Gezginlerimiz Yolda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,066
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Gezginlerimiz Yolda

Efendim, huzurlarınızda Çıldır İlçemiz:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=2672.msg14070#new

Etiketler

Ve dee,
Ardahan Tarihi, iklimi vb. özellikleri ve
Çıldır'ın da bir kisim tarihcesi:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=2673.msg14071#msg14071

Dostlarımız an itibariyle Erzurum'da cağ kebabı yedikten sonra aldıkları kiloları vermek için Palandöken kayak merkezindeler ;)

Sedat ve dadaşlar, şu an Erzurum'dan çıkıp Gümüşhane Zigana Geçidi üzerinden Trabzon'a doğru ilerliyorlar. Yarın dönüş yoluna geçecekler ;)

Herkese Selam,
Cok eglenceli ve macerali bir yolculuktan sonra bendeniz Trabzon'da arabadan inmis bulunmaktayim. Sedat Mert ve Ayca Amasya uzerinden Istanbul'a donuse gectiler. Sedat Istanbul'a varinca size bol bol foto ve video goruntuleri gondercek hic supheniz olmasin. Size gezi ile ilgili kucuk notlar vereyim.

Trabzon 1 gun: Cosandere kahvalti, Sumela manastiri gezisi
Trabzon 2 gun: Uzungol gezisi
Hopa: Sinir kapisina kadar geldik ancak aldigimiz bilgiler dogrultusunda rotayi son anda degistirdik, yollarda durum pek ic acici degilmis.
Borcka: Yapimi tamamlanan Borcka barajini gezdik su an halen daha gol dolma asamasinda, baraj golu 24km uzunlukta gercekten mukemmel, yol boyunca yol calismalari var. ayrica cayeli maden isletmelerinin teleferik insaati var, tepede var olan bakir madenine ulasim icin yapiliyor.
Ardahan; Gezi burda tam anlamiyla bal kaymak tadinda, kar-buz senliklerine denk geliyoruz. cekilen fotolar ve videolar tam bir belgesel havasinda yaz yaz bitmez. resim ve videolari bekleyin. Mert'in gol ustundeki off-road sovunu kizkaniyor ve sedatla bende gol ustunde landroverla balatalari yakiyoruz. benim aklim bayan buz hokeyi takimlarinda kaldi.
Erzurum: yollar hep karla kapli, polat ronesansta teleferige binip kayak yapmaya cikiyoruz, sedatla ben donma tehlikesi geciriyouz. palandokende kar az ama kalabalik trafigi kitlemis. gece Sedatla ben cag kebabi yeme rekorunu kirmaya calisiyoz. sedat rekoru kiriyor. ayca kaymayi ogreniyor bu arada kendisini arabayla zirveden aliyoruz :smiley:
donuste bayburt gumushane uzerinden zigana gecidini kullanarak geliyoruz.
gezideki bir diger nokta gurcistana gidecez diye tum paramizi dolar yapmis olmamiz idi. her gittigimiz yerde dolarla odeme yapmak istiyoruz cunku turk liramiz kalmadi ancak herkez dolar dustu diyor, en son dolar 1.38 YTL imis. cok sukur ekonomimiz gelisiyo, paramiz deger kazaniyo :smiley: tabii bizden para istemeyen adam gibi adamlar da vardi onlari es gecemem.
Arkadaslar iste boyle,
bu sabah da hidirnebi de kahvalti yaptiktan sonra arkadaslar yola cikti Istanbula dogru, kendilerine yolunuz acik olsun diyor ve tesekkurlerimi iletiyorum. bi daha ki gezileri dort gozle bekliyorum.

Yazı için çok teşekkürler.
İçimi müthiş bir heyecen kapladı.
Sabırsızlıkla ekibimizi bekliyorum.
Yolları açık olsun.

Aslanlar Amasya'da bir gece kalarak yarın gelecekler. Bu arada Sedat'ın babaannesi hastaneye kaldırılmış fakat durumu iyiymiş. Biz de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Bu arada Mavikıyı'daki dostlar beni unutamamışlar ;D

öncelikle geçmiş olsun diyor, hayırlı yolculuklar diliyorum.

Heyecanla fotografları bekliyoruz...

Bu arada Sedat, çok geçmiş olsun, sen yoldayken bizim burada yapabileceğimiz birşey varsa mutlaka haber ver bize.

İyi Yolculuklar.

hoşgeldiniz... tadımlık birer parmak bal çalıyorsunuz ağzımıza yapılanları okudukça iyice meraklanıyoruz; tafsilatlı 32 kısım tekmili birden olmasada bölüm bölüm resimli-filmli öykünüzü sabırsızlıkla bekliyoruz :smiley:
sedat hocam geçmiş :( olsun acil şifalar

Geçmiş Olsun. Anladığım Kadarıyla Tek Sapırsızlanan Ben Değilmişim.

fotograflar ıcın heyecanla beklıyoruz Sedat
bu arada cok gecmıs olsun :(

Dostlarımız İstanbul'a geldiler :smiley: Fotoğraf ve hikayeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

sedat beyin babannesine geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri