Ihlara Vadisi Ve Güvercinlik Vadisi Yürüyüş&kamp

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan memuzin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,822

memuzin

Ana Kamp
Mesajlar
71
Tepkime Puanı
22
Yer
diyarbakır
Ihlara Vadisi Aksaray'ın Gülağaç ilçesi sınırlarında bulunuyor. Vadi uzunluğu yakşalık 17 km'dir. Vadi başlangıcı Ihlara kasabasında. Aracımızı uygun bi yere park ettikten sonra müze kartlarımızla vadiye giriş yaptık. Görevliler vadi boyunca kamp kurmanın yasak olduğunu söylediler. İşletmelerle anlaşarak bahçelerinde kamp kurabileceğimizi söylediler.
IMG 20160723 WA0005
 

Etiketler
DSC 0044
Vadi iç anadolu bozkırları içerisinde cennetten bi köşe gibi. Yürüyüş boyunca melendiz çayı bize eşlik etti. Vadinin doğal güzelliğinin yanında tarihi güzellikleri de var. Bizans döneminden kalan kiliseler, bezirhane ve vadi sonundaki selime kasabasında bir de katedral var.
 
Son düzenleme:


5 saatlik yürüyüşle Belisırma'ya geldik. Burada işletmeler var restoran, kafe... Biriyle anlaşarak kampımızı kurduk. sessiz sakin güzel bi kamp oldu. Sabah kahvaltı yapıp yola çıktık. Yine 4-5 saatlik yürüyüşle Vadinin son noktası olan Selime'ye vardık. Burada harika bir katedral var. Selime katedrali büyüleyici bir tarihi yer. yoldan geçen bi araçla aracımızı bıraktığımız Ihlara kasabasına döndük.
DSC 0148
 

İkinci yürüyüş rotamız Nevşehir'deki Güvercinlik Vadisi. Oraya giderken yolumuzun üstündeki Gaziemir yeraltı şehrini de gezdik. Güvercinlik Vadisi Uçhisardan başlayıp Göremeye kadar uzanıyor. 2 saatlik bir yürüyüşle bu doğa harikası yeri de gezerek yürüyüşümüzü bitirdik.
DSC 0188
 Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Mesajlar
1,517,907
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst