Grand Cherokee 5.2 Zj Far Sökülmesi Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aliayk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,768

aliayk

Ana Kamp
Yer
İSTANBUL
Merhabalar,

Daha önceden far ve park lambaları söken varsa nasıl söküleceği hakkında yardımcı olabilir mi?

Etiketler
Su aldığı için komple sökmek istiyorum lamba değişimi yapmayacağım yanlış anlatmışım.

Önce köşede bulunan park lambasının iki adet vidası bulunmaktadır bir tanesi kaputu açınca çamurluk uç köşesinde bulunur bunu sökün daha sonra söktüğünüz vidanın tam alt hizasında köşe parkının tam altında uzun sinyal ile arasında bir vidası daha vardır bunu görebilmeniz için eliniz ile köşe parkının ve uzun sinyalin arasını kastırın görürsünüz onuda sökünce köşe sinyali çıkacaktır. Uzun sinyalin bir adet vidası vardır ve buda, söktüğünüz köşe parkın tam altıdadır bu vidayı söktüğünüz de uzun sinyalin panjura bakan tarafı geçmedir elinizle hafif dışa doğru yani çamurluk istikametine çekerseniz gelecektir.
Bu işlemi de tamamladıktan sonra iş farları sökmeye kalır bu işin en zor kısmıdır farlarda her hangi bir vida yoktur ve 3 kenarından geçmedir bu geçmeler elinizle zorlayınca çıkacaktır ama önce hangi köşelerinden geçme olduğuna bakıp buraları sökmeden önce yağdanlık yardımı ile yağ sıkın çünkü kolay çıkmayacak ve sert plastik olduğu için çatlama ve kırılma olacaktır. Farları montaj yapar kenede yağ kullanın zorlanmamak ve kırmamak adına piyasada bu araçların yan sanayi farları bulunmaktadır fiyatları 60, 70 tl bu alternatifi de değerlendirin isterseniz. Saygılar.

Bilgi icin tesekkur ediyorum...