Duster Aracınıza Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,463
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 449,638
Ynt: Duster Aracınıza Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız?

Birşey daha :smiley: bi arkadaşım daha var şehir içinde minımum yakıt yaktıgını söyleyen evi kavacıkta işi imeste otobana girmesi 2 saniye çıkmasıda öyle gerisi otoban bu şehiriçimi şimdi :smiley: şehiriçi varıcagan yere girmek için 1 . Vitesle 4. Vites arasında mekik dokuyacağın gitme şeklidir buyrun böyle gidin ve o yol bilgisayarını o rakamlara indirin görelim :smiley:
Kendimden örnek vereyim kavacıkta oturuyorum işim anadoluhisarında 3.5 -4 km yol bahsettiğim koşullarda yol 3- 4 tane ışık var dur kalk bol yani yol bilgisayarı 8.2 aşağıya hiç inmiyor hadi 110 hp anladık da bu kadar fark olurmu sizin şehiriçiniz otobansalla karışık şehiriçi
Yol bilgisayarı anlık yaktığınız yakıtı gösteren bir sistem değil, bir noktadan diğer noktaya giderken yolda kullandığınız devir aralıkları, yolda gittiğiniz süratın ortalamasını alıp size ne kadar ortalama yakıt yaktığınızı gösteren bir sistemdir.

Etiketler

Ben.maltepedeyim. Ise giderken en az 4 isikta duruyorum. 2 kmlik yolda 70 e cikiyorum kalan 8 kmyi maksimum 50 km hiZla gidiyorum. Donuste ayni sekilde. Kisin 5.8 leri soguklarda gordum. Onun harici 5.1 ile 5.5 arasi.

youngsun' Alıntı:
Ben.maltepedeyim. Ise giderken en az 4 isikta duruyorum. 2 kmlik yolda 70 e cikiyorum kalan 8 kmyi maksimum 50 km hiZla gidiyorum. Donuste ayni sekilde. Kisin 5.8 leri soguklarda gordum. Onun harici 5.1 ile 5.5 arasi.
Güray hocam senin araç 4x2 mi? Birde chip taktırmadan önce neydi aynı yolda oranlar?

Yol bilgisayarına bakmıyorum bile ben en net hesap km hesabı ben genelde bahsettiğin kullanımda tam dolu depoyla ışık yanana kadar 750 km gidiyorum. Sen kaç gidiyorsun güray hocam

troyexplorer' Alıntı:
Yol bilgisayarına bakmıyorum bile ben en net hesap km hesabı ben genelde bahsettiğin kullanımda tam dolu depoyla ışık yanana kadar 750 km gidiyorum. Sen kaç gidiyorsun güray hocam
Ben her aeferinde 50 TLlik mazot aliyorum 200 km sonra yine aliyorum

Yazılımın Hp Artışına Hiç Katkısı Yoktur Sadece Bilgisayarda Kagit Üzerinde Öyle Gösteriyor.sadece Abilerimizinde Dedigi Gibi Vites Aralıklarını Toparlıyor Daha İyi Tork Alıyosun...duman Atma Vs Olayların Olması Kötü Tabi Güray Abimin Yakıtı Çok Hoşuma Gitti :smiley:)

Elia nın aksesuarlı bir aracında görmüştüm, yazı karakteri hoşuma gitti aynısını yaptırdım

Image

süleyman bey iyi düşünmüssünüz güle güle kullanın birde yazıyı nerden ve nekadara yazdırdınız teşekkür ederim

destur' Alıntı:
süleyman bey iyi düşünmüssünüz güle güle kullanın birde yazıyı nerden ve nekadara yazdırdınız teşekkür ederim
Böyle bir yazı karakteri yok , buna benzeyen var onla bilgisayar üzerinde oynanması lazım , biraz derken baya uğraştı adam bu hale getirmek için o yüzdende normalde 5 liralık şeye 30 lira aldı. Herhangi bir reklam tabela çıkartmacıda yaptırabilirsiniz.

Bir şey soracağım.Aramızda şu benzin depo göstergesi problemini halleden var mı ?Başta depo tam dolu iken son çizgi bir türlü silinmek bilmiyor bence o arada benzin yarım depoya kadar iniyor ve sonra birden diğerleri hızlı hızlı sönüyor.Bu durumda bir türlü benzin hakkında tam bir bilgi alınamıyor.Bazı arkadaşlar serviste bilgisayarla yeniden sıfırlatmaktan bahsetmişlerdi yaptıran ve çözüme ulaşan var mı teşekkürler.

create' Alıntı:
Bir şey soracağım.Aramızda şu benzin depo göstergesi problemini halleden var mı ?Başta depo tam dolu iken son çizgi bir türlü silinmek bilmiyor bence o arada benzin yarım depoya kadar iniyor ve sonra birden diğerleri hızlı hızlı sönüyor.Bu durumda bir türlü benzin hakkında tam bir bilgi alınamıyor.Bazı arkadaşlar serviste bilgisayarla yeniden sıfırlatmaktan bahsetmişlerdi yaptıran ve çözüme ulaşan var mı teşekkürler.

İlk çizginin hemen inmemesi depodaki şamandıra'nın üst seviyesinden fazla yakıt alınmasından kaynaklanıyor bence. Normalde 50lt alması gereken deponun 64lt yada 66lt gibi bir yakıt alabilmesi bunu doğruluyor gibi. Düzgün bir şekilde yakıtın hesaplanabilmesi için yakıt alırken pompa tık dediğinde yakıtın konulmaması lazım.

ümiterkan' Alıntı:
İlk çizginin hemen inmemesi depodaki şamandıra'nın üst seviyesinden fazla yakıt alınmasından kaynaklanıyor bence. Normalde 50lt alması gereken deponun 64lt yada 66lt gibi bir yakıt alabilmesi bunu doğruluyor gibi. Düzgün bir şekilde yakıtın hesaplanabilmesi için yakıt alırken pompa tık dediğinde yakıtın konulmaması lazım.
Evet doğru tespit , hiçbir akaryakıt istasyonuna güvenmediğim için yakıtı depolayıp dinlendirdiktrn sonra depoya aktarıyorum. ( Dinlendirme sonrası biriken tortuyu görseniz inanamazsınız) Çok sık bu işle uğraşmamak için alabildiğince dolduruyorum , araç baş aşağıya doğru ve hafif sol tarafa yatık olduğunda 68 litre bile alabiliyor, dolayısıyla ilk çizginin düşmesi için 200 km yol yapabiliyorum

sayın troyeexplorer, kapılarda alt macera kiti plastiğin üstüne taktığınız ek koruyucular hangi aracın koruma plastiği. Ben de yanıma park edenlerin kapı dokundurmasından bıktım. Yaptırmak istiyorum.Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR