Ilk Cb Telsizim Bende Aranıza Katıldım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmetcan466 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 116
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,784
4e0bb5c29bc3a8c91d41c15d51c21bcc

Aracımda midland oldugunu tahmin ettigim mıknatıslı bir anten var eski antenimde ara sıra konuşmaları duyabiliyordum bunun ile hiçbirşey duymadım. Aksi gibi diğer antende de bisey duyamiyorum. Swr 1.1 acaba muhabere mi yapılmıyor.

Wi-fi veya Mobil Bağlantı ile bir şekilde gönderildi.

Etiketler
Bahsettiğiniz swr metre bu olsa gerek Ekli dosyayı görüntüle 54911

Mesajınızı yeni gördüm.
Arkadaşın adı var ilanda ama omudur bilemem.İhtimal odur.Çünkü biz genelde birbirimizi çağrı kodu ile tanırız.
İlanını telsizciler.org de görmüştüm sanırım.
Oraya çürük mamül bir kere girer.Sonra çürüğü satan üye siteye giremez.Kimsede 60tl için adını çıkarmaz.
Onun için dedim.

Mesajınızı yeni gördüm.
Arkadaşın adı var ilanda ama omudur bilemem.İhtimal odur.Çünkü biz genelde birbirimizi çağrı kodu ile tanırız.
İlanını telsizciler.org de görmüştüm sanırım.
Oraya çürük mamül bir kere girer.Sonra çürüğü satan üye siteye giremez.Kimsede 60tl için adını çıkarmaz.
Onun için dedim.
Evet ta kendisi. Telefon ile ulaştım kendisine ancak cihaz satılmış. Allah razı olsun beni başka birine yönlendirdi o Abinin elinde 2 adet varmış biri wattmetreli swr metre diğeri aynen ilandaki gibi inşallah ondan temin edeceğim . Telsizin üzerindeki de iş görüyor ancak bunlar gibi olmaz kanaatindeyim. İlginiz için teşekkürler.

4e0bb5c29bc3a8c91d41c15d51c21bcc

Aracımda midland oldugunu tahmin ettigim mıknatıslı bir anten var eski antenimde ara sıra konuşmaları duyabiliyordum bunun ile hiçbirşey duymadım. Aksi gibi diğer antende de bisey duyamiyorum. Swr 1.1 acaba muhabere mi yapılmıyor.

Bu arada 40. Kanalda Swr 1.1,
1. Kanalda Swr 3 gösteriyor.
21. Kanalda 1 civarı
11. Kanalda 3 gösteriyor. Anten ve kablo boyu ile oynamaktan iflahim gevredi :smiley:

Kolay bir çözümü yokmu bunun.?

Ahmet bey kurdunuzmu sistemi? Benimde elimde 3 tane sabit cb cihaz,mıknatıslı mobil ve yarım dalga çatı anteni var fırsat bulup kurulum yapamadım.

Yaşar bey 2 telsizde araçta kurulu Swr Metre Sayesinde Swr ayarlarinida yaptım.
034744a3917a10aa64fcad77fbc1b164

Ancak fazla vaktim olmadığından ara sıra aracla yüksek bir yere. Çıkıp dinleme yapıyorum. Bazen konuşmalar oluyor genelde 21. Kanalda Şoför arkadaşlar muhabere yapıyor. 11. Kanalda İtalyan ve Fransızları duydum bir ara.

İşin aslı ben dinlemeyi daha çok seviyorum. Güzel muhabbetler dönüyor. Birkaç gün önce TIR şoförü Dereköy den gelmeyin buraları çok bozuk falan dedi dayanamadım bende kendimi tanıtarak muhabbete girdim. Konuşmalar gayet net ve anlaşılır bicimdeydi.
Kar yağışının çok olduğu gündü yanlış hatırlamıyorsam.
Yaza daha aktif olacagim şimdilik çok yoğun bir şekilde çalışıyorum.
Sevgiler 73.

Yaşar bey 2 telsizde araçta kurulu Swr Metre Sayesinde Swr ayarlarinida yaptım.
Ekli dosyayı görüntüle 57286

Ancak fazla vaktim olmadığından ara sıra aracla yüksek bir yere. Çıkıp dinleme yapıyorum. Bazen konuşmalar oluyor genelde 21. Kanalda Şoför arkadaşlar muhabere yapıyor. 11. Kanalda İtalyan ve Fransızları duydum bir ara.

İşin aslı ben dinlemeyi daha çok seviyorum. Güzel muhabbetler dönüyor. Birkaç gün önce TIR şoförü Dereköy den gelmeyin buraları çok bozuk falan dedi dayanamadım bende kendimi tanıtarak muhabbete girdim. Konuşmalar gayet net ve anlaşılır bicimdeydi.
Kar yağışının çok olduğu gündü yanlış hatırlamıyorsam.
Yaza daha aktif olacagim şimdilik çok yoğun bir şekilde çalışıyorum.
Sevgiler 73.

Ahmet bey kurdunuzmu sistemi? Benimde elimde 3 tane sabit cb cihaz,mıknatıslı mobil ve yarım dalga çatı anteni var fırsat bulup kurulum yapamadım.​
Hayırlı olsun 21. Kanalda tırcılar oluyor önceleri kanallar daha doluydu cihazın 2'si am 1 am/fm köydeki eve kuracam arkadaşta 100'lük takoz gönderiyor iç anadoludan bakalım nerelere seslenirim :smiley:

Sistem aracimda kurulu Yaşar bey vakit buldukça dinleme yapıyorum. Sizde tez vakitte kurup faaliyete gecirirsiniz inşallah sisteminizi. Tam olarak nerede ikamet ediyor sunuz?

Ekli dosyayı görüntüle 56063

Bu arada 40. Kanalda Swr 1.1,
1. Kanalda Swr 3 gösteriyor.
21. Kanalda 1 civarı
11. Kanalda 3 gösteriyor. Anten ve kablo boyu ile oynamaktan iflahim gevredi :smiley:

Kolay bir çözümü yokmu bunun.?

KABLO yu sarmayın , araçta dolaştırın , anteni aracın TAVANIN ORTASINA koyun... bu kadar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR