Dusterda Deri Koltuk Seçimi ve Alternatifleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sial Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,345

sial

Ana Kamp
merhabalar duster alacam fakat deri koltuklarının kalitesinden şüphelerim var. deri koltuklu alan arkadaşlar acaba memnunlar mı?? yada alıpta sonradan deri kaplatmak daha mı mantıklı!! yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. araç siparişi verdim ama koltuk seçiminde karar kılamadım. paylaşımlarda istanbuldan bi firmanın deri kaplama yaptığından bahsediliyor.. işçiliği, kalitesi nasıl acaba??

Etiketler
Ynt: Dusterda Deri Koltuk Seçimi ve Alternatifleri

yaklasik 1.200 lira deri koltuk fiyat farkı var. bunun yerine dışarda 300-400 e deri kaplatabilirsin. ama orjinal istiyorsan senin tercihin.

sial' Alıntı:
merhabalar duster alacam fakat deri koltuklarının kalitesinden şüphelerim var. deri koltuklu alan arkadaşlar acaba memnunlar mı?? yada alıpta sonradan deri kaplatmak daha mı mantıklı!! yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. araç siparişi verdim ama koltuk seçiminde karar kılamadım. paylaşımlarda istanbuldan bi firmanın deri kaplama yaptığından bahsediliyor.. işçiliği, kalitesi nasıl acaba??

Benim araç deri döşeme paketli, yaşadığım yerde sonradan deri döşeme yaptıracak güzel yerler olmadığı ve yan hava yastıklı model aldığım için sonradan belki döşeme yapmak sorun olur diye bu şekilde aldım. Ama büyük şehirlerde hem daha kaliteli deri kullanılarak hem de güzel işçilikle daha farklı renklerde hatta daha iyi fiyatlara döşeme yaptırmak mümkün. Benim aracın deri döşemesi normal kalitede ama sevidğim bir yanı var o da şu, bazı deri modeller gibi terletme yapmıyor ayrıca üstü kaygan değil, aracı sürerken sağa sola doğru kaymıyorsunuz koltukta. Orjinal deri koltuklar kenarlardan fermuarlı olduğu için çıkarmak da kolay koltuk ısıtma tertibatı takmak da kolay.

Başka bir sitede arkadaşın teki Duster'a ART CAR 'da deri döşeme yapılır mı diye sormuş, ART CAR deri döşemenin sahibi cevap vermiş. Cevabı aynen aktarıyorum:

"Merhabalar ;

Aynen dediğiniz gibi dış görünüşü çok güzel,siz motor özelliklerine bakın,onun durumunu öğrenin içini beraberce bakar en güzelini bulur yaparız ..ama aracın içini siyah alınki individual renk uygulamasıda yapalım ..Hem o arac daha yapılmadı, kalıbı çıkarken ben ona sizin beğenileriniz doğrultusunda özel kalıpta çıkarttırır yaptırırım çok şıkı olur.Dışı çok şık,motoruda iyiyse alın içi kolay..Koltuklara deri yapılırken yepyeni fabrikasyon enjeksiyon süngerler değişmez sadece dikilen deri altına suflaj için sünger ek kullanılır.

Fiyat olarak ortalama bir araç ,özel kalıp yaparım onada exstra almam yani ortalama fiyatımız, alman suni deri kapılar koltuklar 850 tl ya çıkar ..Ortada dilimlerde delikli isterseniz alman suni deride 3 renkte var bakarız 100 tl ekstra gelir ,nakış isterseniz ön iki koltuk 50 tl gelir.hakiki deri olsun derseniz 1500 tl ya mal olur.hakiki deride delikli farkı yoktur.kokpiti parlak bir plastik kaplanması aşırı sağlıksız olur ilerde illa atar ona dokunmayız..tavanada bakalım gerekiyorsa onuda yaparız ama daha çok yeni bence çokta gerek yok.Eğer rahatsız ediyorsa bakar onuda konuşuruz.Tavanı jeep fakat küçük jeep olduğundan normal otomobilden biraz büyük tavandır.Tavan kumaşıyla 300 tl sunroofsuz,350tl sunrooflu tavan çıkar.renk olarak siyah veya antrazit yapabiliriz ama gri parçalarıda iyi bir boyacıda boyatmanız gerekebilir.

Saygılarımla

A.CEM ADALI"

Bu da deri döşeme firmasının sitesi: http://www.artcar.com.tr/

kafam biraz karışmadı değil fakat sizin gibiyim bende yaşadığım şehirde bu işi güzel işçilik yapacak yer pek yok. onun için şehir dışına çık gel yine aynı kapıya çıkıyor gözüküyor..sonradan kaplatmak yaşadığım şehirde olsa fiyat olarak daha iyi.. ümitbey sizde memnun olduğunuza göre bende olurum gibi :smiley:) sitede yorumlarınızı takip ediyorum bu onuda daha tecrübeli ve deneyimlisin.. paylaşımınız için çok teşekkür ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR