patinaja kalmasına sebep olur ve aracın yüksekligi arazide çok lazım ondan çalmış olursunuz defender 110" ideal lastik ölçüsü 7-50-16 yada 235-85-16 dır

evet yunus abi doğru dedi biz kii o gün araç ı deviremedikk daha bişey olmaz o araç aa
hee şuda varr illa devircem dersen devirirsinnn ;D ;D ;D ;D

Benim Defender'in lastiklerinden birisinin havası çok fazla inmişti (kendi kendine) patlak olduğunu düşündüm. Tamir ettirene kadar hava bastırayım da öyle götürürüm dedim ve 50 psi yaptım tüm lastiklerimin havasını. Aradan sanırım bir hafta on gün geçti, patlak olduğunu zannettiğim lastikte hiç sönme yok :smiley: Defender'in her şeye kadir olduğunu gördüm ama self recovery (kendi kendini tamir) özelliği olduğunu görmemiştim ;D ;D ;D

ndoganci' Alıntı:
nejat

birde 60 dene bakalım ne olacak...

At-mııış, yet-miiş, boooomm !!! Boşver, böyle iyi :smiley:

Yoksa denesem mi ?? O zaman belki arka diff yağ sızdırması geçer mi ;D ;D ;D

ndoganci' Alıntı:
burak bu boş işleri, doğru yolu biliyorsun...

V8 olunca akıtmıyo mu yani? Ya da lastik havasını otomatik mi ayarlıyo? Doğru yolu bilsem işim olur muydu Defender ile ? Hele de dizeliyle... Neyse en azından Tdi, avutayım kendimi ;D

şu işi bi standarda sokmak lazım 35 mi 50 mi ne yapacaz bu hava işini

arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim beni büyük bir yanlıştan döndürdünüz.. iyi çalışmalar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.