Frontera Ların Bilindik Araçlarla Aynı Olan Parçaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozcour Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,340

ozcour

Kamp III
Yer
İZMİR İSTANBUL
Merhabalar,
Bir Frontera A Sport'un yeni sahibiyiz. Parça konusunda forumu detaylı aradım ama böyle bir konuya denk gelmedim. Tecrübesi olan arkadaşlar bu başlıkta İSUZU, Vectra vs diğer parçaları kolay bulunabilen araçlarla aynı olan muadil parçaları yazarak bu listede devam ettirebilirlerse yeni başlayanlar için yararlı olur düşüncesindeyim.

Örnek olarak,

Ön hublar şu yıllar arasında ..... ile aynı
Distribitör ...... ile aynı
Akslar...... .... aksıyla aynı sadece şurası şu kadar tornalacak gibi

Saygılarımla

Etiketler

Ynt: Frontera Ların Bilindik Araçlarla Aynı Olan Parçaları

Mesela, alttaki linkteki cam krikosu bizim fronteralarla aynı mıdır? Çok benziyorlar resimden bakınca.

http://www.otoyedekparcaburada.com/ISUZU-TFRTFS-PICK-UP-ON-CAM-KRIKOSU-SOL-MANUEL,PR-50241.html

2.2 Frontera termostat,Vecta 2.0'ın ile aynı
Nissan'ların kalorifer peteği Frontera 2.2'ye uyumlu
Vectra'nın triger seti de Frontera'ya uyumlu

merhabalar
bu baaşlıkk gerçekten gerekliydi takipteyiz teşekkürler.

benimde şuanda motor kulağı takozlarımdan biri eskimiş durumda ve motor sarsıntısını şaseye ilettiği için biraz ses yapıyor.
fronteranın motor kulağını bulmak zor buluncada tane fiyatı 250 civarı buna muadil olabilecek ısuzu tfr nin motor kulağı şekil olarak aynı fakat fronterada bir vida bağlantısı var tfr de iki vida bunu henüz denemedim ama yakında deneyeceğim tecrübesi olan varsa lütfen söylesin.
denediğim vakit uyum sağlarsa fotolarla yüklerim.

Harun Bey sizin diğer bir mesajınız bende debriyaj merkezinizin bozuk olabileceği izlenimi uyandırdı. Eğer üst merkez ise BMC TM30 takmışlar benimkine, numuneyle alabileceğinizi düşünüyorum. Alt merkez için bir şey diyemem. Bu arada motorumuz farklı size yağ çubuğu ölçüsü konusunda yardımcı olmak isterdim

Selamlar

bu baaşlıkk gerçekten gerekliydi takipteyiz teşekkürler.

benimde şuanda motor kulağı takozlarımdan biri eskimiş durumda ve motor sarsıntısını şaseye ilettiği için biraz ses yapıyor.
fronteranın motor kulağını bulmak zor buluncada tane fiyatı 250 civarı buna muadil olabilecek ısuzu tfr nin motor kulağı şekil olarak aynı fakat fronterada bir vida bağlantısı var tfr de iki vida bunu henüz denemedim ama yakında deneyeceğim tecrübesi olan varsa lütfen söylesin.
denediğim vakit uyum sağlarsa fotolarla yüklerim.
[/quote]

Selamlar
Motor kulağı tfr nin oluyor cıvatanın birini kesiyorsun.

ozcour ve sarper16 teşekkürler.
debriyaj sorununu hallettim ozcour. merkezlerde sorun yokmuş hortumda sıkıntı varmış basınç yapmıyormuş.
sarper16 motor kulağı birini iptal etmeyi düşündüm fakat delik açıları ters denkgelir mi diye düşünüyordum parça getirtip deneyecektim siz daha önce denediniz galiba sorun olmadı değil mi?

saygılar teşekkürler

Uzun bir aradan sonra tüm arkadaşlara Merhaba...Benim Frontera 2.2 1997 A Kasa ..radyatör,egzoz manifoltu,trigel,krank kasnağı,silindir kapak ve contaları da dahil 2 aydır bakım yaptırmaktaydım.herşey çok güzel gidiyor derken arabayı teslim aldığım günden bu yana rolanti ve çekiş problemleri yaşamaktayım.Bugün aynı problemleri yaşadığımda tekrar ustaya gittiğimde rolanti sensöründen olabileceğini söyledi ve rolanti sensörünün fişini çekti ve birde böyle deneyelim dedi.Rolanit probleminide tarif edeyim;şöyleki motor rolantideyken kendiliğinden gaz veriyor kendiiliğinden düşüyor.bu durumdayken iki defa uzun yola gittim ve yakıt çok arttı.düzensiz çalışma yakıtıda etkiliyor.trafikte araç boştayken kendi kendine gaz yükseltip düşürüyor..tecrübelerinize dayanarak ne yapmamı önerirsiniz ?saygılarımla..Rolanti sensörünün çok pahalı olduğunu öğrendim muadili diğer araçlar parçalarından kullanabilirmiyim ? hangisini kullanabilirim.

gardiyano

nacizane yorumda bulunmak istedim aynı probleme yakın bir problem bendede var fakat fazla olmadığı için şimdilik müdehale etmiyorum. fakat bildiğim kadarı ile araç lpg de bu problemi yapıyorsa gaz filtresine bir baktırın sorun yoksa rölanti müşüründe sorun vardır. internet üzerinden iyi bir araştırma yaparak rölanti müşürü almanızı tavsiye ederim fiyatlar çok değişken.

Kendi aracımdan örnek vereyim, dediğiniz problem bende vardı. Rölanti motorunu çok iyi temizletin. Akışmetreden sonra motor hava alıyor olabilir, benim plastik hortum görünmeyen bir yerden yırtık çıktı, bunun haricinde sizin motorda akışmetre var mı bilmiyorum, akışmetre kalibrasyon istiyor ya da arızalı olabilir yoksa rölanti motoru ve hortumlara baktırmanız, bu sistemler vakum kaçaklarından çok etkileniyorlar

merhaba benzer sorun bende de var şu şekilde oluyor....atıyorum 3. viteste gidiyorum frene basıyorum devir düşüyor 1000 - 1500 olduğunda debriyaja basıyorum ve rölantiye düşmüyor 1500 - 2000 devir arasında kalıyor ayağım debriyajdayken hafif gaz veriyorum bıraktıktan sonra normale dönüyor sizce sorun nedir? ayrıca konya da 4x4 araçlarla ilgilenen veya frontera dan anlayan bildiğiniz usta var mı ?

Benim fronterada problem boğaz kelebeğinde çıktı,bugün temizletmeme rağmen aynı problemi yaşıyorum.çare olarak boğaz kelebeğini değiştirmeyi düşünüyorum.önerileriniz varsa bekliyorum.gaz ayarı tutmuyor,benzinde gaz yemiyor... problem devam ediyor. :( :( :(

krang sensörü varsa onunda sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. krank sensörü düzgün okumuyorsa motor devrinde düzensizlik oluşabilir. Çin malı sensörlere dikkat.

krank sensörünü yeni değiştirmiştim,okuyucu sadece boğaz kelebeğinde hata gösteriyor,dün gazı kapatıp benzinde çalıştırırken yüksek gaz verirken birden motordan ses gelince stop ettik,herhalde yağ pompası yüksek gazda yağlamaya yetişemedi yada yağlama yapmadı ve yatak sardı..bugün alttan açıp kontrol edeceğiz inşallah yatak sarmamıştır.

gardiyano' Alıntı:
krank sensörünü yeni değiştirmiştim,okuyucu sadece boğaz kelebeğinde hata gösteriyor,dün gazı kapatıp benzinde çalıştırırken yüksek gaz verirken birden motordan ses gelince stop ettik,herhalde yağ pompası yüksek gazda yağlamaya yetişemedi yada yağlama yapmadı ve yatak sardı..bugün alttan açıp kontrol edeceğiz inşallah yatak sarmamıştır.

Geçmiş olsun; inşallah yatak sarmamıştır. ''herhalde yağ pompası yüksek gazda yağlamaya yetişemedi yada yağlama yapmadı ve yatak sardı'' bu cümleye benzer cümleler duymuştum. 2.2 frontera ıcın. Yağlaması yeterli gelmiyor mu?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR