Gezenbilir İzmir; Ödemiş - Bozdağ Mermeroluk Kampı (29-30 Ağustos 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seref3572 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 315
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,083

seref3572

Balböceği
Cumartesi proğramı çok güzeldi.

Etkinliğin ilk fotoğrafı olarak bunu Şeref Bey'in mesajının içersine yerleştiriyorum.
Öz Murat

29 Ağustos 2009 Sabahı. İzmir Bornova Metro Girişinde Gezenbilir İzmir Grubumuz;

Etiketler
Ynt: Gezenbilir İzmir; Ödemiş - Bozdağ Mermeroluk Kampı (29-30 Ağustos 2009)

Kamp alanına sabah ulaştım. Herkes yeni gelmişti zaten. Şu an eve gireli 20 dakika oldu, kamptan ayrılalı yarım saat. Cumartesi günü ve gecesi çok güzel geçti. Ormandan taşıdığımız kuru ağaçlar, mangal keyfi, kamp ateşi, süper sohbetler, benim arabanın anahtarının içinde kalarak kilitlenmesi, anteni söküp antenle kapıyı açmamız, kamp ateşi etrafında çekirdek çiğdem keyfi, serkan'dan süper saz dinletisi ve daha neler neler

Hepsi yarın akşam fotoğraflarıyla ve videolarıyla huzurlarınızda olacak

Harika bir etkinliği daha geride bırakdık kerkeze tekrar teşekürler.
Gezenbilir'in yiyenbilir gurubundan saygılar

evet arkadaşlar erconun dedigi gibi harika bi geziydi gezide emegi gecen herkeze teşşekkür ederim...

Gezenbilir'in yiyenbilir gurubu
Serdar TAN

gezen bilir çınarların, kestane şekerlerinin ve ceviz ağaçlarının altında yemesini bilir.ben bir parça dahi göremesem bile yenenlerden))

Murat gelse de link verse, ben fotoğrafları bilgisayara yükledim bekliyorum

sen buraya başla eklemeye murat sonra ceker yeni başlık altına

erco' Alıntı:
sen buraya başla eklemeye murat sonra ceker yeni başlık altına

tamam abi. fotoğraflar gelmeye başlar birazdan..

Fotoğrafları yüklemek epey zamanımı aldı. Ne fotoğraf çekmişim yahu ! Ortalama 80 - 90 kare fotoğraf yükledim. Merak etmeyin. Çektiğim ve yüklemediğim fotoğraf yok. Ve başlıyoruz ;

Sevgili Ahmet(vosdost), sevgili Serkan..
Ödemiş'ten Şeref Balcılar.

Ahmet, Serkan ve ben.. Sohbet keyfi

Gezenbilir İzmir Grubu.. Aramızda misafirlerimiz de var

Serkan yavaş yavaş aldı sazı eline

Eee, Serkan sazı çalar da, hayran kitlesi oluşmaz mı

Konser ve piknik alanımızdan genel bir görünüm;

Şimdi de araçlarımızı tanıyalım ;

Geziye Enduro motorları ile katılan Murat Bey'lerin L200'ü. Mitsubishi yaw; daha ne olsun

Kampımızın vazgeçilmezi Serdar'ın Niva ötesi Niva'sı ve tatlı ötesi oğlu ;

Eğer karıştırmıyorsam bu Niva Nejat abinin Niva'sı ;

mmc rumuzlu, kendsinden özür dilediğim ve ismini hatırlayamadığım abinin Niva'sı ;

Bu da benim kadife

Ve bu araç da sevgili Ahmet'in "içinde olmayan şeyin olmadığı" Land'ı ;

Aslında araç sayısı daha fazlaydı fakat fotoğrafın çekildiği saatlerde diğer araçlar ve kampın büyük bölümü Gölcük gezisine gitmişti. Gölcük için pazar gününü tercih ettik ve fotoğraflar ilerleyen sayfalarda ;

Burası kamp alanımızın yukarıdan görünüşü ;

Serkan o kadar kendinden geçmiş çalıyordu ki, bu kare kaçınılmaz oldu ;

Kamp ateşimiz yavaş yavaş yanmaya başlamıştı ;

Kamp alanından genel bir görünüm ;

Murat abinin beni Enduro yapmaya çağıran motosikleti.. İnanılmaz çekici bir sesi ve çekişi var ;

Ve kampımızın en büyük sürprizi, Zerrin Abla Ankara'dan kalkıp gelerek bizlere katılmıştı. Onu tanımak gerçekten büyük mutluluk oldu ;

Zerrin abla ve ben ;

Kamp ateşimiz gitgide harlanırken yavaş yavaş mangallar da harlanmaya başlamıştı.

Bu yöntemi ilk kez bu kampta gördüm. Tavuk yere saplanmış bir dal parçasına geçiriliyor, üzerine bir teneke kapatılıyor ve tenekenin etrafında ateş yakılıyor. Bu pişmiş hali ;

Ahmet'in mangalı bir başka oluyor tabi ;

Ahmet, şimdi farkettim de; her an mangalı peşin olarak satacak gibi duruyorsun

Sevgili Murat'ın mangal keyfi. Ayrıca siz siz olun eğer kondisyonunuz yoksa Murat'la ormana 5 dakikalık gezi amaçlı bile olsa girmeyin Odun toplamaya gittik, ben araçtan inene kadar ormanın tepesine çıkmıştı. Şaka bir yana çok imrendim kendisine..

Eee, Burhan amca keyif yapmasın da kim yapsın

İsim hafızam çok zayıf ; Ahmet, ben ve adını hatırlayamadığım arkadaşımız ;

Ahmet ve ben ;

Ateş başı ;

Karıştırmıyorsam Erco abi ve o meşhur tavuk pişirme yöntemi ;

Kamp sayesinde tanıdığım abla desem kendim de inanmayacağım, yaşıtım desem kendisinin inanmayacağı güzel insan Pervin ; kim der 46 yaşında diye..

Ahmet, Serkan ve Anıl. Anıl pilot bir arkadaşımız. Gerçi Serkan'ın da ondan bir farkı yok anladın sen Ya pardon, Serkan sen yerde de olsa uçabiliyordun değil mi

Ekip çok sağlam

Cumartesi gecesi artık kamptan ayrılmak üzere olduğum saatlerde biraz üşüdüm. Araçtan Gezenbilir tişörtümü alıp giydim. Kapıyı kapatmamla işkence başladı. Anahtar içeride kalmıştı. Ama sevgili Serdar iyi ki kamptaydı Bize büyük bir tecrübe kazandırdı. Tel bulamayınca aracın kendi teyp antenini sökerek, bir şekilde altından girip üstünden çıkarak kapıyı açtı. Japon mühendisler bu olayı görse ağlardı Çok ama çok sağolsun. Eğer o bu kampta olmasaydı, o gece benim, bir sonraki gün Ahmet'in arabası orada kalacaktı Ahmet ve ben kontak anahtarı konusunda sabıka kaydına sahip olduk Nejat abi anahtarı yengeye ver diyo
Serdar'ın zaferi kazandıktan sonraki hali. O olmasa camı kırmaktan başka çare yoktu

Kamp ateşi etrafında gece muhabbeti pek keyifliydi ;

Serkan; kampımızın neşesi, sazı sözü oldu evlendirelim bunu yaw

Eee, gençlik gümbür gümbür geliyor abi

Murat abi(Enduro Clup), Anıl ben ve ismini yine hatırayamadığım arkadaşımız ;

kampın ikinci günü toparlanırken, Ahmet arabanın anahtarlarını kaybetti Bu kampa araç anahtarları damgasını vurmuştu Kaybeden kaybedene bir kamptı. Ama olsundu, yanımızda Serdar vardı Serdar varken aküye bile gerek yoktu O bir şekilde çalıştırırdı Ve işte bir land'ın düz kontak yapılışı saniye saniye karelere yansıdı

Fakat asıl hadise sonradan yaşananlardı. İki saat arayıpta bulamadığımız anahtar, Ahmet'in polarının cebinden çıkmıştı. Ama olsundu, Ahmet düz kontak olayına çok ısınmış, anahtar da neymiş diyerek anahtarı kontağa takmıştı. Fakat kontak arabaya takılı değildi Bu olaya en çok Serdar bozulmuş, kontağı ve anahtarı kıllık olsun diye arabanın diferansiyeline monte etmek istemişti. Fakat kamp sakinleri, onu da sakinleştirerek olayın daha fazla büyümesini engellemişlerdi. Bi ara ben de "Üzülme Serdar, olur böyle şeyler" dedim, "Akşam sende içeride unutmuştun değil mi, kaçmaa" diyerek elinde meşe odunuyla kovalamaya başlıyordu ki ben o sıra kendimi nasıl arabaya attıığımı hatırlamıyorum

Anahtar :

kamptan ayrıldıktan sonra ;

Dikiz aynasından konvoyumuz :