Hilux e Vinç ve Tampon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan assuva Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,924
Ynt: Hilux e Vinç ve Tampon

aracın ne olduğunu söylerseniz ben size yardımcı olmaya çalışırım. nasıl bir tampon istiyorsunuz oda önemli. resim gönderebilirseniz ben size kesim çizimlerini çizerim. fazla - eksik spiralle kesip uydurursunuz. 4 mm sacdan ön tampon malzeme ve kesim 150-200 tl yi geçmez. gerisi kaynak, taşlama, boya, montaj. en önemli yer tamponu şaseye montaj yeri onu üzerinde görüp parçaları ona göre kesip delip vidalamanız. Malzeme kesildikten sonra boya hariç hepsi 1 günlük iş.

saygılar

Etiketler

Ben aracı almadım ama skystar, hilux veya navara dan hesaplı birini alacağım ama tip olarak 1.sahifedeki gibi düşünüyorum.

bende aynı tampondan yapıyorum. kaba hatları bitti. işlevselleştirmek için neler daha ekleyebilirim diye düşünüyorum. kampta kullanmak için önüne portatif masa, lamba asmak için direk, tampon içine küçük dolap tipi yerler vb. bittiğinde yapım aşamalarını detaylı olarak resimledim paylaşacağım. gezenbilir ailesinde tampon fiyatlarını aşağı çekeceğime inanıyorum. boya konusunda kararsızım. iyi bir antipas ve selülozik 3 kat parlak veya mat boyamı, statik boyamı, yoksa poliüretan epoksi havuz malzemesi ile kaplatmakmı ona karar vermeye çalışıyorum.
sepetime de daha bir sürü ilave yapacağım, sisler. hi-jak aparatı, balta kürek kazma aparatları vb.
saygılar

SAM 2197

Seninki güzel olmuş kıvırmaları caka damı yaptın birde bir darbede kaynak yerlerinden ayrılmasın.
Birde öndeki o galvanizli parça satınmı alınıyor yoksa yapılıyormu? ( ön sayfadaki çelik teli kılavuzlayan parça.)
Sevgiler ve saygılar.

orta bölme apkantta (caka) bükülüyor. onda kaynak sadece vincin oturduğu bölümde ve direk şaseye montajlı. yan bölgeler zaten tamponu tamamlamak için. 4mm sac içten kaynaklı ve birbirine içten parça ile kaynaklanacak . ayrıca yan parçayı daha yapmadığım için size zayıf görünüyor. vinç tamamen ortadaki parçaya montajlı yan parçalara zorlamada yük binmiyor.

bildiğim kadarıyla öndeki parça vincin parçası kutu içinde mevcut.haricende satılıyor. 2 şekli var biri resimdeki, diğeri de kurt ağzı.

saygılar.

yörük 54' Alıntı:
aracın ne olduğunu söylerseniz ben size yardımcı olmaya çalışırım. nasıl bir tampon istiyorsunuz oda önemli. resim gönderebilirseniz ben size kesim çizimlerini çizerim. fazla - eksik spiralle kesip uydurursunuz. 4 mm sacdan ön tampon malzeme ve kesim 150-200 tl yi geçmez. gerisi kaynak, taşlama, boya, montaj. en önemli yer tamponu şaseye montaj yeri onu üzerinde görüp parçaları ona göre kesip delip vidalamanız. Malzeme kesildikten sonra boya hariç hepsi 1 günlük iş.

saygılar
Kolay gelsin benim kaynak makinam var(arkadaşımın). Ben tamponumun kartondan modelini yaptım ve sonra kağıt bant ile birleştirdim güzel bir görünüm elde ettim kendimce. bantları söktüm ve kartondan parça parça kalıplar çıktı bazı parçalar haliyle düz değil estetik açıdan. benim sormak istediğim bu kalıpları vererek nerde kestirebilirim. istanbul'da yaşıyorum bana yardımcın olursanız sevinirim. bu arada 5 mm yapsam olur sanırım boynuzu ve vinç tablasını 10 mm yapsam sanırım sağlam olur. teşekkürler

internetten bölgenizdeki sac kesim büküm yapılan yeri sorgulatırsanız bulursunuz. ben pendikte oturuyorum. demir satan herkes sizi yönlendirebilir. 5mm tampon aracınızı yorar ve fazla yakıt sarfiyatına sebeb olur. bence tek başınıza kurabileceğiniz bir tampon ağırlığı daha ekonomik olur. hem imalat hemde yakıt. kaynak işi en önemli kısmı tampon zorlanınca yırtılma riski var. hangi elektrodu kullanacağınız önemli genelde kaynakcılar en ucuz rutil elektrod kullanır.her makina rahatlıkla kaynatır. telden ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.
ahmet 536 921 10 29
saygılar

Ynt: Hilux E Vinç Ve Tampon

sefa bey selamlar ;yapmış oldugunuz tampon cizimleriniz sizden istesem ;ayıp etmiş olurmuyum.
hatta cad olur ise dediğiniz gibi plazmada kestirebilirim bende.

şimdiden teşekkür ederim.

saygılar.Erhan.

barracuda_erhan' Alıntı:
sefa bey selamlar ;yapmış oldugunuz tampon cizimleriniz sizden istesem ;ayıp etmiş olurmuyum.
hatta cad olur ise dediğiniz gibi plazmada kestirebilirim bende.

saygılar.Erhan.
Erhan Bey, ayıp etmek ne demek hemen gönderiyorum. Geç gördüm bu nedenle kusura bakmayın. Selamlar.
Sefa

Erhan Bey, e-postanız sistemde kayıtlı değil, bu nedenle gönderemedim. Bana yazarsanız hemen göndereceğim. Selamlar.
Sefa

assuva' Alıntı:
Erhan Bey, e-postanız sistemde kayıtlı değil, bu nedenle gönderemedim. Bana yazarsanız hemen göndereceğim. Selamlar.
Sefa

cok tesekkurler sefa bey
mail adresim.
kal.erhan@gmail.com yada erhankal@hotmail.com.

şimdiden cok tesekkur ederim.

saygılar.erhan..

bu arada sefe bey resimlere ulaşamıyorum .tampon un bazı resimlerini tekrar gonderebilme ihtimaliniz mevcut mu .
hatta iç kısımdan da bir iki resim ekleyebilirseniz iç destek parcalarının yerlerini kafamda canlandırmam cok daha kolay olacaktır.

iyi calişmalar.erhan.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR